Díky nahrávce z domácí kamery bývalá vojačka zjistí, že smrt jejího manžela je jenom špička ledovce vražedného organizovaného zločinu, který sahá daleko do minulosti. (Netflix)

kleopatra

Bože, to byla zase chujovina. V každém dalším díle přibyde postava a odnož, která je platná asi jako mrtvýmu zimník. A to jsem pořád naivně doufala, že to má nějaký smysl a že se dočkám, když si počkám. Ne, bylo jen a jen hůř. Tak jsem to aspoň dokoukala s anglickými titulky, abych si procvičila jednoduchou angličtinu :). ()

quido_zidle

Právě jsme doma dokoukali celý excelentní švédsko-dánský seriál Most (wow!). No a udělali tu chybu, že si pustili hned další večer první díl této slátaniny. Bylo to jako se dívat na Marečku podejte mi pero a potom si pustit jednu z těch nových komedií s Langmajerem, u kterých se mění jen název, strašlivý děj, režie, dialogy a (ne)herci zůstávají stejní. A toto má teď na CSFD 72%?? Tady je už něco špatně... Hodnocení po dvou dílech: jeden velký střihačský a dějový chaos, strašlivě hlučná, otravná a děj nekopírující hudba, casting na přesdržku - nesympatičtí herci (úplně všichni včetně vystajlované hlavní hrdinky) a parodie na policajty. Celkově to kvalitou připomíná mexickou telenovelu, jenom s krimi zápletkou. Jedna hvězda a vlastně ani nevím za co... P.S. pro uživatele "monologa" - pokud prozrazuješ něco zásadnějšího z děje(jako třeba takovou maličkost kdo je vrah...) dej před to nápis "SPOILER", to je takové nepsané pravidlo ju (recenze čtou většinou lidi, co film/seriál ještě neviděli...)? ()

makakus

Klasická druhá liga. Příběh zběsile a nelogicky skáče a dovádí jako by byly tvůrci sjetí koksem a trávou najednou, nasamplované hudební zvuky se snaží vyždímat drama i z každé nudné cesty autem, herci jsou buď bezvýrazní nebo naopak komicky přehrávají, spousta dialogů je zbytečně uplácaných, řada scén zbytečných. Hlavu a patu to moc nemá. Takový popík se spoustou efektních tónů, který se snaží tvářit jako tajemný thriller. ()

jedna_vrana

Mohla by som sérii všeličo vyčítať - dejová línia je občas deravá a situácie neuveriteľné, Knižnú predlohu nepoznám, takže našťastie nemám s čím porovnávať. Seriál je natočený napínavo a od prvej epizódy ste pripútaný k obrazovke. Potešili dve postavy: Michelle Keegan (Maya) je krásna žena a dobre sa na ňu pozerá (to je odo mňa hviezdička navyše). Adeel Akhtar (Sami) zahral svoju dosť nevďačnú úlohu dobre (policajt s vážnou diagnózou - napriek tomu pokračuje v pátraní). ()

sochoking

Štandardná cobenovka s toľkými zvratmi, že záverečné finálne odhalenie už nejako moc neprekvapí. ALE(!) pozerá sa na to skvelo. Včera som dal na jeden záťah šesť častí a dnes som to doklepal. To je pre mňa dôkaz o výbornom filmovom zážitku, ktorý mi síce trochu kazila škaredá, v jednom kuse zamračená, Abbey a furt omdlievajúci Rushid Abdul Mohamed Kierce, z ktorého som mal dojem, že je len jedným neschopným a otravným debilom. Na oddych s vypnutým mozgom ideálne. 80% ()

• Seriál byl natočen podle stejnojmenné knihy od Harlana Cobena z roku 2016. Natáčelo se v Manchesteru a jeho okolí. (Dalfor)
  • Dům rodiny Burkett je ten stejný, jako dům Tommyho Shelbyho v seriálu Peaky Blinders (od r. 2013) – Arley Hall & Gardens in Northwich, Cheshire, Velká Británie. (Dalfor)