What Is a Woman?

• Veľká Británia What Is a Woman?

Dokument venujúci sa rodovým a transrodovým otázkam, v ktorom Matt Walsh hľadá odpoveď, či ako sám vraví pravdu, na otázku: Kto je žena? Hľadá ju naprieč USA skrz rozhovory s bežnými ľuďmi na ulici, no aj s odborníkmi z pediatrie, psychiatrie, psychológie či ľuďmi, ktorí podstúpili zmenu pohlavia, taktiež s terapeutom potvrdzujúcim pohlavie či nakoniec s chirurgom, ktorý operácie zmeny pohlaví vykonáva. Pri hľadaní odpovede neváha a vycestuje za kmeňom Maasaiov v Keni. Snímka sonduje fenomén, ktorý sa objavuje v USA a to, že stále viac a viac mladistvých rozhoduje o zmene svojho pohlavia, často neuvedomujúc si, aké následky zmena môže priniesť. Matt Walsh si berie na paškál aj ošemetnú stránku fenoménu trans - vysporiadanie sa s oslovovaním, nároky týkajúce sa návštev sociálnych priestorov ako šatne či WC či nevyriešenú otázku hodnotenia športových výkonov. (Biopler)

SOLOM.

Svět se vážně v prdel obrací. Za chvíli obyčejní normální heterosexuálové budou pomalu pranýřování za svůj styl života a tradiční hodnoty klasické rodiny, pohlaví (od pradávna muž -žena) na úkor kdejakých úchylů, sluníčkářů, psychicky narušených jedinců a politiků+ expertů, kteří si honí body a upřednostňují kdejakou píčovinu, co někdo vymyslí. Já patřil taky k těm, kteří si z různých exotů dělal ještě nedávno srandu, ale ona to už přestává být sranda – podle dnešního škatulkování jsem ateista, rasista, xenofob a antivaxer – a jsem na to kurevsky hrdý. Stejně jako vyznávám svazek manželství muže a ženy a maximálně registrované partnerství pro homosexuály. Pokud se někdo cítí jako muž či žena ale ve skutečnosti je jiného pohlaví – tak ať se nechá klidně přešít někde v tichosti na klinice, nebo nosí oblečení druhého pohlaví, paruky, ať si klidně píchá hormony, ale do prdele cpát takové hovadiny do děcek – tak to už je vrchol. Další magoři si myslí, že jsou veverky, vlci, houpací kůň – no tak ať tyhle blázny zavřou někde do ústavu, ale proč by měli mít stejná práva jako ostatní – jak vůbec chtějí zavést třetí či kolikáté pohlaví, nebo změnit skloňování sloves či odsoudit někoho do vězení, že nesouhlasí s tím, aby jeho děcku někdo píchal kdejaká svinstva…Přitom ani nedokáže většina těchhle expertů odpovědět na normální otázku…Proč by měli genderové soutěžit s normálními holkami či kluky, proč by měli být ve společných šatnách-sprchách – kdejaký úchyl – tam ať jim udělají ty jejich speciální hajzlíky a dají všem ostatním normálním lidem pokoj. Už i ti černoši v Africe mají víc rozumu než ti slavní američtí experti, lékaři a politici…Matt Walsh se možná choval místy povýšeně, arogantně, ale v tomhle mu držím palce. Pro úchylky a výstřednosti existuje možná jistá míra tolerance, ale pokud nám to přeroste přes hlavu, tak je lidstvo vážně odsouzené k zániku… ()

DJ_bart odpad!

Matt Walsh, jedna z internetových superstar konzervativní lobby – kam třeba patří takoví demagogové jako Ben Shapiro (a celkově redakce Daily Wire), Jordan Peterson, Steven Crowder, Charlie Kirk a jiný vymrdanci – natočil další z řad manipulativních dokumentů o tom, že největší hrozbou pro lidstvo není klimatická změna, války, či hladomor, ale transgender lidé. Fakt tleskám twl, protože tohle přilije olej do ohně už tak extrémně vyhrocenejch a zcela zbytečnejch kulturních válek – vzhledem k tomu že USA se rozhodli dát zpátečku do středověku. Už mě fakt nebaví, že jsme se dostali do bodu, kdy člověka neposuzujeme podle osobnosti, ale podle toho co má mezi nohama. Transfobní kidi a ČSFD pseudo-intelektuálové ale budou skákat nadšením...... navíc, existují tři druhy pohlaví: 1) muž, 2) žena, a 3) co je ti kurva do toho. ()

