V den své plánované popravy se odsouzený sériový vrah setkává se svým psychiatrem. Během sezení vězeň prohlásí, že je démon a uvádí, že než jejich čas skončí, psychiatr sám spáchá tři vraždy. (geofre)

Frajer42

Za málo peněz hodně muziky. Docela slušné konverzační drama na malém prostoru s lehkým nádechem thrilleru. Potenciál obrovský a je škoda, že do velké míry nenaplněný. Má to fakt dobré nápady a silné momenty, ale celkově tomu schází trošku promakanější a hlavně celistvější děj. Přesto jsem neměl problém zůstat očima na obrazovce a dokoukat film do konce. Líbilo se mi, že si film poměrně dlouho nechává otevřených více vrátek a moc hezky si hraje s diváky. Nechybí špetka humoru a celkově je film hezkým zpestřením na poli hororů, který však nejspíš nesedne každému.  [70 %] ()

darkrobyk

Měl jsem obavy z prázdného a nekonečného tlachání, nakonec to tak hrozné nebylo. Možná bych byl i spokojenější, kdybych si jeden z hlavních motivů - boj mezi anděly (démony) o přízeň Boha, kterou přesunul na lidi, nedávno nezopakoval v sérii Proroctví (1998). Během rozhovoru Edwarda (Nefariouse) s doktorem jsem si několikrát vzpomněl na manipulaci v Mlčení jehňátek. Jeden by očekával, že studovaný psychiatr se zkušenostmi bude odolnější, jenže to by se pak film nikam neposouval, že. Možný spoiler - ztvárnění popravy bylo výborné a věrohodné. Věřím, že Flanery je na svoji roli pyšný, páč škleby a tiky, co předváděl, neměly chybu. Belfi byl trochu v jeho stínu, ale hrál také dobře - chvílemi připomínal smrt... Poslední záběr bych za mne vypustil, ale budiž, potvrdil škatulku - fantastický film. ()

Morholt

KOnverzačka, ve které se odsouzenec na smrt snaží přesvědčit psychiatra, že je posedlý démonem. Ten odsouzenec. Ne psychiatr. Většina filmu je vlastně dialogem obou hlavních aktérů,, přičemž prakticky od začátku dominuje Sean Patrick Flanery fantasticky střídfající dvě polohy. Navíc to, co údajný démon vypouští z pusy, má hlavu a patu a je to dostatečně zábavné. Částečně se i daří držet diváka v nejistotě, jestli se jedná o opravdové posednutí, nebo jen o duševní nemoc či snahu zachránit si život. Nicméně na tom by se dalo ještě zapracovat. Poslední cca třetina trrošku ztratila na zajímavosti a konec se úplně nepovedl, ale i tak se jedná o zajímavý kousek, na který se vyplatí kouknout už jen kvvůli Flanerymu. 70% ()

Arsenal83

Démonická konverzačka, v ktorej odznie veľa pravdy. Kto čaká horor, bude absolútne sklamaný, do tohto žánru film nezapadá, aj keď tie dialógy sú také hororové. Film je rozporuplný a preto je tu určité publikum, ktoré osloví, iní to hodia do koša, pretože napríklad scéna, v ktorej démon presne zosumarizuje vraždenie detí v útrobách „matiek“ a iné liberálne kultúrne "výdobytky", to musí neomarxistickému degenerátovi vyvolať takú penu v ústach, že by z nej mohli naplniť hasiaci prístroj. Škoda len, že film nebol ešte údernejší. ()

BoPo

Úvodné putovanie po väzenských chodbách pripomenie Mlčení jehňátek. Následne sa odohrá dvojmužný súboj viery a logiky. Bavil ma ten civilný prístup k existencii démona. Jeho argumenty, uvažovanie, všetko to dávalo zmysel. Pripomínalo mi to film Pozemšťan (2007). Sean Patrick Flanery tu predvádza presvedčivý výkon. Keďže však táto konfrontačná cesta má finále bez akejkoľvek nadstavby, tak sa všetky nazbierané dojmy zrazili o level nižšie. ()

• Natáčanie sa uskutočnilo v Oklahoma City koncom roka 2021. (Arsenal83)
  • Napriek démonickej téme filmu a prítomnosti skutočných kňazov a exorcistov na pľaci Sean Patrick Flanery aj Jordan Belfi vyjadrili, že sa počas nakrúcania na pľaci necítili v žiadnom nebezpečenstve. (Arsenal83)
  • Kniha zdvíhaná na konci je skutočná kniha "Nefarious Plot" od Steva Deacea, čo je zdrojový materiál pre tento film. (Arsenal83)