Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

krusty2

Pre mna je to jeden z najlepsich akcnych filmov a vobec najlepsi film Mela Gibsona.Na nic sa to nehra a ide priamo k akcii.Kiez by takycto fimov bolo viac. ()

masiko

Kdybych já byl viděl původní Odplatu ještě před director's cutem... S čistým svědomím bych mohl dát plné hodnocení. Ale po perfektní Helgelandově verzi nemohu. Některé dotáčky, co se tu konaly, mi přišly dost hloupé. Třeba rozhovor Krise Kristoffersona se svým synem, zatímco Gibson čeká na drátě a poslouchák kde, kdy a s kým bude synáček slavit narozeniny... Pak už si ho tam stačí jenom vyzvednout. Ajajaj. Tyto nepůvodní scény jsou jako pěst na oko. Navíc pro mě největším vtipem Helgelandovy Odplaty je, že Gibson chce jenom 70 tisíc a všichni mu pořád cpou 130. V původní verzi se tento omyl však objevuje asi jen 2x, což je škoda. Ale i přesto se jedná o velmi kvalitní gangsterku. ()

cherita

Nebýt té odpudivé hudby, která mě praštila do uší už v první minutě a zbytečného dramatizování vztahu mezi Porterem a štětkou, byla by to ničím nerušená zábava od začátku do konce. ()

JanPancir

Jedna z nejlepších rolí Mela Gibsona. S hlavní postavou Portrem si dokonale sedli. Líbí se mi přímočarost filmu, líbí se mi přímočarost, chování a tvrdohlavost hlavního hrdiny, líbí se mi příběh, líbí se mi jak je vypravován a líbí se mi Lucy Liu a její postava :) ta mě pobavila. Být bossem syndikátu tak mu těch jeho 140… né vlastně jen 70 tisíc:) dám, aby byl od něj pokoj. Po shlédnutí Odplaty si vždy beru v autě bezpečnostní pásy. Tuhle část by mělo Ministerstvo dopravy pouštět, pro zlepšení bezpečnosti na silnicích a né spoty od Filipa Renče:) Tenhle film jsem viděl v jeden večer s filmem Poslední zůstává. Pod dojmem těch zážitků jsem chvilku přemýšlel nad kariérou pistolníka a gansgtra. ()

MIKESTEIN

Velmi velmi temný film, ktorý mi po mojom prvom prezretí pripomenul štylizovanosť z filmu Sin City. Samotná hlavná postava bola naozaj hlbokého charakteru a keby ju nehral Mel Gibson celý film by upadol. Je to jeden z najlepších thrillerov,ktoré som stihol vidieť :) ()

waits

Přemýšlel jsem, jestli bych v roli Portera chtěl vidět někoho jiného, ale Gibsonovi tahle role umanutýho chlápka, co chce zpátky svoje peníze zkrátka sedí. Věřil jsem Gibsonovi jeho drsný naturel a tah na branku od prvního záběru. Nevím jak kdo, ale osobně bych se snažil peníze Porterovi vrátit, i kdybych si měl narychlo půjčit od Homecreditu. Dabing Vladimira Dlouheho je zazitkem, dobra je i trochu nervozni podkreslova hudba. Nebudete se nudit ani pri opakovanem shlednuti. ()

Kratoc

Mel Gibson tyhle zpola šílené magory umí ... Prostě mu to sedí. A v tomhle filmu vykrystalizovalo vše, co v předchozích filmech jenom tak trošku bylo naznačeno a co mu role (většinou policajta) neumožnila dotáhnout do konce :) ()

JK-Stinger

Pro mě osobně trochu zklamání. Po zdejším hodnocení jsem čekal nějakou úžasnou jízdu, ale nakonec jsem se dočkal akorát průměrného Gibsona, který se celý film pachtí po pár chechtácích (i když je fakt, že o ty tu zase asi tolik nejde), všechny masí a mstí se za podraz na svou osobu. Možná se Mel tváří cool, celkem mu to i jsem schopný sežrat, ale už jsem se od něj dočkal monhem lepších kousků. ()

jacksax

Mel Gibson rozhodně není westlakův hrdina, ale vem to čert... snažil se a děj přežil i to zpozitivnění předlohy. Dobrá zábava, dobrá akce. Konečně někdo pochopil, že "kecy" se hodí do dramat nebo komedíí. Thriller ani akčňák je nepotřebuje. ()

ursinko

Kino 1.Máj. 20.6.1999 Tak to bola frajerina. Ani minúta filmu nevyšla nazmar. Gibson mi učaroval a spokojnosť pri ceste domov z kina bola nenormálna. Ešte teraz sa usmievam. Doteraz pozerateľný film, ktorému čas len málo ubral na kvalite. Dnešné Stathamovky sa mu chcú podobať, ale Gibson je Gibson. Alebo aspoň bol. ()

no2

6/10 - Slušná filmařina ve stylu "noir", která ale postrádá cokoliv navíc, za co bych dal  o jednu dvě hvězdičky lepší hodnocení  - překvapení, zvraty, emoce, zajímavějšího záporáka (no dobrá, sado-maso Gregg Henry), finální šok... Gibson sice hraje tvrďáka dobře, ale celý film je to o jednom výrazu a časem to už začíná nudit. Vzhledem k celkovému hodnocení jsem čekal větší "bombu". Když si vzpomenu třeba na Fargo (1996) (které má úplně stejné hodnocení) nebo Sbohem, baby (2007) (které má ještě o procento méně)... Jako oddechovka na páteční večer OK, ale obávám se, že za pár měsíců si na Payback už nevzpomenu. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)