Klára žije v idylickom prostredí u starých rodičov, skladá hudbu a študuje históriu. Netuší, že má mimoriadne schopnosti a že jej zvláštne sny sa už čoskoro stanú skutočnosťou... Otvára sa portál a začína sa boj svetla a temnoty o budúcnosť ľudí. (Voyo)

quokam

"Takže lidé mají šanci? Předchozí civilizace Vám nechali vzkaz! Znovu věříš lidem? Já věřím tobě." "Bacha, je to silný... Právě takové to mám rád..." Tak pilot se hodne nepovedl. Toporné herectví, kýčovité dialogy vět stokrát řečených někde jinde někým jiným. Tohle neni fantasy, ale  ezo seriál, kde falešně vyznívá i snímání meditujícího Duška. Pochválit za mne lze jen Annetu X a Vicu K. O televizní událost srovnatelnou s Chlapem či O mne se neboj, nebo alespon Zlatou labuti, opravdu nejde. 3/10. ()

kingik

Česko-slovenská fantasy družba. Produkčně nepříliš okázalá, trikově nikterak efektní a náročná, celkem přijatelná, jelikož kriminálek a komedií je všude dost. Postav je hodně a vyznat se v nich a v jejich motivacích dá pro začátek pořádnou práci. Herecké ztvárnění je povětšinou neokoukané. Hlavní hrdinka se zvláštními schopnostmi je v hudební branži známá jako Annet X. Herecky není úplně strašlivá, takže v pohodě. Nejzajímavější ze všech se mně jevila Gabriela Marcinková, sice nadabovaná dost rozpoznatelně, i tak se dalo těšit na její impozantní výstupy. Jsou k vidění i herci, co to nejlepší mají za sebou. Dagmar Havlová se té své herecké křečovitosti nedokáže zbavit. Denis Šafařík už se z pozice nejhoršího málo známého herce postupně přesunuje na pozici herce, jehož katastrofální herecké schopnosti mohou být i plusem. Josef Trojan, Ivan Franěk a Vica Kerekes se dokáží adaptovat. A celkově bych herce pochválil. Dějově je to rozhárané. První epizoda nepředvedla příliš strhující dějovost. A to je chyba. Divák totiž není patřičně natěšen na další epizody. Klan Kronerových bude muset zabojovat. Je fajn, že se nabourala dramaturgická jednotvárnost, kdy seriálový fantasy počin může fungovat něco jako příjemná změna v tv tvorbě. Podstatně náročnější bude ale hledání receptu, jak se dostat z mdlého ztvárnění, které provázelo celou první epizodu. Tak zkusím té směsici čarodějnic, vědem, portálů do neznáma, záhadných bytostí a dalším rozmarům dát ještě šanci. 5/10 ()

M.i.k.e

snaha o moderní českou fantasy dopadla v první díle katastrofálně. Příběh jako takový je klasickým bojem dobra a zla a v rámci žánru mu asi není moc co vytknout, nicméně všechno okolo je mnohdy za hranicí snesitelnosti. Hudba hrozná, herecké výkony nulové a ten kdo měl na starosti "dabing" by si zasloužil kulku za úsvitu. Hlavně u slovenských herců viditelně předabovaných do češtiny tak aby se jim české repliky vůbec netrefovaly do pusy je to strašně znát a nepůsobí to ani trochu hezky. Diváky zvyklé na ordinace a podobné laskominy to nejspíš nijak nevykolejí a přijde jim to normální, nicméně není a i když trailer nesliboval žádný zázrak, realita předčila ta nejhorší očekávání. Dávat šanci dalším dílům s tím, že se to nějak zázračně zlepší asi nemá smysl...20% ()

Dawe2

Na začátek velmi dobré. Vypadá to, že to má hlavu a patu, nápad, děj a bude to někam směřovat. Herecky je to trochu rozporuplné. Vynikající Dušek, ta role mu sedne, není divu. Vynikající Havlová a Josef Trojan. Nadabování některých herců je ale naprosto příšerné. Herecké výkony Annet X i jejího kamaráda jsou pro mě zatím těžko uvěřitelné, nesedí mi. Annet je zřejmě také předabovaná. Třeba se to zlepší a nebo si zvyknu. Koukám na český film a kdyby to šlo tak bych volil původní znění :-( . Celkem se mi líbí vizuál i hudba, to se povedlo. ()

honajz

Mno, zatím nevím. Je to taková spatlanina všeho možného - esoteriky, čarodějnictví, čaker, portálů, vědem, čertů, nesmrtelných, společného myšlenkového "cloudu" - prostě od dob Strachových adaptací Vašíčkových knih nic nového. To aspoň ten Armín v podání Lukáše Vaculíka působil zábavně. Dušek tady hraje sám sebe, jen se divím, že na rozdíl třeba od Probuzení tmy, bo jak se ten film jmenoval, tady nechodí plavat do studeného jezera nahatý. Ale aspoň chodí po lese bos. Veškrnové tu roli čarodějky moc nevěřím. Marcinková neuvěřitelně přehrává. Ten, co hraje kamaráda z dětství hlavní hrdinky, se až moc stylizuje do Lexy z Comebacku. Hudba se sem nehodí, často se snaží burácet u naprosto nijakých scén. Zvuk je strašně nasnímán, takže často hercům není rozumět, co říkají. Může to ale být i tím, že neumí mluvit. Od začátku je to tak strašně nalajnované, že doufám v nějaký zvrat, ne že v pátém dílu dojde ke konečnému souboji holky s čerticí a budou létat lasery. ()