Nekonečná bouře

• Veľká Británia Infinite Storm

Zkušená horolezkyně (Naomi Wattsová) si při výstupu na horu Mount Washington v New Hampshire uvědomí, že se blíží sněhová bouře. Rozhodne se proto vrátit ještě před dosažením vrcholu. Cestou potkává opuštěného muže v nesnázích a musí je oba dostat dolů dřív, než se setmí. Natočeno podle skutečného příběhu. (HBO Max)

kondor77

Pam Bales nebyla žádná zkušená horolezkyně a horská záchranářka (byla jen členkou dobrovolné záchranářské organizace) jak se nám snaží vnutit Obsah (3), ale zkušená turistka a zdravotní sestra. Tedy je možné, že ani ten zachraňovaný chlapík nebyl až takový debil, jak se nám snaží podsouvat film. Ale co jiného čekat od aktivistické režisérky. ()

sedm.1

Infinite Storm disponuje pár pozitivy, jenž jsou ovšem ve výsledku zabíjeny zásadním negativem, a tím není nic jiného, než skutečně prostinká zápletka, jenž se vlastně snad ani výrazem zápletka pro svůj minimální obsah nedá zápletkou nazývat. Zkušená horská záchranářka si prostě vyrazí do hor, zkazí se počasí, kdy jen tak mimochodem zde onu bouřku reprezentují dva hromy z dálky (???), každopádně cestou potká promrzlého chlapíka v keckách, a tak mu pomůže dolu. Toť obsah této podívané. Sorry, za mě ale silně nedostačující, a je úplně jedno, že tou cestou dolu zažijí pár peripetií, jelikož všechny vyznívají stejně poměrně nudně, ale především ukrutně nepřesvědčivě a ať mi tu laskavě nikdo netvrdí, že je film natočen podle reálných událostí, protože těch pár zmiňovaných karambolů by nedal ani kurevsky nejodolnější machr, natož ten trouba, co tu vystupuje. Abych ale tedy zmínil i ty klady, které Infinite Storm nabízí, tak určitě bych měl zmínit působivě nasnímané prostředí nádherných hor, zpracování zhoršeného počasí též není vůbec marné, Naomi Watts pak svou hrdinku ztvárnila výrazně a v závěru, světě div se, zafungovaly i emoce, i když ty už se v podstatě ale zas ani tak netýkaly předchozího dění, tak to tak nějak neplatí :-). Můj výsledný dojem bych tudíž nazval spíše rozpolceným, jelikož totiž na jednu stranu nemohu tvrdit, že bych se tímto filmem nějak vyloženě protrápil, že by mě nebavil, že je špatně natočený, nebo já nevím co ještě, na druhou stranu mě ale zkrátka ta celková příběhová plochost rozhodila natolik, že abych si to mohl užít, tak k tomu jsem měl vážně hodně daleko. ()

Likan7

Małgorzata Szumowska není Baltasar Kormákur. Ta má od svého slavnější kolegy sice výhodu v podobě solidní Naomi Watts, ale na 90ti minutový film se tu jednoduše téměř nic neděje. Pam je smutná, jde na kopec, přijde bouře, Pam najde debila, jdou dolů, vy mezitím debila nenávidíte čím dál tím víc. Není tu ani stopa po atmosféře nebo nějakém strachu o postavy. Není tu jednoduše téměř co vyprávět. ()

TedGeorge

Byl jsem si skoro jistej, že Infinite Storm navzdory nic moc kritikám pochválím, protože mám velkou slabost pro zimní survivaly, při jejichž sledování je vám zima, i když je venku vedro. Je jich strašně málo. Bohužel nemůžu. Něco k jednoduchému příběhu - Introvertní a sympatická Naomi Watts se probudí, nají, dojede do příjemné horské hospůdky za kamarádem, pořádně se obleče a jdu na horu. Proč? Protože jí dal život přes hubu a ona bere solo výstup na vysokej kopec jako náhradu terapie. Začne bejt hnusně a vy najednou cítíte každej poryv větru a vločku letící do ksichtu rychlostí sto kiláku za hodinu. Hlavní hrdince Pam fandíte (Naomi Watts je velmi cajk), protože je drsná, jde pořád dál, a navzdory velmi přesvědčivé fujavici se blíží vrcholu. První půl hodina zakončená výstupem na summit je ještě moc fajn. Jenomže pak se to stane, což není spoiler, protože mohutně prozrazoval už trailer a synopse. Na vrcholu sedí osamocený John. Má tenisky, je schoulenej v letním oblečení v bouřce a vypadá na umření. John je kokot. Neříkám to proto, že bych snad neměl pochopení pro jeho motivaci jít na vrchol nebezpečné hory, vybavenej jako někteří idioti, libující si v zaměstnávání horské záchranné služby. Film v jisté části osvětlí, proč nahoru takhle šel. Říkám, že je kokot, protože se za každou cenu následně snaží svým totálně dementním chováním zabít nejenom sebe, ale i tu hodnou a odhodlanou Pam. Kokot mi ten film úplně zkazil. Bohužel se v jeho společnosti ocitnete po většinu stopáže a to je prostě problém. Úspěšná a chválená polská režisérka Malgorzata Szumovska natočila film podle pravdivého příběhu a podle prvních reakcí velmi věrně, takže zrovna jí bych za to nevinil, protože John byl takový, jaký byl, asi i v reálu. Ale je to strašná škoda, že řemeslně zvládnutý film (ale pozor, finesy a atmosféru z ranku Baltasara Kormákura raději neočekávejte, je to vlastně civilní a utlumené bez cgi orgií) dokonale potápí strašně protivná postava, kterou budete nenávidět. Dal bych asi slabší 6, ale je to hlavně za Naomi a horu a sníh. Škoda, že si sněžnej survival fakt užijete jenom na cestě nahoru. ()

darkrobyk

V prvním plánu horský survival, ve druhém příběh o překonávání životních překážek, těch největších. Pam posilují vzpomínky, Johna naopak ubíjejí. A věřím, že jen člověk s podobným prožitkem dokáže pochopit, proč vzdává život. Jasně, zpočátku vypadá jako magor a dřevák k tomu, ale postupně divák zjistí jeho motiv a myslím, že pak ho alespoň trochu pochopí. Přes veškeré útrapy a překážky byla pro mne jedna z nejsilnějších scén ta s dírou ve sněhu. A pak možná řeka... Přidanou hodnotou jsou krásné hory a těch záběrů není málo, vlastně je jich většina. A přes všechny filmové fígle a případné speciální efekty je třeba ocenit herce i štáb, páč natáčení určitě nebylo jednoduché. Za mě nedoceněné drama. 3,5* ()

• Natáčalo sa v meste Kamnik na severe Slovinska a jeho priľahlom prírodnom okolí a parkoch. Natáčanie začalo 1. februára 2021 a skončilo 1. mája 2021. (Arsenal83)
  • Natočeno podle skutečného příběhu Pam Bales (Naomi Watts) a její expedice v roce 2010 na vrchol Mount Washington. (sator)