Miesto zločinu České Budějovice

• Česko Místo zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (viac)

Tím ostrieľaných kriminalistov odhaľuje zločiny v Juhočeskom kraji. Okrem vyšetrovania a náhľadu do kriminalistickej práce prinesie seriál aj pohľad do súkromia postáv. Šéf vyšetrovacieho tímu, Karel Dvořák (David Novotný), predtým slúžil v tajných službách a nepriamo zavinil fatálne zranenie kamaráta. Diváci sa môžu tešiť aj na Emu Grodskú (Pavla Beretová), ktorá je z Ostravy prevelená do Českých Budejovíc na miesto šéfky kriminálky. Okrem služobne starších vyšetrovateľov sa seriál zameria aj na mladú dvojicu kriminalistov v podaní Jany Šímovej (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tím doplní aj štátna zástupkyňa Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a súdny lekár Alex Karpenko (Martin Myšička). (RTVS)

rigby

Pokud mělo toto navazovat na Ostravu, tak kvalita šla výrazně dolů. Spojovací článek v podobě Pavly Beretové nebyl dostatečný, vlastně dokonce zbytečný, mihla se tam asi třikrát během celého seriálu. Případy nezajímavé, průběžný příběh Davida Novotného nakonec zmizel do ztracena. V první polovičce případů mi průběh připadal stále stejný, už od první minuty začali herci chrlit svoje dialogy, aby to stihli do konce. Ve druhé polovině dílů nastalo částečné zlepšení, už se na něco dalo i koukat a nebylo to postavené pouze na slovech. Ale i tak se celkově jednalo o silný podprůměr. ()

Wacoslav1

Na úrovni Místa Zločinu Plzeň. Všechno hlavně zabíjí nesympatický vyšetřovací tým ve kterým nefunguje vůbec žádná chemie. Novotnýmu bych policajta i věřil kdyby ho nestylizovali jako akčního hrdinu a celá ta vedlejší linka je trapná a nezajímavá. Neherci Bárdos a Březina jen prázdně odříkávají repliky ze scénáře a jejich postavy působí jak bez života. Beretová je tu úplně zbytečná a důvod její účasti tak úplně nechápu. Postupem času mě nakonec nejvíc bavil Noha který sice působí jako by zabloudil ze záchytky na kriminálku, ale jeho hlášky aspoň pobaví. No pár dílů je aspoň průměrných a jediný nadprůměrný kde jsem uvažoval i o čtyřech hvězdách je devítka. Naopak naprosto neuvěřitelný je ten poslední. To prostě nevymyslíš. Takže myslím si, že dvě jsou tak akorát a vzhůru do Místa Zločinu Ostrava páč jsem vocas nepoučitelnej.40% ()

mira007

David Novotný jako šéf  českobudějovické mordparty, která vyšetřuje případy dle scénáře autorů Policie Modravy, takže výsledkem je něco, co se nedá moc pochválit, zapamatovat kvalitou a jako divák se k tomu nebudu vracet. Soutěž v trapných a trapnějších momentech Nohy, Novotného mistrovství v akčním víceboji a agentování, Březina v rekordu přehlednutelnosti a Bardos v šampionátu nemožného oblíkání... vlastně jsem se spletl, tohle si zapamatuju navždy ... nebo aspoň do další pondělní premiéry. ()

Trixinka

Jak poznáte kriminalisty z oddělení vražd České Budějovice? Velice snadno. Je to nesourodá partička, vedená špatně zahraným a totálně nehodícím se šéfem, ve složení operativec ala bezdomovec, nevýrazný mladíček a mladá ženská, o které celý seriál nevíte co si vlastně myslet. Přidejte k tomu otřesné oblečení, které si někteří členové týmu snad ani nemění, a až komické vyšetřování jednotlivých případů. Osobní linka majora Dvořáka naprosto zbytečná, když už chtěli tvůrci naznačit nějaké životní události nebo rodinné zázemí postav, tak měli věnovat stejný prostor všem v týmu. A ta jeho mise na Ukrajinu na konci, ale no tak, vážně? Postavy kriminalistů a jejich spolukolegů jsou špatně obsazené a značně neuvěřitelné (tak nějak se dalo věřit pouze státní zástupkyni Veselé a doktorovi Karpenkovi). Jednotlivé epizody jsou nesmyslně dlouhé, na to, že se v nich prakticky nic akčnějšího neodehrává. Po celkem vydařené sérii z Ostravy, je tato část Míst zločinu krokem zpátky do podprůměrnosti Plzně. ()

jfaba

Těším se až bude seriál ,,Místo činu Duchcov". Nic proti Duchcovu a ani proti obyvatelům tohoto pěkného města, ale běžte už ČT do všech končin s těmito volovinami, které se blbostmi jen hemží. To se na to nedíváte, než to vydáte? Např. v posledním díle. Kulku z těla máme zastavila se o kost. A na konci je vidět jak kulka vyšla z těla oběti! Jedna hvězda za krásy jižních Čech a druhá za Romana Skamene. Proč tento HEREC nehraje víc? ()

• „Kniha hříchů“ je kniha od autora Chen Xiwa. Jedná se o sledování temné strany psychiky. Sedm novel zkoumá vztah mezi sexuální a politickou dysfunkcí a korupcí a používá témata jako znásilnění, incest, S&M, impotence a voyeurismus jako metafory rozkladu společnosti. (sator)
  • Když hrdinové vycházejí z budovy PČR v Jindřichově Hradci, jsou na dveřích jasně vidět vylepené vyhlášky pro veřejnost s hlavičkou Finanční správy. (p3tris)
  • Při domovní prohlídce sklepní kóje se najde pistole EKOL Tuna a krabička nábojů ráže 6.35. Přitom v seriálu se hovoří o nábojnici, která byla nalezena na místě činu jako o .22 LR, následně i střela vyjmutá z torza těla je ráže .22 LR. (Schwimm)