Milý Frankie

všetky plagáty

Lizzie Morrison sa so svojim deväťročným hluchým synom Frankiem často sťahuje, je totiž na úteku pred svojim násilníckym bývalým manželom. Syna však necháva žiť v presvedčení, že jeho otec je skvelý a nežije s nimi preto, že sa ako námorník plaví po svete na zaoceánskej lodi Accra. Ilúziu udržiava prostredníctvom dopisov, ktoré chlapcovi píše v jeho mene a popisuje v nich fiktívne dobrodružstvá v exotických krajinách. Situácia sa však skomplikuje, keď v prístavnom meste, v ktorom Lizzie so synom žije, skutočne pristane loď s menom Accra. Aby ušetrila syna od veľkého sklamania, Lizzie sa v panike rozhodne najať nejakého muža, ktorý by bol ochotný na krátky čas rolu otca zahrať. (RTVS)

Sarkastic

Tento film je, jak už to má i v názvu, (velmi) milý. Další přívlastky, které by ho mohly vystihnout, jsou „hřejivý“ a „dojemný“ (nikoliv však emočně vydírající). Milý Frankie se může plně opřít o velmi sympatické (a dobře zahrané) hlavní hrdiny a také poutavý příběh, kterému i ty malé berličky v podobě takřka dokonalé schopnosti odezírat ze rtů, stejně jako přespříliš dobrovolného „táty“, rádi odpustíte, protože se na něj moc příjemně dívá. A co na snímku hodně oceňuju je také jeho překvapivý konec (jasně, nejde o americký nýbrž britský film, ale stejně). Silné 4*, kvalitní podívaná. ()

castor

Oslovuje otce, kterého nikdy neviděl, zatímco jeho starostlivá matka mu ho s dobrým úmyslem idealizuje v hrdinného námořníka, jenže, co když jednou jeho loď přistane u chladných skotských břehů? Citlivě natočené drama ukazuje, jak těžké je brát dětem iluze a postupně odhaluje další a další souvislosti, přitom to dělá velmi nenásilně, přesto divácky atraktivně. Když se pak na scéně objeví Gerard Butler, divačky zbystří, vyšpulí pusu a vytáhnou kapesníky a diváci budou zase přikyvovat, protože jeho kroky nejsou až tak prvoplánové, jak by se mohlo zdát. Vyvážené, poetické, laskavé, uvěřitelné, melancholické.. moc příjemné!! Herci a hudba na výbornou.. ()

kitano

Drama jednoducha pribehom, no velmi silna emociami. FIlm sa odohrava v Skotsku, ktoreho zivotna uroven je omnoho nizsia ako v susednom Anglicku. A iked je pribeh zasadeny do pritomnosti, prostredie v ktorom sa odohrava je obrazom zivota tych najjednoduchsich ludi, ktori na svoje zivobitie tvrdo pracuju. Velmi jednoducho vybavene obydlia, staromodny nabytok a co je na tom najkrajsie, film je absolutne odprosteny od vydobytkov terajsej doby ako su moderne auta, mobilne telefony, ci ina moderna technika. Prostredie posobi naozaj velmi prosto. No cim viac je film odprosteny od tychto veci, tym ludskejsie su vsetky postavy a tym cistejsie su ich emocie. Uprimne, ludske a velmi, velmi krasne. (9/10) ()

Autogram

Ale prečo nie, dám štyri hviezdy aj keď nie som žena, pre ktoré je vraj film určený. Príbeh sa po celý film vyvíja, postupne odhaľuje motivácie divákovi a na konci vytiahne veľké prekvapenie. To ma dostalo, a tak môže mať film aj dohru, ale iba v mysli diváka, čo je tiež sympatické, že neprichádza zbytočný sladký koniec. ()

rockwoman

"Milý Frankie, když mi bylo jako Tobě,žil jsem tak blízko moře, že jsem ho cítil i na jazyku. Právě jsem na palubě a blížím se k Mysu Dobré naděje. Nebe tu má snad nejkrásnější odstín modré jaký jsem kdy viděl. Mám tě rád, táta"..............Lizzie je nucena stále utíkat a chránit svého malého syna před zlem,který je podle mě neomluvitelný.Touha konečně se někde natrvalo usadit a žít v klidu je stále nesplnitelná.Občas se ale dějí i zázraky......Mám ráda tyhle emotivní filmy.........." Díky za knížku,už jsem ji celou přečetl. Já a máma jsme minulý týden zažily takovou nepříjemnou věc. Můj táta,můj opravdovej byl nemocnej. A myslím že už byl nemocnej dost dlouho. Máma mi o něm nikdy nic neřekla,ale já to tušil Možná sem zase někdy přijedeš, až tu zase přistane tvoje loď. Tvůj kamarád Frankie." ()

• Film se natáčel ve Skotsku. (SONY_)
  • Frankie (Jack McElhone) s matkou a otcem (Gerard Butler) jdou na procházku a sedají si do trávy. Matka však má mokrá kolena ještě než si klekne. (Girlofheaven)
  • Původně byl film napsán (scénář Andrea Gibb) jako krátkometrážní, ale režisérka Shona Auerbach byla příběhem oslovena natolik, že z něj vznikl její první celovečerní hraný film. (milanko8)