I tvrďák si může na Korsice vylámat zuby... Hlavní postavou typické francouzské bláznivé komedie je pařížský soukromý detektiv Jack Palmer (Christian Clavier). Má o sobě velmi uspokojivé mínění a úkol, který dostane, totiž najít jakéhosi Ange Leoniho (Jean Reno) a doručit mu zprávu o dědictví, pokládá za čirou rutinu. Jenomže to ještě netuší, že Leoni žije na Korsice a jako správný Korsičan šéfuje hnutí za nezávislost, které si pohrává s teroristickými metodami. O tom, že přecenil své síly, se Palmer přesvědčí bezprostředně po příjezdu na ostrov. Korsika je totiž místo mimořádně specifické, kde, zdá se, platí úplně jiné zákony než všude jinde. Palmerova snaha najít „dědice“ se mění v sérii nehod, únosů, katastrof a komických střetů s policií i separatisty. Přestože ho tato mise málem připraví o zdravý rozum, Palmer nakonec Angeho najde, ale jen proto, aby pochopil, že věci nejsou tak, jak se jeví, nebo jak mu bylo vysvětleno. A co ta půvabná Angeho sestra? (Česká televize)

Faidra

Dobře, dobře, já před namířenými hlavněmi kritiků uznávám, že to žádné umění nebylo. Ale zábava ano, a to zábava s výborně se doplňujícími Clavierem a Renem. A zábava odehrávající se na mém nejmilovanějším a nejsvéráznějším ostrově, kde je dobrým zvykem na tabulích s dvojjazyčnými nápisy (francouzskými a korsickými) ty francouzské zamáznout nebo radši rovnou prostřílet. Tolik k francouzsko-korsickým vztahům. ()

klerik

Hlúpotina, ktorá ma svoje zvlášte čaro. mňa pobaviula o to viac, že dvojica Clavier/Reno ma nikdy moc nenadchla a tu ma Clavier celkom pobavil (Reno tu do polky filmu vystupuje len z povinnosti). Hlúpučký a prázdny scenár bolo zbúchaný len preto aby bol Reno zase raz ten drsný a aby si Francúzi mohli robiť srandu z Korzičanov. Pár vtipov je naozaj skvelých, takisto ako pomiestna paródia na Jamesa Bonda. Ako zostrihaný 60 minútový film by to bola skvelá zábava, takto je to rozvláčny, ale úsmevný film... ()

Zagros

Bohužel ne každý den je posvícení. Dvojice Clavier + Reno tentokráte vůbec nezafungovala, popravdě je to asi jejich nejslabší společný film. Komedie? No nevím, mně to několikrát přišlo až na hranici parodie. Popravdě jsem se mnohokrát nezasmál a spíše se u toho nudil. Jsou z toho stěží dvě hvězdy a vědomí, že Korsický případ již nikdy neuvidím. ()

Master19

Jelikož Korsiku - svérázné lidi, rozstřílené a posprejované značky, atd... - trošku znám, docela dobře jsem se bavil. I záběry na přírodní scenérie jsou vydařené. Nicméně musím uznat, že i přes hvězdnou ústřední dvojici to není žádný zázrak. Není se co divit: zápletka, která jinde vystačí na jednu scénu je tu nafouknuta na celý film. Shrnu-li to, tak pokud jste na Korsice byli, budete se bavit, pokud ne tak se budete bavit o poznání méně... ()

Lacike

Komedia v ktorej je humor zalozeny na neznasanlivosti Francuzov a Korzicanov. Cize z realii, ktore su pre ostatnych nepochopitelne, kedze sa väcsinou nejedna o nejake vseobecne narazky. Komediu o neznasanlivosti Bratislavcanov a Kosicanov by mimo Slovenska asi tiez nepobrali. Takze ani skvela ustredna dvojka to uz nedokaze zachranit, ale par vtipov, ktore ma neskutocne rozosmiali, sa tu najde, takze za jedno pozretie to stoji. Ustredna dvojka odvtedy natocila aj ovela horsie komedie. 5/10. ()

• Snímek byl natočen na motivy příběhu "La Bande Dessiné" z komiksové série "Jack Palmer" René Pétillona z roku 2001. (Terva)
  • Natáčení probíhalo na Korsice ve Francii. (Terva)