Každý den se převáží přes území Spojených států nukleární odpad a toxické látky bez jakýchkoliv problémů. Jednoho dne se však stane neočekávaná katastrofa. Jeden vůz je totiž plný nukleárních zbraní a je nasměrovaný explodovat v nedalekém městě. Jen John Seger, člen Národní ochrany bezpečnosti dopravy může zachránit město Denver v státě Colorado před blížící se katastrofou - jak zastavit řítící se lokomotivu ještě před výbuchem v Denveru? (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Protože mám rád vlaky a všechny filmy o nich, tak jsem se celkem díval a chvíli i bavil. Ale pak už se to táhlo do nekonečna. Po havárii vlaku jsem si myslel, že si tvůrci chtějí ještě přivydělat a tak přidávají a přidávají jako zedník maltu. Sice mne překvapilo, že k explozi došlo, ale to byla jen taková perlička. Před hlubokým podprůměrem zachránilo hodnocení, že scény na vlaku mne celkem bavily. Mimochodem, kdo psal popisek k filmu, tak jej neviděl, protože vlak nebyl rozhodně "plný nukleárních zbraní." Ale také jsem je mohl přehlídnout. ()

ripo

Ešte do polovice filmu som bol presvedčený, že tomuto dielku dám s prižmúrením jedného oka 3* ..... Nestalo sa .... Na záver filmu som musel čakať ešte dobrú hodinu a záver nie a nie prísť ... Stále sa tým chudákom niečo pobabralo .... Vrcholom nevkusu bol záverečný patetický príhovor amerického prezidena .... ()

jojinecko

Pokým bol vlak na kolajniciach, tak som dokázal prekúsnúť všetky stupiditné dialógy a logické lapsusy- dovtedy bol tento TV film v pohodičke..Pozerať katastrofálnu (doslova:) druhú "nekonečnú " polovicu bolo utrpenie, hoci ma príjemne prekvapilo, že ruská atómovka sa nakoniec prejavila v plnej sile:) ()

V-TECH

Jsou dobrá béčka a jsou špatná béčka. Atomový vlak je hodně špatné béčko. Takové ty věci, které člověk podobným filmům odpouští, jako plno klišé, špatná režie, herecké výkony, stupidní dialogy a směšné triky na vás v tomhle filmu uplně vyskakují z obrazovky. Korunu tomu nasadil prezidentův projev na závěr a scéna, jak pomáhají stavět dům. Tu jednu hvězdičku dávám za prvních 45 minut, jinak odpad. ()

medlo

Dal by som odpad!, ale neviem prečo, celkom ma bavila prvá polovica. Hlavne to bolo vtipné. Asi každá druhá scéna bola na zasmiatie. Smutné na tom je len to, že to nebola komédia. Aj keď do vlakov sa nevyznám, nechápem prečo nemohli odpojiť lokomotívu od vozňov. To asi preto, že z dvojhodinového filmu by sa stal polhodinový. Tiež ma zarazilo, že tam kde bola tlaková vlna neprišla rádioaktivita. Ľudia v Denveri sú odolní. A to že 5 minút po ohlásení správy začali Američania rabovať ukázalo, čo si sami o sebe myslia. No nádhera. ()

• Ve filmu je elektrická lokomotiva MLW M-420 vyrobená v Montrealu. (Terva)
  • Natáčení filmu probíhalo v Kanadě. (Terva)