alchac

No, dnes již kurevsky zapeklitá otázka, drahé sestrobratři, na níž aby se jeden bál odpovědět z obavy, aby po důkladném proprání všemi těmi internetami nebyl za pár dní nezaměstnatelný i jako čistič senkruven. Na jednu stranu bylo zábavné sledovat, jak se představení věrozvěsti nového a jedině správného světonázoru, byvše konfrontováni s logikou, pěkně dusí ve vlastní šťávě při ukázkovém a občas i mírně agresivním vyhýbání se odpovědi (resp. neschopnosti definovat bez použití definovaného), kterýmžto toliko dokonale naplnili kdysi pro trochu jiné účely zkonstruovanou škatuli buržoazních pavědů, na straně druhé dost děsivé demento, že podobné zjevy dneska bezstarostně poroučí když už ne větru dešti tak alespoň objektivní realitě, přičemž při nastoleném kurzu je zřejmě jen otázkou času, než vzplanou nové Koperníky a Bruny (nejde o chybu – nepochybuji, že někdo brzy nade vší pochybnost dokáže, že šlo přinejmenším o lesby (a dále viz Seksmisja)). Jen škoda, že to od výletu pod Kilimandžáro nabralo poněkud klusákovsky demagogický rozměr (vč. použití několika velmi provařených argumentačních faulů), kterým se autor jednak trochu ideologicky odkopal a hlavně výrazně nabil na smeč protistraně, takže za to prostě chca nechca nějaké ty pěticípé dolů letí. Dosti mě ovšem mrzí zjištění, že jsem absolvoval základku v tmářském pravěku, kdy jsem musel v případě neznalosti odpovědi na položenou otázku namáhavě okecávat, zatímco dnes bych mohl soušku mňoukáním poslat hlasitě před celou třídou do hajzlu. ()

TheEvilTwin

To, co zpočátku vypadá jako komediální satira, se v průběhu času překotí do brutální filozofující dystopie, ze které doslova mrazí. Komediální část poukazuje úsměvné prvky v chápání pohlaví a vlastní identity, ale později zabrušuje čím dál víc do témat sexuální identity, transgenderu a rostoucího trendu pohlavních přeměn, stejně tak jako ukazuje snahu dnešního světa umlčet kohokoli, kdo by svými slovy “emocionálně poškodil trans lidi” a kohokoliv, kdo respektuje základní biologii a nerespektuje 1000 odlišných pohlaví. Celá situace, která se rychle vyvíjí nejen v Americe, ale v celém světě, je postavena na hlavu a z celého “dokumentu” je mi až fyzicky zle, když si uvědomím, v jakém pošahaném světě budou děti naší generace muset vyrůstat. Hnus, nechutnost nejvysšího kalibru a neskutečně cením autora za jeho koule veřejně proti tomuhle vystoupit. ()

Borrtex

Matt Walsh je svou lehkostí, vzděláním, tématickou přesností a humorem zkrátka skvělý. Obsah je svou vážností ovšem více než zdrcující. Kam až dále je naše moderní civilizace schopna zajít? To už jsme úplně zapomněli na obyčejný život a prostý selský rozum? Jak jsme se vůbec dostali od nevinné diskuze na téma práv homosexuálních párů až k operacím fyzicky ještě nevyvinutých a mentálně nevyzrálých dospívajících dětí, které na doporučení politicky korektních lékařů činí nezvratitelná, život ohrožující rozhodnutí? ()

• Kai Burkhardt z nemeckého periodika Die Welt nazval Walsha „konzervatívnym Michaelom Mooreom“ a ocenil dokument za to, že rozprúdil americkú „vojnu medzi pohlaviami“ kladením zdanlivo jednoduchých otázok údajným odborníkom v tejto oblasti, ktorí nie sú nakoniec schopní odpovedať. (Biopler)
  • Samuel Sey z The Christian Post považuje dokument za „zábavný aj strašidelný a skutočne fantastický“ a dodal, že Walshova neslávne známa schopnosť udržať si dokonalú úroveň satiry a vážnosti je to, čo robí dokument takým presvedčivým.” (Biopler)
  • Film mal premiéru zámerne 1. júna 2022, čo je začiatok mesiaca prideu. (Biopler)