Jaký byl váš život, než se náhle všechno zastavilo? Filip je od dětství rozený vítěz. Navštěvuje poslední ročník medicíny a užívá si života, ať už jde o sport, nebo dívky. Po studiích by rád nastoupil do hradecké nemocnice. Jenže toto přání se mu splní dřív a jinak, než plánoval. (Česká televize)

Anianna

Velmi dobrý začátek seriálu. Zvláště oceňuji práci s kamerou a střih. To střídání prostředí, zrychlování, zpomalování, kamera v trávě nebo naopak snímání shora. To se mi opravdu líbilo, dávalo to snímku originální kabát, který u české televizní produkce nevidíte. Až z titulků jsem pochopila, že seriál je převzatý, proto má zřejmě licenčně nastavené nějaké vizuální standardy. Pokud tomu tak není, smekám před všemi za kamerou a ve střižně. K obrazu výborně seděl hudební doprovod. Co se týče samotného příběhu, netroufám si po prvním díle říci, zda má opravdu potenciál být komediální. Ono už to vymezení komedie/drama je takové alibistické. Jako bychom se báli říci, že vážné téma nelze zpracovat jinak než vážně. Rozhodně zatím vnímám, že se k tématu tvůrci staví s nadhledem. Uvidíme. Z hereckých výkonů mě zaujala Alžběta Malá (vnučka pacienta). Hrála autenticky, naprosto bez masky, což se u řady postav říci nedá, někteří působili příliš schematicky. ()

Chudobka

V záplavě detektivních seriálů konečně změna. Těžké téma podané humornou formou je přesně to, co mi sedí. Kdo by se nebál rakoviny? A ještě když přijde v tak mladém věku.  Spojení Kopáčové s Podzimkem je slibné. Možná trochu nadsazuji v hodnocení, ale první epizoda mě bavila. Ztvárnění hlavního hrdiny je velká příležitost pro Filipa Březinu, líbili se mi i Brodská s Řezníčkem a Robert Nebřenský v roli šéfa neurochirurgie. Příliš mnoho postelových scén chápu jako protiklad k tomu, co nás čeká v dalších epizodách. Rozhodně mi vadily míň než ve filmu o Myslivečkovi. ()

Amonasr

Místy docela vtipný díl a také docela uvěřitelný, I když humorná nadsázka vede k přehrávání, což je u komedie asi odpustitelné. Co mi ale vadí, a jsem rád, že tady v tom nejsem sám, je ona přemíra souložení, bez níž se už dnes televizní tvorba nedokáže obejít. Na DAMU to bude asi jeden z povinných předmětů pro studenty, protože to je to, co před kamerou pak musí dělat nejčastěji. ()

Praxis

Třeba se tady s těmi odpady poserte, ale tohle je nadstandardní seriálový počin. Ano, hlavní hrdina je trochu kokot, protože se chová místy fakt dementně, ale pevně doufám, že si ho nakonec oblíbím. Nejzajímavější je tak dějová linka s rodiči. Tereza Brodská je skvělá. Nejvíc uvěřitelná postava je ale nakonec Filipova ségra v podání Natálie Řehořové. Hraje to totiž jako by to byla opravdu unavená máma dvou dětí. Rozhodně se těším na další díl. ()

Mikovec odpad!

Vcelku se ani nedivím některým negativním recenzím, spíše mě překvapuje, že se to zatím drží v červených číslech. ČT se asi rozhodla zařadit nový porno seriál na 20:00, týpek za prvních 10 minut ojede 2 holky, z toho druhá, které to udělá zezadu má orgasmus přímo na kameru (dotyčná už se dále v díle neobjeví, nejspíše v něm měla jen tuto roli, dobrý start kariéry)...  Studiu medicíny se seriál věnuje velice povrchově, namísto toho, aby z tohoto období vytěžil maximum a věnoval mu alespoň první tři díly, to shrne v pár minutách, ve smyslu - je to obtížné a pořád sedíte nad knížkami (není to pravda) a když zrovna nesedíte, tak chodíte na diskotéku šukat holky... Jako by to u mediků snad byl nějaký standard (ne, absolutně není). Opět je zde prezentován první ročník jako ten nejtěžší (hlavní postava sedí nad anatomií), ačkoliv třeba ve 3. ročníku čeká na studenty ještě větší objem látky, než v prvním. V prvním ročníku se dá využít ještě dost znalostí z gymplu (biologie, genetika, chemie, fyzika, latina), to už u těch dalších neplatí. První ročník je v zásadě hlavně o tom, naučit se učit, proto prvák nezvládne tolik lidí, protože neumí pracovat s objemem látky a nerozumí tomu, že méně je více. Následně se  během pár minut přeskočí až do 6 ročníku, kde si hlavní postava vybírá oborové zaměření, po škole se chce stát neurochirurgem a prázdný prostor je vyplněn další šukačkou. Prostě porno na osmou večerní... Skončí večerníček, děti nechtějí spát, tak jim můžete pustit ,,Smysl pro humor". Zhlédl jsem jeden díl, víc už neplánuji.  Řadím si tento produkt k nepovedeným českým seriálům, který Vás nijak neobohatí a za mě to nestačí ani jako kulisa při vaření... ()

• Na konci pizody probíhá křest Filipova (Filip Březina) synovce v Katedrále svatého Ducha. Roli křtitele si zde zahrál skutečný kněz, arciděkan zmíněného chrámu František Hladký. (Thanoris)