Annie je obyčejná mladá žena. Stará se sama o dospívajícího syna Olivera a po večerech sní o tom, že se začnou prodávat její originální sochy. Někdy se jí zdá, že by jejímu životu slušelo trochu víc vzrušení. Přijme funkci porotkyně z lidu, a všechno se změní. Mafiánský boss Boffano je evidentně vinen a nikdo u soudu nepochybuje o tom, jaký výrok porota nakonec vyřkne. Kdo by tušil, že zamlklá mladá porotkyně je vystavena brutálnímu nátlaku ? Buď bude Annie trvat na tom, že důkazy obžaloby ji nepřesvědčili, nebo ona i její syn zemřou... Oliver i přítelkyně Juliet vystrašené ženě radí, aby se bránila. Jenže mafiánský zabiják s přezdívkou Učitel si dává záležet na tom, aby zlikvidoval každý pokus o vzpouru. Mezi nenáviděným katem a jeho bezmocnou obětí vzniká zvláštní, skoro citový vztah. Největším Učitelovým pomocníkem je však strach, a v tom se nedá trvale žít. (oficiálny text distribútora)

Shit

No že by tohle bylo zrovna nějak extra napínavý to se teda říct nedá, spíš naopak to dokáže unudit skoro k smrti, to bude asi tim, že podobných filmů už jsem viděl několik. Ale zase se musí nechat, že Demi Moore je docela dobrá, jenže všechnu její snahu sráží naprosto úděsnej Alec Baldwin a stupidní scénář, ale nakonec se to zkouknout dalo a žádnou psychickou újmu sem neutrpěl, teda aspoň myslim že ne ()

castor

Napravuji některé filmové resty z 90. let. „Vzrušení potřebuju,“ říká hned na začátku svému synovi Annie, nestranná porotkyně z lidu, která funkci přijala i proto, že svůj život považuje za příliš fádní. A nově ho bude mít dostatek. Dosud vytvářela svérázné sochy, funkcí porotkyně hodlá i svému synovi ukázat, co je to odpovědnost a služba veřejnosti. Jenže u tohohle případu s mafiánským bossem musí rozsudek znít jednoznačně: nevinen. Jak se popere se zásadami a přesvědčením, když je na druhé misce vah strach o bezpečí rodiny? Atmosféru hry kočky s myší scénárista Ted Tally navodit umí (Mlčení jehňátek je toho dokonalým příkladem), překládá na základě knižní předlohy solidní námět, napětí zvládá, ctí pravidla žánru a celkově se mu společně s (průměrným) režisérem daří zaujmout diváka. V poslední půlhodince pánové přidávají na plyn, což je místy i na škodu. A akční finále je lehounce až k smíchu. Demi Moore je sice s pistolí sexy, jinak ale herecky tradičně nevýrazná. ()

Pavlínka9

V tomto filmu jsem pochopila proč Aleca Baldwina v 90tých letech zbožňovaly téměř všechny ženy...:) Byl to neskutečný fešák, který měl tak obrovské "charisma", že jsem také měla problém nezastavovat film při každém jeho záběru :) Divím se, že hlavní hrdinka nepodlehla :D :D Ten film je zajímavý - má pár much - hlavně bych řekla v podání Demi Moore, ale hudba od Howarda je bravurní a zápletka je taková - no..trošku komplikovanější - ale věta - "Podívej se na otce" :D má pro mě od této doby jiný význam :) Ráda se na film podívám kdykoliv znova, nejen abych se zasmála u malého Gordon-Levitta, ale i u toho, jak může fungovat právní systém v Americe 90tých let :) ()

Prubner

Možná bych hrdince i fandil, kdyby ovšem nebylo toho jejího otřesně otravného a nesympatického spratka (Gordon-Lewitt), kterému jsem po celou dobu přál pomalou bolestivou smrt. Bohužel jsem se nedočkal. Navíc Baldwin svým výkonem způsobil, že Učitel byl zdaleka nejsympatičtějsí postavou ve filmu (a to mám Demi hodně rád). Jenže když fandíte záporákovi, tak je něco špatně. ()

pm

Myslím, že je to skutečně skvělý Alec Baldwin, kdo tento průměrný thriller s nemožným koncem výrazně povyšuje. Jako sociopat Učitel skvěle osciluje mezi zamilovaným mužem a vyšinutým zabijákem, jeho hra na kočku a na myš, v níž se ale nakonec neplánovaně dočká spravedlivé odplaty, je zajímavá jen a jen díky jeho naprosto soustředěnému hereckému výkonu. To, jak ho potopil hloupý scénář, je už jiný příběh. ()