Vražedná jazda

• Česko Jízda smrti (viac)

Matt Turner s tvárou Liama Neesona je úspešný americký bankár, ktorý buduje svoju kariéru v Berlíne a snaží sa zladiť náročnú prácu s rodinným životom. Veľmi sa mu to však nedarí. No práve dnes sľúbil manželke, že aspoň odvezie deti do školy. Počas cesty autom po rannom Berlíne mu zazvoní telefón a záhadný neznámy mu oznámi, že pod jeho sedadlom je bomba, ktorá vybuchne hneď, ako sa niekto pokúsi vystúpiť z auta. Ak rýchlo nevykoná požadované úlohy, on aj jeho deti vyletia do vzduchu. Ako dôkaz mu volajúci predvedie niekoľko výbuchov, ktorých obeťami sa stanú nevinní ľudia. Uväznený vo svojom aute a v plnej rýchlosti sa Matt vydáva na zbesilú jazdu mestom, počas ktorej musí plniť čoraz šialenejšie a nebezpečnejšie pokyny. Čoskoro má navyše v pätách políciu. Sám proti všetkým, proti času a proti tikajúcej bombe sa snaží zachrániť svoje deti a zistiť, kto s ním rozohral túto smrtiacu hru. Jediná cesta k vykúpeniu a odplate je tá na plný plyn... (Bontonfilm SK)

Lacike

Ťažko povedať, či by mi americký remake nemeckého originálu sadol viac, keby som predtým nevidel nejakú inú verziu. V mojom prípade kórejský remake. Keďže sa do veľkej miery jedná o doslovnú kopírku, tak ma po väčšinu času film ničím neprekvapil. Ale aj bez ohľadu od toho, tak mi prevedenie filmu pripadalo strašne tuctové. Napätie poriadne nefungovalo. Môže za to aj to, že tentoraz mi ústredné postavy pripadali nesympatické a celkom som im prial, aby ich zloduch vyhodil do luftu čo najskôr a ten nudný film sa skončil. Keby Neesonov chraplák obsadili do úlohy zloducha, tak by to malo iné grády. Ako vyjukaný nesympatický otec príliš nefunguje. No a potom tu je záver, ktorý neviem do akej miery kopíruje originál, ale od kórejskej verzie sa líši. Tentoraz bol zloduch obyčajný chamtivec na rozdiel od toho z kórejskej verzie, ktorému išlo o morálne zadosťučinenie pre chamtivého hlavného hrdinu. To som trochu kritizoval, lebo vďaka tomu nebol dostatočne démonický, ale ten šupák z tejto verzie je úplný tragéd. Takže celkovo je táto verzia strašná nuda bež poriadneho napätia a Nimród Antal po skvelom debute definitívne ukázal, že je len tuctový remeselník, ktorému ani blbé remaky poriadne nejdú. Možno by mohol skúsiť natočiť zase raz niečo originálne. 4/10. ()

Anderton

Nemecká verzia sa mi svojho času dosť páčila, takže prečo by som mal predpokladať, že Antal s Neesonom to výraznejšie pokazia, respektíve že by to snáď nemohli nakrútiť ešte lepšie. No pravda je taká, že obaja idú na pol plynu, ako by ich to ani nebavilo, to Modine mohol dostať viac priestoru, keďže si svoju úlohu užíva asi najviac. Je to menej adrenalínové ako naposledy, čo je škoda, pričom akčných scén je dosť. Najviac zo všetkého však nechápem, prečo sa to opäť odohráva v Nemecku. Šikol by sa napríklad Paríž. ()

mab

Na koncept rodině se nevěnujícího otce by měl Liam Neeson mít patent - nicméně je to už trochu okoukané a spíš to už nudí. Závěr filmu se dal tušit, ale i tak, pokud chcete nenáročný a celkem svižný film na takovéto domácí žvýkání od kterého nečekáte, že bude řešit složitá filozofická témata, ani že ho budete chtít vidět 4x za rok, tak proč ne. ()

klukluka odpad!

Liama Neesona nechápu..? Bejt áčkovej herec a zakopat se v béčkovejch filmech, který jsou jeden jako druhej a liší se jen prostředím a tím, že jsou postupně horší a horší…jakej to pro něj má smysl? Prachy by přece vydělal, i kdyby točil pro změnu něco rozumnýho. To je fakt tak potřebnej? Já se stydím i za to, že jsem na to koukal. Natož, kdybych měl být pod něčím podobným podepsanej. ()

sedm.1

Tak co si budeme namlouvat, od dua Antal, Neeson se nedala očekávat žádná pecka, což se jen potvrdilo, na druhou stranu by ale zas nebylo úplně fér celé toto béčko nějak přehnaně shazovat, jelikož třeba v porovnání s filmy, co produkují bývalé akční hvězdy typu Willise, Lundgrena, van Damma, či dalších, o takovém Seagalovi ani nemluvě, tak Neeson se oproti nim pohybuje pořád v sakra nadstandardních snímcích, které mají co nabídnout, a tak když to vezmu z tohoto úhlu pohledu, tak to fakt zas až tak mizerná podívaná není. Má to totiž po celou dobu fakt svižný spád, nevypadá to vůbec lacině, zpracované to je též na adekvátní profesionální úrovni, minimálně první polovina nabízí i docela překvapivé množství skutečně napínavých scén a divák je po většinu času i poměrně slušně držen v napětí, v co se to celé vlastně vyvine. Bohužel, ona pointa se ovšem pak vůbec nepovedla, a navíc k tomu byla od jednoho momentu, který přišel zhruba kolem šedesáté minuty, už i lehce předvídatelná, a ani již cesta k onomu odhalení nepůsobila tak povedeně, jako řekněme celá ta první hodinka. Co se jinak týče obsazení, především tedy posádky auta, která zabírala většinu stopáže, tak to se určitě povedlo, obě děti jsou sympatické a přirozené, no a samotný Liam svou roli též zvládl v přesvědčivém duchu, a je především  dobře, že pochopil, že v jednasedmdesáti letech by mu nějaký akční eskapády už asi nikdo moc nevěřil, a tak to řízení auta je tak akorát. Za mě se tak jedná ve výsledku o poměrně solidní žánrové béčko, které tedy rozhodně neurazí, a i když to tvůrci u mě nakonec nevytáhli ani na ten průměr, tak to bylo fakt jen o prsa japonské školačky. ()

• Poté, co je Matt Turner (Liam Neeson) obklíčen policií, rozhodne se vzít věci do vlastních rukou a ujede, přičemž prorazí barikádu ze dvou policejních aut. Airbagy v jeho SUV Mercedes se při takovém nárazu nevysunou, ačkoli by měly. (Johnny.ARN)
  • Natáčalo sa hlavne v Babelsberg Studios v Postupime a v uliciach Berlína, kde sa dej odohráva. (Arsenal83)
  • Film bol oznámený už v roku 2017. Dokončený bol však až o 4 roky neskôr. (Arsenal83)