Bývalý vynikající chirurg přišel o rodinu i paměť. Teď ale narazí na ženu, kterou kdysi dobře znal, a dostane tak šanci dát si život zase do pořádku. (Netflix)

Grázl83

Román ani předchozí filmy neznám, tak jsem nevěděl do čeho jdu. Od první minuty mě film chytnul pustil až po titulkách. Skvěle natočený film, s podmanivou hudbou, což bych od Poláků nečekal. Výborné herecké výkony a i překvapivě dobrý dabing. Děj je drama více či méně uvěřitelné smíchané s červenou knihovnou, ale nijak otravně a i přes svojí délku rychle utíká. Jeden z nejlepších filmů za poslední dobu. ()

Trevor

Nakoniec to bolo celkom príjemné prekvapenie, čo je u Netflixu prekvapením, aj keď nezabudli spomenúť že či už niekto videl farára ktorý vie pracovať rukami, ale nehemží sa to tam multikultúrnym obyvateľstvom ani lgbt a vďaka skvelým kostýmom a atmosférou ktoré spomína Arsenal83 sa dalo v pohode vydržať celých 140 minút, s jedinou prestávkou. ()

BOURQUE

Ďalšie filmové spracovanie známej knihy z pera poľského spisovateľa Tadeusz Dołęga-Mostowicz. Koncepčne dobre zvládnutý film, vedený istými rukami a zahraný dobrými hercami/herečkami. (O operácii hlavy v lesných podmienkach teraz nediskutujme.) Sťažovať nie je možné ani prostredie, prípadne na kostýmy, ktorými film pracuje. Na záver však áno, ktorý nie je dostatočne vypracovaný a končí pomerne rýchlo. Preto nie všetky veci z minulosti sú doriešené. Ale keď upomenieme toto, tak sa jedná o jedno z najjednotnejších poľských filmov, ktoré Netflix v poslednom období vyprodukoval. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

kolda1990

Polský "Jarda Dušek" v geniální roli. Není tajemstvím, že Polská kinematografie je jedna z nejlepších v Evropě a vlastně možná i na světě. Tenhle snímek je toho velkým důkazem. Komorní, ale přesto strašně silné drámo, které mě nenechalo vydechnout. I přesto, že člověk tak nějak předvídal děj, vůbec to nevadilo. Perfektní herecké výkony a emoce také tryskaly kde mohly:) ()

fabecc1222

Pro mě je tohle dost možná první setkání s Polským filmem. Je třeba říct, možná i díky produkci Netflixu, že film vizuálně vypadá opravdu hodně dobře, a je vidět, že určitě nebyl zadarmo. Jen škoda, že dějově je to spíš takový souhrn klišé, které se dají poměrně snadno napřed odhadnout, a samotný závěr je pak průhledný v podstatě už tak od čtvrtiny filmu. Co určitě ale potěší, tak je náhled do Polské dobové kultury, obzvláště vesnické, takové te folklórní, což vám stejně o daném období a národu řekne víc, než nějaký městský život. ()

• Název filmu se objeví až ve 24. minutě. (pornogrind)
  • Podle datumů na bustě Rafała Wilczura (1885–1920), která je umístněna na klinice pod schody, film začíná v roce 1920 a pokračuje v roce 1935. (Jirka_Šč)
  • Natáčalo sa v týchto lokalitách: Zgierz, Lublin (Múzeum lublinskej dediny), Nieborów (palác), Falenty (palác), Głowno, Nowosolna (časť Lodže), Świdnik, Krzczonów, Liw a Nadarzyn (Arsenal83)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD