Dívka a moře

Houževnatá mladá Australanka si jde odhodlaně za svým snem a musí překonat velký strach, aby jako nejmladší člověk na světě sama obeplula celou zeměkouli. (Netflix)

MichelSmith

16 rokov prvé štetky,chlast tráva nebo nad hlavou cítiš sa ako sfaulovaný futbalista, dement s dušou básnika,hladáš vo veršoch smrtelnosti minulosť budúcnosti,vekom rastieš a vyhasínaš ako romantická metafora objavená časom stratená,vidíš rozmazane ako odborník na telky pri polovičnom 4k,xbox hraješ na záchode,testament píšeš na dcéru,ktorá častejšie nakupovala a do pi... ťa neposlala!Podobne ako naša hrdinka ktorá to tiež už opakovane nezažije tak silno aj keby mala cestu oceánmi každý rok až do pôrodu,ale mala to v sebe ako aj my,ano mali sme nádej v romantiku boli sme básnici,alebo len slabomyselný?!(inšpirované Britny Fox-Angel in my heart)! ()

Kingjiri

Příběh sice staví na klišoidnim námětu "místo snění tvrdě makejte a dokážete všechno, co si zamanete", ale nakonec z toho všeho vylez sympatickej i lehce inspirativní feel-good biják. Uměl bych si teda představit ještě víc dobrodružství nebo napětí na otevřenym moři a scény z dětsví bych uplně vynechal. Trochu mě ještě zarazil moment, kdy se jachtička převrhla a za nějakej čas se zase zázračně vynořila, ale co já vim, asi to možný je. Jinak jsem byl spokojenej, protože děj svižně odsýpal, herci hráli co měli a audiovizuál dokázal mnohdy navodit příjemnou atmosféru. Na jistej nadprůměr za čtyři hvězdy to ale přec jenom uplně neni, tři silnější hvězdy. ()

BMW12

Film je natočen podle skutečné události, a to vždy umocňuje zážitek. Film je natočen kvalitně, záběry z jachty a oceánu jsou krásné, příběh je silný a emotivní. Jessicu obdivuji, že se v 16 letech rozhodla obeplout na malé jachtě celý svět, je to borkyně, já bych do toho nikdy nešel. Jen mě mrzí, že jí nakonec ten rekord neuznali, jelikož neurazila minimální požadovanou vzdálenost pro obeplutí Země (21 600 námořních mil). ()

Ellmariachi

Každý to v sobě máme. Ať už to nazýváme cílem nebo snem. Každý za tím jdeme. Někdo chce uběhnout dávku km, jiný zhubnout 30kg a pak jsou tu ti, kteří vidí dál a chtějí třeba obeplout svět. Schválně ještě nepůjdu na google, zjistit si rozdíly ve filmu a v skutečném příběhu.  Má to svůj důvod. Tak jako vlny v oceánu házely lodí, tak já byl emočně na horské dráze. Film pracuje se vším co od podobného vyprávění čekáte. Vzlety, pády tlačení na tuhle a pak jinou emoci. Že jste to už 100x viděli?  Jenže tady se to povedlo. Tvůrci dokázaly napínat, dojmout, navodit nudu, kterou nahradí pocit zoufalství a nakonec vaše fandění letí k rozbouřenému nebi. K tomu dokázaly přikotvit emoce vedlejších postav. Ukázka toho, jak vaše rozhodnutí ovlivní vaše blízké na mě zafungovala dokonale. A to ve všech fázích vývoje. Film na doporučení milé dámy a 78 procent. ()

BOURQUE

Film inšpirovanými skutočnými udalosťami – mladá slečna (ktorá nemá ani 17 rokov) sa rozhodne stať sa najmladším človekom, ktorý kedysi obišiel Zem malou loďku. Z hereckej stránky spíš dominujú obecnejšie výkony, miestami však má dobré momenty sympatická Teagan Croft. Na strane vedľajší ch postáv dominuje Cliff Curtis (pekná rola pre neho). Občasné nezmysli, ktorému sa tvorcovia filmu dopustili, „trochu“ vadí, ale krásne zábery na mori a veľryby to dokážu vykompenzovať. Film ocenia hlavne milovníci mora a lodí. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

• Vlády Queenslandu a Commonwealthu odkoupili plachetnici Ella's Pink Lady a umístili ji do Queensladského námořního muzea jakožto součást historie plachtění. V muzeu byla také zpřístupněna replika kajuty, aby bylo návštěvníkům zprostředkováno, v jakém prostoru musela Jessica Watson (Teagan Croft) 210 dní přebývat. (Platom)
  • Když si Jessica Watson (Teagan Croft ) za bezvětrné noci zpívá úryvek písně, jde o známou píseň „Starman“ od zpěváka Davida Bowieho. (Puxina)
  • Natáčanie sa uskutočnilo v auguste 2021 na ostrove Chevron v meste Gold Coast, Queensland, Austrália. (Arsenal83)