Adaptácia klasického románu L. M. Alcottovej o štyroch dospievajúcich dievčatách s odlišnými povahami v období americkej občianskej vojny. Rodina Marchových sa musí zaobísť bez otca, ktorý je na vojne a hlavou rodiny sa stáva rázna, ale láskavá matka. Jej výchova sa nesie v duchu pomoci druhým, súdržnosti a obetavosti. (STV)

Ukážka z filmu

MISSha

Nádherný snímek, tak nějak ze života... ani si nemohu domyslet jak výtečná musí být jeho knižní předloha. Celku nahrává že se na film příjemně kouká- krásné exteriéry, propracované kostýmy, herečky z kterých si každý najde svoji favoritku. Mě osobně nejvíc zaujala tehdy začínající Claire Danes. Pro zasněžená zimní brzká rána, film jako dělaný. ()

fabecc1222

Malé ženy bych se v rámci románové tvorby nebál označit jako takovou Americkou variaci na Britský Rozum a cit. I dobové zařazení je podobné, jen pochopitelně s místopisnými odlišnostmi. Téma Občanské války v USA pcohopitelně nabízí řadu příběhů a toto je jeden z nich. Osamocené ženy, kdy jejich otec (manžel) odešel bojovat za Sever. V první řadě je opravdu třeba vychválit předlohu, kdy autorka dokázala vymyslet veskrze sympatické a zajímavé postavy, jejichž osudy vás prostě hned od začátku pohltí. V druhé řadě je pak třeba pochválit tvůrce, že dokázali obsadit samé sympatické tvaře, s velkým hereckým potenciálem, však se podívejte, kam to tihle začínající herci a herečky potom dotáhli. Viděl jsem krom této adaptace i film z roku 2019. Oba dva jsou velmi kvalitní, oba dva jsou skoro stejně a na oba dva se rád kdykoliv podívám. ()

eLeR

Moja milovaná kniha, môj obľúbený film. Výborné herecké výkony. Hlavne Danes neskutočná v tej svojej, ale ostatní tiež výborní. Videla som ho nespočetnekrát, a z knihy som nespočetnekrát čerpala pri Hviezdoslavovom Kubíne. Doteraz viem niektoré časti naspamäť. Naozaj skvelá výprava a krásna hudba. Na vianočný čas ako stvorené. Teda pre mňa. ()

Jaroslaf

Podobně feel good verze jako ta z roku 2019, divák si může vybrat jestli se chce tady koukat na mladou a překrásnou Winonu Ryder a Kirsten Dunst nebo dá raději přednost mladým Florence Pugh a Emmě Watson. Christian Bale je tu u něco míň creepy než v jeho ostatních filmech, ale furt je docela divnej. Trini Alvarado je zde velmi podobná Andie Macdowell z Na Hromnice o Den více. Fajn film. ()

pakobylka

----- "Jednou všechny vyrosteme. Je dobré vědět, co chceme." ----- Veskrze empatické vyprávění, spletené ze všech podob lásky, lehkého nádechu melancholie a kouzla starosvětských obyčejů. Přináší prostý příběh z těch dávno minulých časů, kdy emancipace byla ještě v plenkách - a jako jednu z nejdůležitějších trvalých hodnot vyzdvihuje vztah k vlastní rodině a k domovu, což je jednoznačně pozitivní zjištění. Nikterak nezakrývá svou příslušnost k románům červené knihovny - ať už psaným či zfilmovaným ... naopak, zdá se, že se jim staví po bok s náležitou hrdostí. Myslím, že je to jeho svaté právo, neboť k námětu přistupuje citlivě a jen s nezbytně nutnou dávkou uslzeného patosu a hořkosladkého romantismu, takže na 4* v pohodě dosáhne. P.S.: ----- "Mysterium ženského světa zahaluje závoj, který není radno odkrývat." ----- Tudíž naprosto nevhodné pro kritické realisty a otrlé cyniky. ()

• Během natáčení došlo k nehodě, během které začaly hořet vlasy Claire Danes, když nesla svíčku do schodů. (Morien)
  • Alicia Silverstone projevila zájem o roli Beth March, ale byla považována za trochu starší, než  filmaři viděli charakter Beth. (newpage)

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (viac)