Přítelkyně smrti

Žena se rozhodne za každou cenu zjistit, kdo jí zabil manžela, a vytáhne přitom na světlo nejtemnější a nejhlubší tajemství lidí kolem sebe. (Netflix)

Binne

Rakouský seriál, který vypráví příběh ženy, jenž při tragické nehodě ztratila manžela. To je katarze pilotního dílu, která rozvíří vody malého městečka v zasněžených horách. Smutkem a ztrátou zmítaná žena si začíná všímat znepokojivých detailů na chování jejich přátel, manželových kolegů i sousedů. Podezření v kombinaci s vůlí ji nutí odhalovat stále více z tajemstvích, které jsou skryté za pozlátkem spokojených rodin. První díl mne donutil ve sledování pokračovat, stále více se z toho bohužel stávala nelogická spleť na způsob skandinávských kriminálek, která mi zaváněla zbytečným kýčem. Hlavní protagonistka byla natolik nedostupná, že chování jejích nejbližších k ní samotné bylo nerealistické. Samotná zápletka přehnaná nebyla, nicméně chování hlavní postavy ano. Nejedná se o minisérii, která si drží tajemství či napětí do posledního dílu, kde dojde k finální gradaci. Jedná se o minisérii, ve které od druhého dílu přesně víte, kdo je protagonista, kdo antagonista a kdo je skutečnou obětí. Zbývá tak pouze prostor pro pozorování počínání hlavní hrdinky, které prostě nebylo uvěřitelné. ()

pornogrind

Jsem typ člověka, kterej spíš preferuje filmy před seriály. Jelikož seriály jsou na mě moc časově náročný. Film si pustím dodívám a hotovo. Seriál je většinou běh na dlouhou trať. A když seriál tak ideální jsou pro mě takový minisérie o pár dílech. Teď už k hodnocení seriálu. Samotnej příběh sice nenudí, stačí na to aby utáhl tuhle minisérii ale nějak extra neohromí. Nebyl to prostě ten typ seriálu u kterýho je člověk "nadrženej" na každej další díl, protože je napnutej jak struna a chce těch dílů sjet co nejvíc naráz. Takže jak už jsem psal. Nenudil jsem se, podívat se na to dalo ale není to nic z čeho bych byl úplně odvařenej. ()

Necrotongue

První polovina série pro mě byla naprosto nečekaným, příjemným překvapením, o to víc mě mrzelo, že tvůrci neudrželi stejnou úroveň kvality i ve druhé půli. V komentářích / recenzích k jednotlivým epizodám jsem ani jednou nezmínil fakt, že se mi velmi líbilo provedení úvodních titulků. Pravdou ovšem je, že mě Rakušané dokázali zaujmout, přestože se jim hlavně ve druhé polovině začaly věci vymykat z rukou. Hlavní ztráty utrpěla logika, ale i tak jsem dostal od jódlerů mnohem lepší zážitek, než jaký jsem očekával. / Poučení: Vyhýbej se Tyrolským Alpám, místní jsou takoví divní. ()

Anderton

Veľmi slušný pokus o netradičnú krimi sériu, ktorá je kombináciou možno takého Farga a severských kriminálok, avšak predsa len ich atmosféry a vyhrotenosti nedosahuje. Poteší, že dej je značne nepredvídateľný, že tretia časť prinesie dosť veľkú zmenu perspektívy a že ani pred posledným dielom netušíte, ako to celé tvorcovia ukončia. Mne tu osobne chýbalo o trochu viac postáv, o niečo lepšie budovanie atmosféry a mám dojem, že osem dielov by bolo adekvátnejších. A to som zástancom kratších sérií. Každopádne tu aspoň nemáme žiadnu obávanú dejovú vatu. Hodnotené v rámci porovnania s videnou konkurenciou, ako samostatne stojace dielo je to skôr za štyri. 70% ()

MT_Y

Série nebyla špatná, jednoho z několik člověk nemusí ani odhadovat prostě to ví (mluvím o tom posledním vrahovi) a to skoro od začátku, u těch ostatních no nějak nepřekvapěj (už když je člověk vidí si řekne "tenhle"). ALE zpracování je pěkné, pár hloupostí mimo realitu tam byli, ale tak dá se to tomu odpustit. Ačkoliv, četl jsem zde než jsem kouknul a těšil jsem se na tu "řezbu" od hlavni protagonistky a "kosení" No za mě Teda se nic takového nedělo, většinou dostala pěkně po tlamě a zabila ve chvíli boji o život, takže asi tolik k tomu. Ale krásně se tam dívá na tu krajinu, nepochopení k chováním jejích rodičů plus Teda člověka to pěkně vytáčí. Za mě to má určitě několik chyb, ale myslím že se dají s přimhouřeným okem "ignorovat" proto 9/10 ()

• Natáčení seriálu probíhalo od 20. dubna do 9. července 2021 v Rakousku v lokalitách Vídeň, Ternitz a Sellrain. (GASTON73)