Kate McQueanová (Cindy Crawford) je mladá, krásna a úspešná advokátka. Ani to ju však neuchráni pred nebezpečenstvom, keď sa pri prejednávaní celkom rutinného obchodu pre kubánskeho boháča Emilia Juantorenu (Miguel Sandoval), celkom náhodou dostane na stopu obrovskej krádeže. Tá je prácou bandy bývalých elitných agentov KGB, ktorí po rozpade Sovietskeho zväzu pod vedením zabijaka Ilyu Kazaka (Steven Berkoff) vstúpili do služieb zločinu. Nič netušiaca Kate len náhodou unikne prvým pokusom o atentát, a potom ju detektív Max Kirkpatrick (William Baldwin) ukryje na tajnom mieste. Žena si však objedná telefónom pizzu a nechtiac tak prezradí svoju skrýšu Kazakovi, ktorý pracuje s najmodernejšou technikou a zachytí jej kreditnú kartu. Maxovi sa podarí útok vrahov odraziť a dostať Kate preč. Pokúsi sa spojiť s FBI, ale vzápätí sa ukáže, že dvojica nemôže nikomu dôverovať. Napriek všetkým prekážkam, Kazakovým vycvičeným mužom i špičkovej technike, sa dvojici podarí nielen unikať ďalším útokom, ale aj odhaliť, kto a prečo chce vlastne Kate zabiť... (TV Markíza)

Garch

Obsazení hlavních rolí, detektiva a právničky, A. Baldwinem a bývalou modelkou bylo varující. Film navíc působí dojmem, že byl natočen minimálně o deset let dřív a fascinace tvůrců tehdejší telekomunikační technikou je až úsměvná (holt, každý neumí natočit „Síť“). Nicméně, pár vtípků nebylo špatných (cameo Salmy Hayek etc.), dokud se Fair game nepřehoupla do akční poloviny, kde mocné výbuchy s obrovskými plameny provázejí každou bouračku a finální bomba (krom pochopitelného velkého displeje) pro jistotu bliká úplně celá. Pak už jen počkat na skok do vody, s explozí za zády. ()

bourec

Víte co,tohle mě napoprvé docela bavilo,ale v tý době se natáčelo tolik akčních a thrillerovejch pecek,že to jaksi zapadlo,a napodruhé už sem to docela hvězdičkově podhodnotil.Ale vlastně dneska,kdy jsou kina plný hovínek pro honibrky,tak vlastně musim tenhle film docela pochválit.na nic si nehrající béčko se spoustou ucházející akce,ty zaporáci po nich jdou jak slepice po flusu,a i když tam jsou z obou stran celkem nepochopitelný kroky,celkově mě to bavilo.50%. ()

Shit

Žádným extra příběhem tenhle film zrovna neoplývá, vlastně je to naprosto typckej příběh o detektivovi a jeho klientce, kterou má chrínit, ale jelikož oplývá spoustou akce, tak místo na nějakou větší nudu neni, je sice pravda že William Baldwin neni zrovna nějakej super akční hrdina, ale zvládá to obstojně a když už mu dojde dech, tak je tam Cindy Crawford na kterou se dá koukat vždycky ()

Beky

..pamatujete si jak se dřív ( vlastně asi i teď ) psalo na kazetách kinohit!!??..a taky jsem si dřív ( když jsem byl malej:), vybíral filmy podle toho jestli byl na zadní straně obalu vyfocenej výbuch nebo ne, když ne, tak jsem o film ztratil okamžitě zájem:)))..jo jo, zrovna mi bylo třináct! a já žral akčňárny jako blázen!!..tzn.že hodnocení, které uvádim je po skouknutí v dospělosti, kdy už jsem neskutečně chytrej a rozumnej:))..ale v roce 1995 se mi film líbil!! ()

BOURQUE

Ešte som chodil do základnej školy, keď som to videl po prvýkrát. Už vtedy som si povedal, že to je typický B-ový film, ktorý by však mohol byť oveľa lepší. Samozrejme úspech filmu bolo založené na dvojici (extra dobre vypadajúcich) W. Baldwin a C. Crawford. Cindy obzvlášť vypadala veľmi sexi, čo na konci 90-tych rokoch „stačilo“. Dneska už určite nie. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu od Pauly Gosling. Stejnou knihou byl inspirováni film Kobra (1986). (Terva)
  • Hlavnú úlohu advokátky Kate McQueen mala stvárniť ryšavá Julianne Moore, nakoniec však rolu dostala Cindy Crawford. (Fabrinka)
  • Cindy Crawford byla v roce 1995 za svou roli nominována na Zlatou malinu v kategoriích nejhorší herečka, nejhorší objev roku a společně s Williamem Baldwinem také v kategorii nejhorší filmový pár. (Terva)