Prominentní lékař Nathan Conrad (Michael Douglas) je láskyplný a pozorný manžel a otec, psychiatr, který se specializuje na dospívající mládež. Jeden z kolegů ho požádá, aby vyšetřil Elizabeth, mladou ženu, která trpí závažnou duševní chorobou. Je bez příčiny krutá a prošla řadou léčebných procedur s mnoha chybnými diagnózami. Toto vyšetření je pro ni poslední možností, než bude definitivně odvezena do ústavu. Conradova intuice a zkušenost ho přesvědčí, že v jejím případě cosi nehraje. Její první slova jsou: "že chceš to, co chtějí oni? neřeknu..." Podivný vzkaz a šest tajemných čísel, která zná jen Elizabeth se ukáží jako klíč k dalším událostem. Jednoho dne doktor s hrůzou zjistí, že kdosi byl v jeho bytě a unesl mu dceru. Následuje řada telefonátů od únosců s požadavky. Přikazují a vyhrožují: "neříkej ani slovo a zjisti šest čísel..." Jaké jsou meze pro psychicky nemocného člověka, když se dostane do nečekané situace? Zvládne ji doktor Conrad jako otec i jako lékař? (oficiálny text distribútora)

Anderton

Obľúbený modrý trilerový filter, charakteristický pre 90te roky. Nikam nevedúca zápletka, ktorá ničím neprekvapí, iba ide vo vyjazdených koľajách otravných trilerových klišé. Takže z toho mi vychádza jediné výraznejšie plus, a to sú samozrejme áčkoví herci, ktorí hrajú v domnienke, že im režisér pripravil na konci nejaké prekvapenie, ktoré nemali v scenári. Nepripraví. ()

Drc

Svižný a zábavný krimi thriller s psychiatrickým podtextem. Sice ničím nepřekvapí a jde pouze ve stopách úspěšných předchůdců, ale není to zas tolik na škodu. Samozřejmě některé situaci nejsou úplně dotažené a příběh působí místy uměle, skoro by se dalo říct, že celý film je poskládaný z momentů z jiných filmů. Ale i tak poskytne dobrou zábavu. ()

plechulka

Díky tomu, že manžel thillery miluje, jich vidím víc, než bych chtěla. Většina z nich je dost "jednobrdoidních". Tenhle mi přišel docela originální, i když jsem o Douglasovu rodinu samozřejmě - dle téměř neměnných pravidel žánru - nemusela mít starost, zajímalo mne rozuzlení. Každopádně - nadprůměr. ()

Mat21

Ne nadarmo se říká, kdo lže, ten i krade a může i zabít. O lupičích banky to platí dvojnásob. Poté, co skupina lupičů udělá banku a posléze je podvedena jedním ze svých kompliců, během výslechu dotyčný končí pod koly podzemky a zbylá část gangu na mnoho let za mřížemi. Osiřelé malé Elizabeth zůstává pouze hadrová panenka a ukradený diamant. Co s nimi udělala? To deset let poté musí zjistit psychiatr Nathan Conrad, chce-li ještě někdy spatřit svoji dceru. ● Michael Douglas ve formě, v jaké ho dlouhá léta známe. Jemu přímo na míru šitý thriller s mrazivou atmosférou a pozvolna se odkrývající pravdou. ║21.2.2009║ ()

Pepinec

Majklovi táhne na šedesát, jeho dcerce na devět a manželku bych od oka viděl tak na páťák vysoké školy. Slušný výkon na prošedivělého doktůrka, navíc v práci obšťastňuje další kočku, třebaže trošku pošahanou. Co dalšího ale stojí za zmínku? Že rádcové hledali a hledali, až nakonec našli? Nebo že tu do důsledku bylo dovedeno rčení o tajemství vzaté do hrobu? No, nebudu to zdlouhavě okecávat, ač maskováno atmosférou jako z hradu v Karpatech, čirý průměr. ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (viac)