Hypnotic

• Veľká Británia Hypnotic

Jenn cítí, že se v osobním ani profesním životě nikam neposouvá. Pomoc hledá u tajemného hypnoterapeuta, jenže rychle zjistí, že je její mysl zatažená do nebezpečné hry. (Netflix)

mzss1

[70%] Tak já nevím, ale mě to přišlo v rámci téhle nízkorozpočtové netflix tvorby vydařené. Musí se to brát takové jako to je s tímto ohledem. V áčkových vodách to není, tak proč to hned odjebávat? Navíc mi to námětem dost připomíná knížku NOČNÍ PTÁKK od spisovatele Briana Freemana. To vkládání úkonů v hypnóze. Jenže s tím rozdílem, že zde máme terapeuta se zlým úmyslem, kdežto v té knížce psychiatričku s účelem léčit. No, dost s tím srovnáváním. Hlavní představitelka filmu, kterou hraje Kate Siegel – tak ta mě bavila. Zbytek herců už je takový klasický průměr, včetně terapeuta, u kterého je jasné, že je zřejmě padouch. Logika tu hapruje jen trochu, zejména ke konci; navíc ty hypnotizující povely už trochu ve finále působily přehnaně, ale když člověk vypne mozek a snímek si užije, tak nebude problém. Tu 4* slabší dávám s klidnou duší. ()

jefff

Nápad je super, technicky to také není zlé, ale je z filmu hrozně znát ta netflixovská plochost, kterou nesnáším. Chybí tomu větší filmovost. Je to studený, šablonovitý a je to hrozná škoda, protože nápad terapeuta psychopata není vůbec zlý. Celou dobu jsem si říkal, jak by si tuhle roli užil Anthony Hopkins. ()

oveckaoa

Jess má problémy v životě (umřel jí při narození syn a ona se rozešla s manželem jelikož ji štvalo, že ho to neštve a ona se chce pak k němu vrátit) a rozhodne se pro využití pomoci hypnoterapeuta. Tam , ale zjistí, že on vraždí své klientky tak se Jess snaží přežít. Pokud se nepletu první horor/thriller na téma vražedné hypnózy co jsem měl možnost vidět tak, že za to plus herecky je to v pořádku konec trošku vrže a nedává smysl, ale co už z té tvorby Netflixu z poslední doby nadprůměr 80 procent . ()

Aurus

Tenhle hororový film byl na to že má 49% sem si docela dost užil. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféra tu je docela povedená, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je velmi povedená. Pro mě obrovské překvapení a za mě si zaslouží 6/10. ()

Anderton

Solídny psychothriller, ktorý v konečnom dôsledku pôsobí viac ako dlhšia epizóda Twilight Zone, než béčkový netflixovský pásový výrobok s neznámym castingom. Hypnotic obsahuje zopár nervydrásajúcich scén a dve excelentné ľakačky (to je ale aj o tom, z čoho máte fóbie), čo nie je málo, ale ono zase všetko okolo proste na prvotriedny napínavý zážitok nestačí. Možno je škoda, že sa originálneho a v podstate mystery námetu nechytil niekto s väčším citom pre surrealistický vizuál. ()