AKA

Ostřílený agent pronikne do zločineckého podsvětí, kde se nečekaně spřátelí se synkem šéfa gangu. Brzy se ale bude muset rozhodnout, na čí straně vlastně stojí. (Netflix)

BOURQUE

Síce v danom žánru tuctová záležitosť, avšak má svoje akčné scény naplánované a koncepčne realizované tak, aby celý film bol „nejako funkčný“ (aspoň na povrchu). Runtime sa zbytočne šplhá nad 120 minút a aj ten záver zanecháva za sebou niekoľko pripomienok. Každopádne, po nejakom čase je to snímok od Netflixu, ktorý vykazuje nejakú koncepčnú predstavu. Je vidieť, že herec Alban Lenoir sa vo svojich posledných filmových rolí spíš špecializuje na postavy , ktoré účinkujú v tvrdších (samozrejme dopredu nakomponovaných) akčných filmoch. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

agentmiky

Alban Lenoir si na poli francouzské kinematografie začíná dělat jméno coby ten správný drsňák se vším všudy. Fakt jsem si ho už stačil za těch pár filmů oblíbit....Ale zpátky k recenzi...Samotný film nemá po stránce příběhové moc co nabídnout, jedná se o kombinaci infiltrace do podsvětí s následnou záchranou uneseného chlapce. Ale Francouzi se v těchto vodách dokáží pohybovat neskutečně ladně, takže i tak na papíře standardně vypadající námět ve výsledku vůbec neurazí! Všechno krásně odsýpá, nedošlo k žádnému balastu navíc, který by vše jen zbytečně zbržďoval. A akce též neurazí, zejména ta závěrečná sekvence v opuštěném komplexu (plus vybíjená s mačetami, ta též překvapí :D), tam se všichni zúčastnění naplno vyřádili. Pokud vám tedy takové typy snímků nevadí, tak mohu jen doporučit. Já se bavil dostatečným způsobem. Za mě dávám 7/10 P.S. Eric Cantona v roli mafiánského kápa potěšil :) ()

mira007

Tak opět akční jízda francouzským podsvětím na téma infiltrace, nicméně není to taková akční jízda, když Eric Cantona jako fotbalista svým legendárním kung-fu kopem sestřelil fanouška na plném stadionu. Průměrná, ale zábavná záležitost okořeněná účastí právě slavného francouzského fotbalisty, který si občas něco zahraje ve filmu. ()

rublik05

Na Francouze je spoleh v tom, že pořád umějí natočit poctivý old school akčňák, a to dokonce i pro Netflix, který si na kvalitu vyprodukovaných filmů zrovna moc nepotrpí. AKA je po Ztracené kulce a Ztracené kulce 2 dalším povedeným snímkem, který sice nepřináší do akčního žánru nic nového, většinu času sází spíše na jistotu, nicméně svými kvalitami patří jednoznačně k tomu lepšímu, co lze v daném žánru na Netflixu nalézt. Hlavní role se zhostil Alban Lenoir, na kterého jsem si zvykl až po téměř dvou filmech a dnes již mohu s klidným svědomím říct, že mu role drsných chlapů sedí a baví mě v nich. Nejvíce mě však zaujaly akční scény, souboje jsou dobře natočené, realisticky provedené a nechybí jim krev ani brutalita. Příběh, jak už jsem nastínil výše, není nijak zvlášť originální, občas mu chybí logika, má však svižné tempo, pár zvratů a hned několik zajímavých momentů. Za sebe bych možná malinko ubral na stopáži, jinak ale vcelku spokojenost. Povedený, dobře natočený akční film. 7/10. ()

xxmurphyxx

Taká akčná klasika z Alžírska...ehm Francúzska, ktorá ani nenaserie, ani nenadchne, ale hlavne ukazuje, že Cantona bol nielen špičkový futbalista, ale je aj obstojný herec. Lenoir si ide samozrejme svoje a so svojou ubitou postavou a predsadenou tlamou likviduje každého, kto sa mu začne srať do cesty. Filmov, ako je tento sú desiatky, alebo skôr stovky, ale na zabitie večera postačuje. ()