Ovdovělý vědec dr. Steven Mills hledá radarovými paprsky mimozemské formy života. Aniž o tom ví, jeho signály jsou zachyceny na vzdálené planetě, jejíž Rada starších se rozhodne poslat na Zemi krásnou Celestu. Mimozemšťanka má kontaktovat dr. Millse a zjistit složení jím vysílaných paprsků, které mohou planetu zachránit před hrozícím zničením. Celesta, čerpající všechny informace o pozemském životě ze své encyklopedické kabelky, potká Millse na večírku. Vědec je lepou dívkou okouzlen a rozhodne se s ní oženit. Jeho třináctiletá dcera Jessie vytuší, že její nová matka není běžnou lidskou bytostí. Celesta se přizná ke svému původu i ke svému poslání na Zemi, ale trvá na tom, že její city k Millsovi jsou opravdové. Duplikace radarového vysílání zachrání vzdálenou planetu a Celesta může zůstat na Zemi. (oficiálny text distribútora)

BOURQUE

Nenáročná sci-fi-based komédia z konca osemdesiatych rokov, ktorá predovšetkým staví na kráse K. Basinger. Klasická hra D. Aykroyda, bez žiadneho prekvapenia. Scény ako „príprava na sex“, „nákup v obchode“ a „servírovanie raňajky“ mi do dneška dokážu vyčariť úsmev na tvári. Keď hľadáte nenáročnú komédiu so sci-fi koreňmi na jedno opršané popoludnie alebo na malú nostalgiu, tak „Krásna mimozemšťanka“ by vás nemala sklamať. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Tommassi3

"To je ta nejodpornější věc, jakou jsem kdy viděla !!" - "Taky proto jsme s tím před tisíci lety přestali.." ;) Krásná mimozemšťanka platí právě za ten typ filmu, na jehož zrodu stál výborný nápad, k jehož realizaci však raději nemělo dojít.. Říká se tomu prokaučovaná příležitost.. Promrhaný potenciál !! A pak i další důkaz mé teorie, že scenáristický tým, respektive více než jeden scénárista, většinou filmu škodí a činí ho nekonzistentním, se spoustou humoru jen mezi řádky.. A s podobně špatným skriptem by lépe nenaložil ani větší machr než upocený režisér Richard Benjamin.. A tak znovu musím litovat topícího se Dana Aykroyda i Kim Basinger, která znovu dokazuje svůj obrovský a jedinečný komediální talent pro grotesku.. ()

JohnnyD

Tak som si to pozrel po niekoľkých rokoch. Bol to jeden z filmov môjho detstva, tak ako množstvo ďalších komédií z osemdesiatych rokov a zo začiatku 90s. Disponuje množstvom inteligentného humoru (bozk, sex, nakupovanie ...) a je tu množstvo skvelých hercov. Každého heterosexuálneho príslušníka mužského pohlavia určite zaujme Kim Basinger. Dan Aykroyd je tiež výborný a Jon Lovitz je priam božský. Z mladých hercov tu môžeme spoznať ešte deti - Alyson "Willow" Hannigan a Setha "Ozz" Greena, ktorí si neskôr zahrali v brilantnom seriále Buffy. Krásna mimozemšťanka je klasická komédia z 80s - okrem inteligentného humoru, skvelých hercov je tu tradične skvelý soundtrack plný syntetizátorov a automatických umelých bicích. Proste tak ako to mám(e) rád(i). Krásne spomienky na krásny film, krásnu Kim a krásne časy. ()

Kosmik 1

Lehce podprůměrná osmdesátková komedie, která příliš tlačí na pilu, aby se pokusila co nejvíc pobavit. Výsledek je bohužel opačný a tak se nám dostane spíše romantického rodinného filmu s mírným nádechem humoru, který ale tolik nepobaví a je lehce zapomenutelný (to je vlastně celý film). Hodnotit pak lze jedině půvab tehdy krásné Kim. 45% ()

Lovely.Bones

Čas od času prostě potřebujete něco tripovitého a kouzelně 80-desátkového. Tohle vaše požadavky rozhodně splní. Absurdní zápletka, zábavná Kim Basinger, které sekunduje Dan Aykroyd + mladičká Alyson Hannigan. Já toho víc nepotřebuji a příjemně jsem se nad celkovou absurdností opakovaně zasmál. Nemusí to sednout každému, ale hlavně mladší generace se dle mého názoru bude u tohoto královsky bavit ;-) ()

• Natáčanie prebiehalo v Kalifornii. Pláž, na ktorej pristane Celeste (Kim Basinger) so svojím lietajúcim tanierom, poslúžila neskôr aj pre natáčanie seriálu Beverly Hills 90210 (od r. 1990). (m.a.t.o.)
  • Kvôli účinkovaniu v tejto snímke odmietla Kim Basinger (Celeste) možnosť zahrať si vo filme Znásilnenie (1988). (m.a.t.o.)