Princezná

V stredovekej ríši vládne kráľ s kráľovnou, ktorí majú dve dcéry, princeznú a jej mladšiu sestru Violet. S tichým súhlasom kráľovnej sa princezná zdokonaľuje v bojovom umení, pri čom ju vedie Linh, neter jedného z kráľových poradcov Khaia. Keďže kráľovná neporodila žiadneho syna, kráľ zamýšľa vydať princeznú za lorda Julia, bezohľadného syna diplomata, ktorý opovrhuje kráľovou pokojnou vládou, pretože je presvedčený, že silný kráľ by mal vládnuť pevnou rukou, či skôr krutou železnou päsťou. Princezná sa za neho nedokáže vydať a opustí ho priamo pred oltárom. Rozhnevaný Julius so svojou sadistickou pobočníčkou Moirou a skupinou brutálnych žoldnierov sa násilím zmocnia hradu, zajmú kráľovskú rodinu aj všetkých dvoranov. Princeznú uväznia v najvyššej veži hradu, kde čaká na nútenú svadbu s Juliom. Keď do nej vstúpia dvaja žoldnieri a chystajú sa ju znásilniť, dievča ich zabije a vydá sa zachraňovať svojich najbližších. Po páde do jazera princezná unikne smrti a vkradne sa späť do hradu, kde sa vyzbrojí spolu s Linh a Violet, a všetky tri ženy sa vydajú poraziť Julia, jeho žoldnierov a oslobodiť kráľovstvo. (TV JOJ)

Vyhy

Už jenom ta předzvěst toho, že se jedná o Johna Wicka v sukni, byla úsměvná a vypovídající. Přesně to jsme dostali, akorát že Wick (alespoň pro mě první díl) má promyšlený scenář a hloubku. Zde nic takového není. Neříkám, že to je hned špatně. Chcete akci, dobře natočenou a drsnou? Princezna vám ji dá. Trochu mi to připomínalo (a myslím, že to zde někdo i zmínil) počítačovou hru. Děvče jde z věže dolů a cestou ničí protivníky, nic víc, nic míň (hm, hra by to mohla být vážně povedená!). Příběhově o ničem. Klišé jedno za druhým. Akce ale povedená, hlavní hrdinka roztomilá a místy drsná. Občas bych ubral na střihu, ale někdy se vážně snažili a mělo to skvělou kameru. Pokud hledáte bezduchý akčňák, nebudete zklamaní. Je to jedna velká akce od začátku do konce. Jestli hledáte i zajímavý příběh, ten už nenajdete. ()

blackkocour

Live-action adaptace od Diznyho nebo neoficiální rip-off princezny Fiony? Pokud to první, tak se to začíná konečně vyplácet.. pyšná princezna Resurekšn [osobně jsem si tuhle “pohádku” užíval, ale opět jde o případ holčičího Johanku Wickovou, která kosíruje tucet vyleštěných rytířů, s kůži ostřejší než železnou výzbroj..] ()

Jirka_Šč

Od úvodu intenzivní, béčková, dobře vypadající středověká mlátička, ve které režisér vyrazil z Joey King doslova všechno. Jejich rozhovor před natáčením si představuji takto 😍 R: "Probudíš se na novomanželské posteli, ve velmi vysoké hradní věži, spoutaná řetězy. Vstoupí dva vojáci. Vymkneš si zápěstí, dostaneš se z řetězů, jednomu vrazíš jehlici do oka, druhého vykopneš z okna." JK: "Dobře." R: "Pak se probojuješ z té velmi vysoké věže až dolů. Všude na tebe budou útočit vojáci. Bude to bolet." JK: "Ale já nejsem válečník." R: "To dáš. Půl roku fyzický tréning, pět měsíců intenzivní tréning kung-fu a boje s mečem." JK: "Jenže budu možná i zraněná a těch vojáků bude hrozně moc. Nemohla bych dostat na pomoc nějakou jednotku nebo speciální oddíl?" R: "Ne. Všichni muži na tvé straně jsou neschopní. Ale můžeme ti na chvíli poslat na pomoc jednu holku." JK: "Jen jednu?" R: "To bude stačit. Tvůj úkol je jen zabít všechny nepřátele a zachránit království." ()

hroubek

Hodně fajn oddychovka, která má dost povedenou akci, sympatickou hrdinku a velký body kill. V pár scénách jsou vidět slabších triky, občas hlavní hrdinka přežije úplně všechno, ale je to dobrá podívaná, co mě bavila od začátku až do konce. Joey King si to uvěřitelně dává a strhává na sebe pozornost tím nejlepším způsobem. Dominic Cooper a Olga Kurylenko přehrávají a očividně se dost dobře bavili při natáčení. Režisér Le-Van Kiet natočil povedený film, který si je vědom svých limitů. Osobně mám hodnocení mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale když vidím kolik to tady má procent, tak s radostí tu čtvrtou hvězdu napálím. ()

LND

Tak si říkám, jestli nepovažovat Johna Wicka za žánr… Tahle princezna to tam řeže hlava nehlava. Že jí maso na porážku běhá do rány? Běhá no. Jasně, že je to totální kravina, ale jízda je to hodně přísná. Líbí se mi, že si to na nic nehraje. Olga Kurylenko s bičíkem top. Té krve tam mohlo být víc, ale neřeším. Po pár pivkách s brambůrkama ideální. ()

• Natáčení započalo v srpnu 2021 a skončilo v září téhož roku a probíhalo v bulharském městě Sofia. Rozpočet pak činil zhruba 26 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)