Helena v krabici

• Česko Helena v krabici (viac)

Thriller o úspěšném lékaři, posedlém krásou odmítavé dívky, který je odhodlán udělat cokoli, aby ji získal.  Chirurg Nick Cavanaugh žije sám ve velkém domě, a přestože má oddanou milenku, kolegyni Annu, zoufale touží po Helen, s níž prožil jedinou noc. Ta však jeho návrhy vytrvale odmítá. Když ji tedy poblíž jeho domu srazí auto a přejede jí nohy, Nick ji vezme k sobě a nohy jí amputuje. Ani sedativa však nedokáží potlačit její vzdor, a když se ho pokusí uškrtit, amputuje jí Nick také ruce. Umístí ji pak na zvláštní oltář, tráví s ní veškerý čas a pečlivě se o ni stará. Zpočátku mu dívka nadává a vysmívá se mu, postupně však její vzdor slábne. (oficiálny text distribútora)

Morien

Divný film, který je divný tak moc, až je normální. Řekla bych, že ho dcera Davidová Lynchová moc režijně neukočírovala. A taky je až moc vizuálně spjatý s dobou vzniku. Možná je to pěkný důkaz toho, jak je móda západní civilizace směšná. Všichni se div nepřetrhnou, aby nějak vypadali, a za pár let se povýšeně smějou, jak že to tenkrát vypadali. ()

honajz2

Tak vyloženě špatné to není, ale Jennifer se teda moc nepotatila. Úvod to má úplně zbytečně dlouhý (cca 35 minut) a docela dost nudný, pak už to sice začne být zajímavější, ale pořád je to takové průměrné a televizní. Pár dobrých (dalo by se říct až snových) scén to sice má, nejčastěji to jsou ty, ve kterých hraje nahlas hudba, nicméně povětšinou je to fakt jenom průměr. Jak atmosférou, tak i filmařinou a hereckými výkony. Ani ten děj není bůhvíjak originální, celý je to ten thriller typu "někdo je posedlý/zamilovaný do někoho a unese ho", akorát s takovým dost úchylným prvkem a jen díky němu mě to nějak dokázalo zaujmout. Blbý zvrat v závěru (jestli jsem ho dobře pochopil) mé dojmy sice pokazil, nicméně na slabé tři hvězdy to naštěstí je tak jako tak. Ale mohlo to vypadat mnohem líp a též to mohlo být mnohem líp promyšlené. Slabé 3* ()

Ajinka126

Já jsem měla opravdu starostlivou tetu :-D ale tohle jsem zase viděla jako malá.. asi 5- 6ti letá holčička. Ale v paměti mi to utkvělo silně. A pamatuji si, že jsem nemohla uvěřit, že někdo takovou blbost vymyslí. A možná mě to straší dodnes. Každopádně podle mého nynějšího názoru nejde o mistrovské dílo. ()

lillien

Mohla to být neuvěřitelně perverzní, zvrácená, uchylná a ještě i sexy podívaná. Ale psal se rok 93, většina kinematografie smrděla impotentními scénáři a kýčem kultu dokonalého těla, kdo necvičil aerobik, nejedl jednu ředkvičku denně a nebral lehké drogy, jako by nebyl. Ženy ve filmu vypadaly do jedné jako panenky z pobřežní hlídky, nikdo nevylučoval, nevlastnil jedinou vrásku, zato měl permanentní make-up i ve spaní a pod vodou. Nakonec je to docela oddechová a zábavná podívaná o tom, jak slizský, citlivý ňouma nemůže imponovat smyslné alfa samici, protože je to prostě proti přírodě. Představitelka Heleny zahrála mrchu s výborným talentem k ponižování velmi zdařile, zamilovaný doktor Nick byl celou dobu k smíchu, místy to zpracováním připomnělo mexickou telenovelu nebo Doktora z hor, ale to vše se dá odpustit, však v devadesátkách už jsme viděli horší hnoje. Koneckonců, kdo z nás někdy nebyl zamilovaný do někoho nedosažitelného. A takový námět je vždy vděčný. No a já jdu smazat další email bez odpovědi a zatáhnout žaluzie, dost možná už tam někde na větvi zase dřepí můj letitý fanoušek s noktovizorem. Budu se modlit, aby neviděl tento film.. ()

darkrobyk

,,Vodku, citronový džus a granátová jablka..." Musím říci, že film mě opravdu velmi zklamal. Čekal jsem psychadelii, perverzní úchylárnu, jízdu na tripu, lynchovské mysterium (to byla asi největší chyba), krutou hru, která hrou nakonec nebude... Líbila se mi uhrančivě krásná S.Fennová i můj oblíbený herec J.Sands (který zde však hraje poněkud nemotorně - špatná práce režisérky). Velmi pěkný námět, slibující nás zavést do nejtemnějších koutů lidské duše, se nakonec proměnil v jakési nic. Ani konverzační drama o pošahanci poznamenaném matkou (Psycho se vybaví vícekrát), ani ohňostroj gore efektů, jak by ho předvedli nejspíš Italové. A nic nezachrání ani odkaz na slavnou fontánovou scénu ze Sladkého života. Korunu všemu nasadila režisérka závěrem, kde jako by se přiznala, že by mohla zajít příliš daleko. Takhle ale vše shodila. Průměrná kamera, diskotéková hudba. Právem zapomenutý film. ()

• Na motivy filmu nahrála kapela The Misfits skladbu "Helena". (Shadowboxer)
  • Titulní roli měla hrát Madonna. Ta si však svou účast měsíc před natáčením rozmyslela. (Zdroj: Temné stránky duše) (trojúhelník)