James Bond: Muž so zlatou zbraňou

• Česko Muž se zlatou zbraní (viac)

Nazývajú ho „Mužom so zlatou zbraňou“. Svoje obete zo zásady usmrcuje guľkami zo zlata zo svojej zlatej zbrane. James Bond (Roger Moore) už vie, že tento sadistický vrah sa volá Francisco Scaramanga (Christopher Lee) a jeho najnovšie plány sa sústreďujú na získanie najničivejšej zbrane sveta, ktoru chce ohroziť život. Na jeho privátnom ostrove, v labyrinte ovládanom neľútostným trpaslíkom, sa odohrá kľúčový boj. V hre je naviac aj život Bondovho spojenca, agentky Mary Goodnightovej (Britt Ekland)... (RTVS)

Kaka

Druhý Moore je přece jen lepší. Ale v ovzduší už je cítit, že to chce změnu režiséra. Příliš jednotvárné a scénaristicky slabé, bez výraznějších příměsí. Působí to "pořád na jedno brdo". A to může být hlavní záporák sebecharizmatičtější. Bond defacto střídá lokace, sem tam někoho sbalí a nebo zastřelí, to záleží v podstatě jen na pohlaví dotyčné osoby a toť vše. Je to uchopitelnější a vyrovnanější než předešlý díl, ale pořád to působí jako taškařice. ()

sharky

Proti Bondovi nestrojí tentokrát armáda zloduchů, která chce zničit svět, ale jeden jediný zabiják gentleman s pomocníkem, který mu nesahá ani do pasu, dost fanoušků tento film zatracuje, já ale tuhle změnu vítám. Díky postavě šerifa Peppera, který se objevil už v předchozím díle, se i dobře zasmějete. Mimochodem Povolení zabíjet a Zítřek nikdy neumírá jsou mnohem horší. ()

silentname

"The Man With The Golden Gun" je druhým filmovým počinom v sérii Jamesa Bonda v podaní Rogera Moora. Ale rovnako ako jeho predchodca aj tento film zápasí s tými istými problémami ako jeho predchodca. Myslím si, že najlepším Bondom od Guya Hamiltona bude Diamonds Are Forever. Pretože potom ide jeho réžia v tejto sérii skutočne dole vodou. Pôsobí to miestami až ako kreslený animák, než ako seriózny film. Opäť sa tu stretneme s otravným šerifom Pepperom, komédia je miestami fajn a miestami mimo a hlavne charizma je v tomto filme kdesi stratená. A je tu dosť scénok, ktoré sa mi nepáčili. Chýba mi tu akcia, chýba mi dynamika a akosi by som chcel, aby sa Sean Connery vrátil do svojej role. Ale Christopher Lee ako zloduch je v tomto filme skvelý. Konečne zloduch, ktorého som si mohol užiť. A jeho plán mať silné laserové delo na slnečnú energiu beriem. A aj jeho malý pomocník je veľmi zapamätateľný. V tomto smere film funguje. Dokonca v prvej polke je aj celkom sledovateľný. Ale potom je z toho opäť nuda tak ako naposledy. Neviem ani čo viac by som povedal, proste mám z filmu o niečo lepšie pocity než z Live And Let Die, ale to moc nič nevypovedá. Dúfam len, že The Spy Who Loved Me konečne vráti sérii potrebné čaro, ktoré zúfalo začína potrebovať. Hodnotenie: C ()

Paldini

James Bond nemá tentokrát žádnou práci se zachraňováním světa, a tak si to jde jen tak mírnix tírnix rozdat na férovku s jedním nájemným zabijákem, který nikdy nemine svůj cíl. Vůbec bych neřekl, že je příběh slabý, ba právě naopak. Dokonce jsem chvíli držel palce skvělému záporákovi Scaramangovi a jeho supermanskému pomocníkovi Nik-Nakovi. ()

Lynn

Pro mě jedna z nejlepších bondovek. Roger Moore má charisma skoro jako Sean Connery z prvních dílů. Rovněž zápletka je zajímavá (správně bodovská) a akce perfektně načasovaná. James zde má konečně opravdu rovnocenného protivníka. Ani chviličku jsem se nenudila jako u některých jiných dílů (Dnes neumírej). ()

• Scaramanga (Christopher Lee) se svým pomocníkem mají hnědé kupé AMC Matador, které uměli během několik okamžiků přestavět v letadlo. Pro honičku si James Bond (Roger Moore) "vypůjčuje" menší vůz AMC Hornet. (Martin_Happy)
  • Natáčelo se v Thajsku, Hongkongu, Číně a Anglii. Točilo se od 18. dubna do 23. srpna 1974. (M.B)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Kdekdo si možná myslel, že tu s námi Christopher Lee bude věčně, ale tahle přání se bohužel nevyplní. Britská herecká legenda totiž zemřela v neděli 7. června v londýnské nemocnici Chelsea and… (viac)