Vedľajší produkt

• Česko Vedlejší produkt

Môže byť s pomocou nelegálnych metód odhalený vrah stíhaný? A sme si pred spravodlivosťou skutočne všetci rovní? Hlavnou postavou je Josef (Tomáš Maštalír), detektív z ostravského oddelenia vrážd, ktorý je za použitie nelegálnych metód pri dolapení brutálneho vraha potrestaný každoročnou rutinnou previerkou nevyriešených vrážd. Vďaka tomu narazí na prípad osemnásťročnej Evy, ktorú pred dvadsiatimi rokmi niekto uškrtil v jej byte. Do premlčania tejto vraždy zostáva šestnásť dní a Josef sa ich rozhodne využiť. Jeho túžba nájsť vraha mu nebráni použiť metódy, ktoré sú opäť na hrane zákona. (TV Markíza)

• Během filmování se před kamerou objevili také 3 skuteční policisté, 3 dozorci, 2 řidiči tramvaje, 2 reální záchranáři a 10 kaskadérů. (Česká televize)
  • Na natáčení se průběžně podílelo zhruba 275 komparzistů. (Česká televize)
  • „Po odvysílání třídílné, Českým lvem oceněné minisérie Spravedlnost (od r. 2017), což byla má první spolupráce s Peterem Bebjakem, jsme dlouho hledali látku, kterou bychom mohli volně navázat na téma zločinu a trestu, spravedlnosti a osobní zodpovědnosti. Podařilo se nám to až s námětem Jakuba Režného a kriminalisty Aleše Preise,“ uvedla Kateřina Ondrejková, kreativní producentka. (SONY_)