Kelly se dozví o úžasném bohatství ve zlatých prutech, které si Němci ukryli v malé francouzské bance hluboko na nepřátelském území. Seržantu Crapgameovi je hned jasné, jak báječný nápad Kelly má, a naverbuje tu nejbláznivější četu tankistů, jakou jste kdy viděli. Když bojová jednotka přijme ještě drsňáka Velkého Joea, může celá akce začít. Generál Carroll O'Connor je na velitelství poučí, jak mají zaútočit na nepřátelské území. Kdyby jen tušil, o čem je poučuje! (oficiálny text distribútora)

mortak

Začátek sedmdesátých let - Amerika se bouří proti Vietnamu, Francie žije ozvěnou Mai 68 - západ věří, že války jsou navždy minulostí. A tak se v Kellyho hrdinech sešel celý svět (test: kolik národností se sešlo v jedné četě?), rozhodl se vykašlat na válku a zajistit si krásnou budoucnost. Rozhodně je na co koukat - Clint ve spojení s hláškujícím hipízákem Sutherlandem a věčně naštvaným Savalasem nenudí ani minutu. ()

Big Bear

U tohohle jsem se vážně bavil a to i přes to, že jsem očekával ryze válečný film. Kelly (Eastwood) se náhodou dozví o německém pokladu v jedné z bank ovšem za hranicí území ovládaném spojenci. Poklad navíc hídají tanky. Kelly si od kámoše a správce skladu armádního materiálu (samozřejmě za podíl) nafasuje vše potřebné a do akce i zainteresuje tankovou jednotku shermanů, které velí pošuk Sutherland. Kellyho hrdinové vyrazí, ale osud a zejména americká armáda jim klade do cesty neustálé překážky. Nikdo totiž z velení nepředpokládá pohyb amerických jednotek tak hluboko v Němci okupovaném území a tak na jednotku útočí nejen Němci, ale i americká letadla... Už když do tábora přijel konvoj těžkých náklaďáků včetně pontonových mostů (ač o akci nikdo něměl nikomu říkat) musel jsem se smát. Dalším dobrým fórem bylo rozstřílení amerického jeepu americkou stíhačkou či vyhození posledního nezničeného mostu spojeneckým letounem. Dobrý byl i údiv na velitelství, že z fronty přichází zprávy o průlomu německou obranou... Třešničkou na dortu byl pošuk tankán Sutherland :-) perfektně dabovaný Marcelem Vašinkou. Prostě správná kombinace humoru a akce v kulisách druhé světové o zlatém pokladu v jedné bance a touze jej získat před oficiálním zajištěním pokladu americkou armádou. ()

Zeck

Kellyho loserové a jejich hon za zlatým pokladem ve francouzské bance. Armáda Američanů je vykreslena jako banda groteskních blbců, kteří by snad nedokázali dobýt ani septik a znázorněné akční bojové části filmu, kterých se účastní, mají s válkou tradičně společné jen ty uniformy. Fakt, že podle Hollywoodu minulého století se umíralo ve válce stylem "odhoď pušku/samopal tři metry do vzduchu, chyť se za místo zásahu, udělej otočku, zařvi a padni k zemi" jsem si zvykl, ale aby Američané projížděli Němci obsazené město po hlavní silnici s otevřeným Jeepem za "mohutného" bombardování a kosili jednoho nácka za druhým při infantilní písničce, to jsem ještě neviděl. Pokud by byl film čistá komedie, pak by mi podobné věci pochopitelně nevadily, ale tvůrci se snaží být při akčních sekvencích vážní jako prase (díky tomu můžeme vidět dvacet minut "taktické" rozestavování vojáků při přepadu náměstí). Eastwood se Savalasem ovšem téměř sami jen svojí účastí posouvají film o dvě kategorie výš. 60% ()

Autogram

Film z druhej svetovej na štýl dobrodružného filmu a trochu na štýl MASHu, kde sú vojaci vždy dokonale čisti a upravení a vojna nie je špinavá ani hnusná, a okrem priameho boja všetko vyzerá ako chlapská dovolenka v zelenom. Nechýba dokonca aj hipísacká banda so štýlovým zabíjaním Nemcov za zvukov country hudby a bojuje sa ani nie o životy a ideály, ale o zlatý poklad ako na divokom západe. Často som mal pocit až propagandistického filmu o úspechoch amerických vojakov, len sa minuli s dobou o niekoľko desaťročí. Slabšie tri hviezdy aj kvôli zdĺhavosti filmu. ()

Fiftis

To je jedno, ako sa Clint Eastwood tvári, pravdou je a platí pre všetkých tých Kellyho chlapcov, že sa neboja a vojnu síce berú ako veľkú zábavu, ale inak do toho idú na plno. Stačí si spomenúť na Donalda Sutherlenda v tanku. Opäť filmová perla v čele s Clintom Eastwoodom. Vojnový film o honbe za zlatom pripomína dobrodružnú komédiu. Videl som ju už strááášne dávno, ale pamätám si z nej veľa. A treba poznamenať že veľa dobrého. Nesmiem ešte zabudnúť na ďalšie herecké hviezdy ako hlavne Tellyho Savalasa a Donalda Sutherlanda. Super vojnová zábava. ()

• Německých tanků Tiger se po válce moc nedochovalo. Ve filmu použité stroje jsou ve skutečnosti ruské tanky T-34, překonvertované tak, aby se co nejvíce podobaly pravým Tigerům. (Foxhound#1)
  • Během natáčení v Jugoslávii přišel Clint Eastwood sdělit Donaldu Sutherlandovi, že jeho manželka Shirley Douglas byla v USA zatčena při pokusu koupit ruční granáty pro hnutí Černých panterů. Ve chvíli, kdy mu líčil fakt, že za výbušniny chtěla zaplatit podepsaným šekem, se Clintovi smíchy doslova podlamovala kolena, pročež ho Sutherland musel zvednout a podpírat, aby se vůbec udržel na nohou. (Martensson35)