Reefer Madness - slavný muzikál, který byl uváděn v Los Angeles historicky nejdelší dobu. Film se odehrává v malém americkém městě roku 1936, v době, kdy se mládež začala pohupovat na vlnách marihuanového opojení. Rodiče středoškoláků jsou pozváni do posluchárny místní školy, aby vyslechli přednášku Lektora (Alan Cumming) o šokující drogové zkáze, která se šíří mezi studenty. Fanaticky se snaží přesvědčit rodiče o restriktivních opatřeních, která se musí podniknout dříve, než staré dobré Spojené státy podlehnou hrozbě odporné MARIHUANY! Jeden šluk trávy přece vyvolává v člověku manickou energii, sexuální nespoutanost a šílenství!

Tráva je drsná komedie o hodných dětech, které sejdou na špatnou cestu do pekelných hlubin marihuanového a sexuálního šílenství. Ve filmu se střídají černobílé záběry, ve kterých je použito odlišné světlo, se zářivými a sytými barvami. Záměrem bylo přiblížit se tak muzikálům ze 40. a 50. let. Film měl světovou premiéru loni na festivalu nezávislých filmů Sundance. (oficiálny text distribútora)

liuk

Super, tohle se mi trefilo do noty parádně. Takovou absurdní, ujetou a zároveň zábavnou komedii jsem neviděl od doby Jay and Silent Bob Strike Back, popřípadě Rat Race. Stopáž vůbec nevadí, Reefer Madness je naboucháno skvělými vtipnými nápady, které by vystačily na dvacet Scary Movie a sto Date Movie. Cumming je super, Kristen Bell (=Veronica Mars pro neznalé) je taky fajn, a je sexy, jak v 30s oblečku, tak v latexu ;) Rozhodně ale film nedoporučuji těm, kteří nemají rádí muzikály, písniček je zde opravdu požehnaně, a i když mají velmi podobné, ne moc hitové, melodie, spíše u nich zaujmou vtipné texty a skvělá obrazová choreografie. A že se nám tvůrci snaží nacpat nějaké levičácké/antibushovké názory? No a co? Většina filmů se snaží něco sdělit a je jen na nás jestli to přijmeme nebo ne. Verdikt: 4,5* jak řemen. A for the record: Při sledování Reefer Madness jsem nebyl pod vlivem té drogy horší než heroin, jejím uživatelem nejsem ani v nejmenším. ()

BUD-SFIS

Pro me v kazdem pripade plna palba. Hulba. No jeste, ze jsem tento film nevidel zhuleny, jinac bych to fakt nepobral. No a to ze jsem ho poradne ani tak nepobral. No jak to bylo silene, tak se mne to libilo a cim vicekrate jsem se na to dival, tim vice jsem mohl obdivovat krasu tohoto majstrstichu a ironii celeho projektu. ()

Freemind

Místo těch čtyř hvězdiček by tam klidně nemusela být žádná, přiznávám, že jsem hodnocení trochu přestřelil, abych na tento jedinečný muzikál pomohl trochu upozornit ... Není to film, který bych doporučil všem mým známým a jehož plakát bych si věšel v pokojíčku - jde ale o natolik nevšední zážitek, že byste se s tímto dílkem měli seznámit i za cenu, že odejdete z kina (nebo obýváku) znechuceni. Humor je někdy na hraně, ovšem zcela spolehlivě mě dostávala muzikálová čísla - barvy, choreografie, texty, všechno vyplněno totálně cáklým humorem, který mi skvěle spravil náladu. Je to sice spíš televizní film než plnohodnotný, profi muzikál, ale co ... Jednoznačným vrcholem je vystoupení Ježíše - tohle prostě musíte vidět. ()

Zagros odpad!

Po dlouhé době jsem nedokoukal film. Absolutně jsem nepochopil, jakou motivaci měli tvůrci filmu k jeho vytvoření. Chápu pozadí, vím o původním Reefer Madness a dovedu si představit, proč je film známý. Nicméně film se vůbec nepovedl. Na komedii je to málo zábavné, na parodii stupidní, na muzikál ... já ani nevím, prostě blbé. Nepřijde mi vtipné, když se nechá uhořet na sporáku kojenec apod. Obsazení je nepovedené a herci (i postavy) mi přišli vyloženě nesympatičtí. Na filmu jsem za dvacet minut nenašel jeden jediný důvod to dokoukat. ()

andrii

Marihuana jako návyková rozvratná milenka. Jde o to /ne/odolat pokušení tempa zběsilého. Jukebox jednoho velkého marjánkového "boogie - woogie" mejdanu. Šluknete si jednou a už se vezete v expresu mimosmyslového transu, který si bere na mušku dokonce i samotného Ježíše. Ten ve své jedinečné choreografické show, jež pomrkává hbitou nadsázkou, krotí obsedantní choutky a snaží se vrátit zbloudilce hříchu do zajetých kolejí. Dlouhý kouř pomádovsky hodných dětiček svedených na scestí zakuklenými dealery, nymfami a vampy ničemnými. Rozvíjej se poupátko nevinné, v plédu drogového rauše potopené, smyslů a zábran zbavené. Naladit se nebo vzepřít světským opiátům - to je, oč tu běží. ()

• Ve filmu se mnohokrát vyskytuje číslo 420, které v konopné subkultuře funguje jako eufemismus pro kouření marihuany. (Mahalik)
  • Andy Fickmen je podepsán i pod divadelní verzí tohoto muzikálu. (Mahalik)