Hľadá sa mŕtvola

• Česko Zmražená pojistka (viac)

Agent cestovky z Aljašky jménem Paul (Robin Williams - Insomnie, Táta v sukni) má za to, že konečně našel řešení svých finančních potíží a to v podobě zmrzlého těla, které náhodně objevil. Podmraženou mrtvolu vydává za svého dlouho ztraceného bratra Raymonda, aby vytřískal peníze z pojistky. Jeho plány ale naruší snaživý pojišťovák a dva nájemní zabijáci. Tato mrtvola je žádané zboží. (oficiálny text distribútora)

mutlovka

Různorodé postavy se smíchají do jednoho šíleného příběhu a vyleze z toho černá komedie zasazená do prostředí skvostně bílé Aljašky. Robin Williams dá se říct v tomto filmu není až tak vtipný jako obvykle, ale to vůbec nevadí, alespoň vedle něj vynikla Holly Hunter jako jeho žena postižená Aspergerovým syndromem. ()

Anderton

Nebudem opakovať, na ktoré že to filmy Zmrazená poistka naväzuje, každému je to hneď jasné. Takže budem hodnotiť film ako taký. No nejedná sa o nič svetoborné, o čo ani nikomu našťastie nešlo, dôležitý je hlavne spád deja a atmosféra. To sa tvorcom vydarilo a hlavne sa im podarilo pritiahnuť do svojho filmu známe tváre, čím mohli nalákať do kina viac divákov a predovšetkým ho tam dostať. Inak sa kľudne mohlo stať, že by sme o ňom u nás nikdy nepočuli. ()

castor

Mile milý snímek, ve kterém se sešla veleslušná herecká plejáda. Oscaroví herci Robin Williams a Holly Hunter, na prestižní cenu nominovaní (Woody Harrelson) nebo ti, kteří si nominaci minimálně zaslouží (Giovanni Ribisi). Čestný podnikatel Paul, jehož cestovka zrovna dvakrát neprosperuje a manželka nemluví zrovna dvakrát slušně, je před zásadním rozhodnutím, které mu může vynést slušný balík zelených bankovek. Jsme kdesi v zapadákově mrazivé Aljašky a na nečekaný podvod nakonec postupně přijde nejen ambiciózní pojišťovací štoural, dva ostří hošani, kteří dali jedno mrtvé tělo do oběhu, ale hlavně brácha, který není tak úplně mrtvej. Spíš nasranej.. Černá komedie po většinu své délky nepostrádá švih i eleganci, gradaci napětí a dokáže nejednou pobavit i překvapit, jenže stále mě svírá pocit, že se ze slušného scénáře dalo vycucnout o krapet víc. Tenhle trip zvláštních existencí se překlápí na hraně absurdní komedie a absurdního dramatu a v rukou spolehlivějšího režiséra by místy téměř „fargovská“ atmosféra zasněžené Aljašky mohla být výrazně silnějším zážitkem!! ()

Lacike

Namet na prvy pohlad vyzera ako klasicka Coneovka typu Fargo v ktorej sa hlupym chamtivym ludom deju krute veci. Ale cele je to podane odlahcenejsie jak klasicky rodinny sitcom. Ma to skoro az pohodovu atmosferu a tak neprekvapi ani dokonaly happyend. Vlstne je zvlastne, ze behom filmu ani nikto nikoho nezabije. Vo filmu mi preto chybalo napätie. Dramaticka cast vôbec nefunguje. S tymi komedialne nacrtnutymi karikaturami sa sucitit neda. Williams je naviac obsadeny nevhodne, pretoze som mu nesikovneho chudaka vôbec neveril. William H. Macy by sa sem hodil ovela viac. Takze mi bolo jedno kto na svoje ciny doplati a bol som len zvedavy jak tento blaznivy pribeh vyusti.Pochvalu si zasluzi kamera a pekne prostredie. Z hercov ma najviac bavila neustale fuckujuca Holly Hunter, ktora ma obcas rozosmiala. Vysledok je film na jedno pozretie, ktory v kazdom ohlade ide len na pol plynu. 5/10. ()

numi

Jo, je to jako Fargo a není to tak dobrý jako Coenovic dítě, ale to snad teď už nikdo nesmí natočit film o sériovém vrahovi, protože tady méme Finchera a jeho Sedm? Hádám, že to by nás asi všechny mrzelo. Já si u tohohle filmu zavzpomínal právě na zmíněné Fargo, a v brzké době si ho určitě pustím, ale hlavně jsem skvěle pobavil. Výborné herecké výkony tří ústředních "párů" a naprosto geniální hlášky z úst paní Barnellové prostě stojí za to. A naprosto mě odrovnala scéna při pohřbu a sousedka s lukem. Je to sice o třídu slabší než Fargo, ale skvělé oživení žánru. Doufám, že se na tohle téma nezanevře a budou vznikat další skvělé filmy o "neprofesionálních" zločincích v akci... Budu se těšit. [březen 2006] ()

• Zmražená pojistka je pro Robina Williamse dalším zářezem v nízkorozpočtových vodách a zejména návratem ke komediím. Po snímcích Expres Foto (r. Mark Romanek, 2002) a Final Cut (r. Omar Naim, 2004), kde se ocitl v úlohách vyšinutách vrahů, hraje opět v žánru, který mu kdysi přinesl největší komerční úspěch. (imro)
  • Pro režiséra Marka Myloda je snímek v pořadí druhým výletem na filmové plátno, protože se věnuje jen televizní režii. Jeho debutem byl legendární Ali G Indahouse - Film (2002). (imro)
  • Během filmování ve Winnipegu strávil štáb celý den pokrýváním jednoho z natáčecích míst umělým sněhem, když příroda náhle nadělila 30 cm pravé sněhové pokrývky. Na to, že byl květen, je to v těchto končinách rarita. (imro)