La niña de la comunión

Sara (Carla Campra) sa práve prisťahuje do mesta. S kamarátkou Rebe (Aina Quiñones) sa vracajú z nočného klubu, kde vyskúšali drogy. Cestou nájdu bábiku v šatách na prijímanie. Od tej chvíle sa im život zmení na peklo. (dixx)

JASON_X

Co z toho, že v hlavní roli hraje hezká holka, když je to zároveň vypatlaná husa, stejně jako její kámoška, stejně jako jsou vypatlaní všichni jejich vrstevníci i všichni dospělí včetně jejich rodičů, kteří buď neustále hystericky řvou, nebo něco zakazujou, nebo lžou, nebo jsou to svině... Prostě taková neradostná sonda do neradostného života ve španělském (pardon, vlastně katalánském) maloměstském prdelákově 80.let, tak trochu i sociální drama... A jako by vší té beznadějné nudy a splínu nebylo okolo dost, ještě do toho ze záhrobí vstoupí pomstychtivé strašidlo, které vás dohání k sebevraždě. A ve finále si s vámi diváky rejža jako nádavkem parádně vytře zadek. Takže neváhejte a jděte do toho, zase tak úplně špatnej film to náhodou není a oproti příbuzným filmům ze zámoří je to příjemná změna. ()

Kudly4

Viktor García, už na mě zapůsobil před mnoha lety, svými Horory Mirrors 2 či Return to House on Haunted Hill a dnes jsem mu dal šanci i v této duchařině (které nevyhledávám) a opět nezklamal. Tohle byla hodně solidní jízda, už od samého začátku, kde si frajerka vidličkou probodne krk, no hned mi bylo jasný, že tohle byla pro dnešní večer trefa. Musím vyzdvihnout sympatické teen obsazení, skvělý "drogpárty" úvod, no a hlavně atmosféru, která byla místy hezky děsivá. Vzhled ducha byl správňácky strašidelný, na masce si dali záležet, no a dojde i na pár krvavých smrtí. Kdo neupřednostňuje bu bu baf Horory, stejně jako já, tak tohle výjimečně teda k nočnímu zhlédnutí doporučuji. Dobrý Horor. Nakonec si na ten The Damned, budu muset už fakt brzy najít čas ! (193. hodnocení) ()

EvilPhoEniX

Sympatická španělská duchařinka bez vyšších ambicí, ale spolehlivě splňuje všechny potřebné parametry a letos tedy nic lepšího z duchařského žánru nevyšlo. Příběh se odehrává v 80tkách a soustředí se na 2 kamarádky, které si vyrazí na párty, dají si extázi a domů jedou stopem s 2 kluky. Cestou však natrefí na dívku s panenkou, která zmizla před lety a problémy můžou začít. Celkem zajímavá duchařská mytologie kolem panenky a ducha, sympatičtí mladí herci, výborný vzhled ducha ( vypadá jak zombie nevěsta, ale dokonalá praktická maska, žádné CGI) opravdu nepříjemný vzhled, má to příjemné tempo, film se nebojí některé postavy popravit, což vždy vítám, a atmosféra je taky v pohodě ( lekačky na mne sice moc nefungovaly, ale zjevení ducha na scéně zkrátka vypadalo dobře a mělo to patřičné grády). Není to tak dobré jak Voces či Malasaňa 32, ale pořád je to lepší než cokoliv z americké produkce, či letošního roku. Kdyby byla konkurence větší, tak zůstanu na silných třech, ale už jsem dlouho neviděl hezky natočenou duchařinu s fajn záporákem, takže mile rád nadhodnotím. 7/10. ()

Omnibus

Hlavně nebal vidláka, chtělo by to světáka!“ Radila Rebe. „Ideálně z Barcelony nebo z Plzně, to jsou fešáci,“ upřesňovala nosatá a pyskatá Rebe své, na Španělku až podezřele hezké kamarádce. Sara natěšeně přikyvovala a hned způsobně vyplázla jazyk, jak při přijímání, jenže ne na hostii, ale na pilulku extáze. To je pak těžký, užívat si strach o hrdinky, když mi je hned zkraje představí jako dvě zpovykané nány, které imrvére žvýkají, v kostele hlasitým hovorem ruší bohoslužbu a místo večerního studia Almanachu cudné panny utíkají pařit na diskošku, s bohulibým plánem ožrat se, zfetovat a pak si lehnout pod nějakého namachrovaného hezounka. ZRCADLO NA SKŘÍŇCE: [][] Je zamžené. To v hororech bývá. Ha! A co ten závěs u vany? Nepohnul se? ... RYC! Jo jo, tahle lekačka se povedla. Honem do koupelny, servat z tyče náš koupelnový závěs. Sichr je sichr. Kdyby se po něm Faustka ptala, svedu to na rybenky. [][] Finále dalo vzpomenout na Panenky a jejich duše. Teď už jen najít nějakou mast na ty hnusné fleky, co se mi objevily na kůži. Tři, docela velké. ()

pornogrind

Prozatím má film celkem pozitivní hodnocení ale já musím jít proti proudu. La niña de la comunión je za mě další tuctovou, nikterak originální a tudíž spíš nudící duchařinou, která nepřinese nic co by nebylo k vidění už někde jinde. K tomu minimum hororové atmosféry, minimum napětí a k tomu klasicky pár nefunkčních lekaček. Někomu ale ke štěstí stačí málo. A milovníci duchařin(což já nejsem) si evidentně přijdou na svý. Takže s chutí do toho. Jako bych nic nenapsal. ()

• Film je založený na príbehu, ktorý sa odohral v meste Peraleda de la Mata na konci 19. storočia. Dievča z neďalekého statku slávilo prvé sväté prijímanie v dedinskom kostole a pri návrate domov v noci na konskom povoze narazili na vlkov, ktorí kone splašili. Dievča vypadlo z voza a odvtedy ju nikto nevidel. Odvtedy však existujú ľudia, ktorí tvrdia, že videli jej ducha na okraji cesty vedúcej z Peraledy k zrúcaninám Valparaísa, blízko rímskeho mosta. Tento príbeh sa znova oživil v mysterióznom dokumentárnom seriáli Cuarto Milenio (2005) a odtiaľ slúži ako inšpirácia pre tento film. (Arsenal83)