Už nebudeme mlčet

Studentka ohlásí, že na její střední škole došlo k sexuálnímu napadení. Vyšetřování jí pak převrátí život naruby a její vztahy s ostatními projdou těžkou zkouškou. (Netflix)

Konev

Kdyby polovina z toho, co jsem viděl o té mládeži, byla pravda, tak potěš koště jaká generace nám to vyrůstá 😞. ()

lineker

Další ze serošů, který tepe současná témata násilí na ženách, rovná práva, emancipace. Tentokrát zasazené do teen prostředí jedné španělské školy. Trvalo to dva díly a mělo mne to. Jednotlivé postavy jsou hrozně milé, ale nevtíravé, a problémy které řeší silně reálné. Chtě, nechtě jim musíte začit fandit a celý seriál potom s nimi prosvišťet na jedné vlně. ()

Lencha

Zajímavý seriál. A také zajímavá sonda do duší sedmnáctiletých holek. Nejsem nakloněna pití alkoholu, hulení a zkoušení jakýchkoli drog v tomto věku, ale tady to vlastně dokresluje tu atmosféru. Pokud padneme na dno, špatně se drápe zase nahoru. V případě jedné z těch dívek, která se stala obětí sexuálního predátora, a která si prošla tím, čím si prošla, to platí dvojnásob. Smutné je, že té dívce nikdo nedokázal pomoci. V seriálu se krok za krokem propracováváme k odhalení veškeré pravdy. Ať už je tou pravdou zjištění, jak chce Alma naložit dál se svým životem, dále je tu odhalení perverzního spolužáka, který jí posílá ve zprávách svůj ztopořený úd, a hlavní odhalení onoho sexuálního predátora, který se ukájel na mladých dívkách. Jediný problém, který mám s tímto seriálem je, že netrpělivě čekám na druhý a třetí díl Moje vina, tedy Tvoje vina a Naše vina. A v těchto filmech hrají hlavní roli (milující se dvojice) právě představitelé Almy a Alberta, tedy Nicole Wallace a Gabriel Guevara. Chápu, že jsou to herci a hrají různé role, ale pro mě je to krapet rušivé, vidět je v jednu chvíli (v aktuálním období) jako milence a pak jako dva spolužáky, kteří pro sebe nemají jediné hezké slovo. Malý SPOILER: *To, že Ivan Massagué hraje v Moje vina i Už nebudeme mlčet hajzla, mi přijde celkem vtipné.* Na závěr bych chtěla vyzdvihnout Claru, která pro mě předčila hereckým výkonem Nicole. Obě byly skvělé, ale Clara o trochu lepší. Působila na mě přirozeněji. Seriálu dávám hezké čtyři hvězdy. ()

M.i.k.e

filmů a seriálů motajících se kolem témat rovnoprávnosti, násilí na ženách atd v poslední době vzniká poměrně hodně, ale ne vždy se to povede vybalancovat natolik aby výsledek nepůsobil prvoplánově a na sílu. Ni una más naštěstí není ten případ a v rámci žánru/tématu patří mezi to nejlepší co jsem viděl. Je tu všechno co by tu být mělo. Prim hraje silný příběh, který je ale dávkován velmi pozvolna a než se pořádně utáhnou šrouby chvilku to trvá. To dává divákovi prostor se sžít s hlavními postavami a o to lépe pak funguje druhá polovina série. Hlavní hrdinky jsou sice většinou puberťačky kolem sedmnácti let (takže jsou velmi často na pěst), ale netrvá dlouho aby jim divák začal fandit a to včetně těch pohybujících se na hraně sympatií. Drobným mínusem jsou za mě poměrně odbyté mužské postavy. Ty jsou ty až na výjimky spíš za jednorozměrné záporáky (ředitel), zločince (učitel) a nebo karikatury na hraně uvěřitelnosti (přítel jedné z holek a jeho kamarádi). Je možné že podobně jednorozměrná individua tu opravdu jsou a mám jen štěstí že nikoho podobného neznám, ale tady mi to přišlo v určitém momentu dost přehnané. Na finálním veskrze pozitivním dojmu a síle zprávy kterou tahle série přináší to ovšem nic moc nemění...80% ()