Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

solid

Když jsem to poprvé viděl na HBO, tak jsem tušil, že koukám na jeden z nej filmů v mém životě. Ale to jsem opravdu nečekal, že to je vlastně film předělaný a původní námět spatří světlo světa až o sedm let později. Když jsem se ale na Helgelandův Straight up dokoukal, uvědomil jsem si, že prestože je to film dobrý, na původní Odplatu to nemá. Nevím proč. Koukněte a posuďte sami. ()

Hapretor

Gibson je frajer. Bez pochyb. Krásně plynoucí děj, bez nudných míst. Vůbec mi nepřijde, že ten film má 100 minut. Vždy hezky zvolna je najednou konec. ()

t0ny

Snad u žádného vyloženě akčního filmu jsem se tak od srdce nezasmál jako zde. Po chvilce pochopíte, s jakým "hrdinou" máte co dočinění a pokud na jeho hru přistoupíte, budete se skvěle bavit. Brian Helgeland je machr a hlášky, co vkládá Melovi do úst, jsou stejně jako jeho charakter nekompromisní, rázné a úderné. Skvělá zábava. Nic víc a nic míň. ()

Adm.Nelson

"Mám chvíľu čas." "Tak si niečo uvar." Mel Gibson kvalitne hláškuje v tomto filme bez jedinej čestnej postavy, kde ani ženy nie sú žiadne neviniatka. "Zabudol som si cigarety." Má to skutočne niečo do noiru, aj keď viac mi to pripomína napríklad takého Posledného skauta. "Uzavreli sme dohodu - ak ona prestane šľapať, ja prestanem zabíjať ľudí... Možno chceme jeden od druhého priveľa." 9/10 ()

helloween93

Porter je opravdu tvrdohlavej hajzl, kterej si jde za svejma 70 tisícema. Výborné krimi se sympatickým obsazením a hlavně s kvalitním scénářem. Ten divákovi servíruje jeden Porterův fígl za druhým a postupně odhaluje postavu za postavou. V tomhle filmu jsou postavy jenom zmrdi, tedy až na vyjímku Porterovy milenky. Porter je "kladnej zmrd" a pak tu jsou "záporní zmrdi", těch tu je celá plejáda. Závěrečná scéna v autě je geniálnost sama. ()

MickeyStuma

Nic naplat, s takovým námětem by si hongkongská kinematografie pohrála daleko lépe. Víc než akční film se jedná o krapet temnější dramatický thriller, kde je průběh děje velice rozvláčný a suchý a tak velmi často ztrácí na zajímavosti. Pozornost vyvolá akorát nějaká ta akční scéna, ale těch tu zase tolik není. Což je ohromnou chybou. Od příběhu o pomstě ze zrady vlastních parťáků se nic jiného očekávat přeci nedá. Mel Gibson opět ve své roli nezklamal, ale výjimečnosti snímku to stejně nepomohlo. Takové pojetí nebylo zrovna šťastným nápadem. A tak tu máme novou filmovou verzi románu od Richarda Starka, který už byl zpracován v roce 1967 pod názvem ´Bez okolků´. Který je povedenější s ohledem na dobu svého vzniku nechť posoudí divák. Oba filmy mají své pro i proti. ()

Lyžař

Cekal jsem hodne. Krizence Neesona a staryho dobryho Gibsona. Bohuzel jsem dostal pomalu vypravenej pribeh typu Kmotr, nebo hry Mafie. Tot aspon muj uhel pohledu. Jinak kamera a hudba exklusivni!!! No.. ()

plagjoklas

Perfektné! Vyrazilo mi to dych. takto má vyzerať temný akčný thriller. Gibson ako ten najtvrdší chlap na svete je naprosto uveriteľný a toľko smútku a zla som v jednom filme už dlho nevidel a to všetko zabalené v šedomodrých kamerových filtrov robí zo snímku neopakovateľný zážitok. fakt lahôdka 1. triedy ()

Barak

Mel Gibson alias Porter - jen Porter! - je tady neskutečně drsný. Jeho cesta za pomstou je pomalá, klidná, přímočará, násilná (ne tak moc, co se týče do počtu mrtvol - spíš způsoby) a působí hodně propracovaně a věrohodně - ne jako ti filmy, kdy někdo "malý" rozkouskuje celou mafiánskou organizaci na kaši. Navíc mu to s cigaretou sluší - a když mu ještě lezou z pusy hlášky a hraje hodně fajn muzika, není zbytí.... ()

asentra

Zbytečně brutální podívaná o ublíženém chlápkovi, který zabíjí na potkání, naprosto bezhlavě a ještě ke všemu je zamilovanej do šlapky. Co na tom, že to někdy odnášej lidi, kteří za nic nemůžou a to všechno jen pro 70 tisíc (i když na konci si stejně těch 130 vezme). Tahle role cynického drsňáka mi na Gibsona tak nějak neseděla a tak neni divu, že ho ostatní nebrali moc vážně a proto je zabíjel a tak dále. Teda upřímně nic moc. ()

Miki68

Nevím proč, ale v některých scénách mi Mel Gibson až příliš připomínal drsně hláškujícího Bruce Willise ale nevadilo mi to ani trochu. Mám rád tyhle filmy, který si na nic nehrajou. Když gangsterka, tak s průměrem co tři minuty, to mrtvola. Některý dialogy byly skvostný: "...vypadá to že ty historky že jsi mrtvej byly pravdivý...jenom ty si to odmítáš připustit..." - super! A navíc ten sarkastickej vnitřní monolog ála Phil Marlowe. Dobrá odpočinková jízda. ()

Cruchot

Výborně jsem se bavil. Gibsonovi tahle rola sedla přímo na tělo, ale parádně napsané jsou i další postavy. Pátou * dávám za všudypřítomný černý humor a rozkošně sado Lucy Liu. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)