Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

Lacike

Druhé pokračovanie na to ide trochu inak. Okrem ďalších chudákov v kocke sledujeme aj dvoch pozorovateľov, ktorý na nich dozerajú. Bohužiaľ to rúca predstavy o hi-tech zariadení špičkovo vybavenej armády alebo nejakej výskumnej organizácie. Ukazuje sa, že to je banda šupákov. Aspoň, že je tá dvojica pozorovateľov celkom sympatická a vtipná. Zato banda v kocke je úplne vygumovaná. To nie je nadávka, ale vymazali im pamäť, čo ničí možnosť nejakého hlbšieho budovania charakterov na čom by sa dala vystavať poriadna ponorka medi postavami ako v jednotke. Ale aspoň nie sú neznesiteľné ako v dvojke, kde ich mal divák chuť všetkých zabiť. Vizuálne kocka znova pôsobí temne a atmosféricky ako v jednotke, ale nie je tak skvele prepracovaná. Pasce tiež nie sú nejak extra výnimočné, ale aspoň sa držia pri zemi a nie je to také sci-fi ako v dvojke. Zato gore tromfne v hnusnosti aj jednotku a jednu scénu som už nevydržal a radšej trochu preskočil. Už na takéto scény nemám žalúdok. Dejové napojenie na prvý diel je zaujímavé. Celkovo to je priemer, ktorý sám o sebe neohromí, ale ak máte chuť sa dozvedieť niečo o zákulisí kocky, tak tento diel poskytne nejaké odpovede. Či budú uspokojivejšie ako vaša predstavivosť je otázne. Ale na Barbarashove pomery to je jeden z jeho lepších filmov. 5/10. ()

Trevor

Poznáte to.Coca Colu Zero ochutnáte preto, lebo je to novinka a Coca Cola Vám chutila. Potom ako ju ochutnáte, ostanete verný tej pôvodnej. Samozrejme, že sa nájdu takí, ktorým bude aj Zero chutiť, ale bude ich málo. A takto nejako je tomu aj pri filmo Cube Zero. Škoda, že ju natočil práve Ernie Barbarash. Ak by sa človek trochu pohral s jeho priezviskom, jeho filmy sú barbarské, nakoľko ani jeden neprekonal hranicu modrých čísel na čsfd. Inak tomu nie je ani pri Kocke Nula, ktorá okrem toho, že dej okorenila nápadom zapojiť do deja ľudí zodpovedných za fungovanie Kocky a niekoľkými zaujímavými spôsobmi ktorými Kocka zabíjala ani zďaleka v konverzácii či pri výbere postáv nedosiahla úroveň prvej časti. Jedno z najzbytočnejších pokračovaní filmovej série vôbec. ()

Fr

tak a o kostce známe skoro vše. kromě toho kdo jsou ,,ONI" a proč?. teď již víme, že jsou tu i zaměstnanci, kteří musejí za každé situace zachovat klid. no a dozvíme se (na konci), kde je owen. jednička se mi líbila. nula není ve způsobech smrti tak překvapivá, což je škoda, protože o zvláštní a zajímavou smrt tu má jít především. mělo to asi dohnat rozvinutí příběhu do reality. sice to není nuda, ale nevím, radši to zkusíme jinudy! ()

SOLOM.

Celý film se natáčel jen na malém prostoru a stačilo pár místností, takže mohlo jít více peněz na speciální triky a efekty. Ty se musím říct celkem povedly a oproti dvojce je vidět velké zlepšení. Jenže na jedničku to opět nemá. Nechci říct, že by tam snad byly mnohem lepší, ale je jasně vidět opětovné kopírování některých scén nebo nápadů. Co se týká charakteristiky a chování postav, bylo to lepší než ve dvojce, ale svého velkého oblíbence až na Erica jsem nenašel. Děj se odehrával spíše v ovládací místnosti než v pohybu postav, což samozřejmě není na škodu, ale tím se trochu vytratila atmosféra a spád jedničky. Jediná větší blbost se mi jevila ta scéna se supervojákem – jinak, když přišel na scénu šílený Jax a jeho dva kumpáni, objevily se znenadání i slušné hlášky. Takže to bylo určitě plus. ()

Z0oMb3E

Tak sa nám kruh uzavrel. Tretiej Kocke môžeme s kľudom priradiť podtitul "logistika". A jedine zistenie, čo sa skrýva za zákernejším Rubikom by sa dalo označiť za pozitívum tohto dielu série. Horory síce moc nevyhľadávam, ale telotrýzniaci subžáner si pozriem celkom rád. Vyžadujem však fantáziu a zvrátenosť tvorcov pri vymýšľaní bizarných pascí a nie dvoch IT technikov zapadnutých v tmavej pivnici či kecy ujačenej hráčky. Chápem, že kvalitu prvého dielu tažko udržať, ale tu sa nám príbeh odčlenil od podstaty úplne, takže veľa likvidačiek sa nekoná. ()

• Když Rainsová, Haskell a Meyerhold vstoupí do místnosti s mrtvolou, Haskell předpokládá, že dotyčný umřel nejspíš vyhladověním, načež Rainsová prohodí "Bože, já mám hlad". Jedná se o odkaz na druhý díl, ve kterém si jedna z postav stěžuje na hlad, následně zabije svého společníka a pak ho sní. (Piggsy)
  • Na Wynnově stole je čajová konvice s nápisem "Přemýšlej o vnějšku krychle" (Think Outside the Box). Je to vidět ve chvíli, kdy kreslí obrázek Rainsové. (Piggsy)
  • V monitorovací místnosti na začátku filmu je rozmazaný záběr na ovladač pro herní konzoli Atari 2600. (Piggsy)