Annie Porterová (Sandra Bullocková) sa spolu s priateľom, agentom Alexom Shawom (Jason Patric), vyberie na luxusnú plavbu po Karibiku. Ich radosť z nadchádzajúcich krásnych dní sa však rýchlo zmení na niečo celkom iné. Riadenia lode sa totiž ujal tvorca lodných počítačových systémov John Geiger (Willem Dafoe), ktorý dostal výpoveď pretože je chorý. Celú loď sa mu podarilo zamínovať a chce sa zmocniť obsahu lodného trezoru. Takmer všetkých pasažierov sa mu podarí dostať z paluby vďaka fiktívnemu požiaru, ale niekoľko ich, medzi nimi Alex a Annie, tam zostanú uväznení. Všímavý Alex tuší, že niečo nie je v poriadku a čoskoro stojí tvárou v tvár nebezpečnému šialencovi, ktorý namieril neovládateľnú loď priamo na tanker kotviaci v prístave... (TV JOJ)

Lacike

U tohto filmu nechapem jak sa po tak skvelej jednotke mohlo vsetko pokazit a film sa uplne rozpadol Bontovi pod rukami. Uz to, ze sa na to vykaslal Reeves je prvy problem. Ale ani nie preto, ze by mi tak strasne chybal ale skôr preto, ze sa tvorcovia rozhodli vdaka jeho absencii sustredit na postavu Sandry Bullock. A ona teda akcna hviezda nie je a tak sa film väcsinu stopaze zaobera jej romantickym tokanim s novym napadnikom. Bohuzial chemia medzi nou a nevyraznym Patricom je nulova. Takze ako romantika to nefunguje. Ako akcny film tiez nie. Je tu velkolepe finale s narazom tej megalode za ktore davam aspon jednu hviezdicku ale inak ma uz nenapada ziadna akcna alebo aspon napinava scena. Zamrzi ma to hlavne kvôli obsadeniu zaporaka. Willem Dafoe je fantasticky herec, ale z jeho vykonu si na druhy den pamätam len to, ze na seba lepil pijavice. Nakoniec este spomeniem soundtrack. Jednotka mala uchvatny hlavny motiv. V dvojke sa ho snazili vylepsit spojenim s temou, ktora mi pripominala Skalu a vysledok znie dost neprijemne. Vysledok je totalny prepadak, ktory ma ani nestve, ale iba neskutocne nudi. Dokonca som pri nom na chvilu zaspal, co sa mi stava malokedy. Takze pre mna ani neexistuje. 1/10. ()

Campbell

Jednička která mě v dětství dostala, tak tu mám rád do dneška. Dvojku jsem nikdy neviděl celou a ani jsem o nic nepřišel. Po dokoukání mi utkvěla jen scén loď vs. přístav, to bylo fajn. Ale jinak je to film bez akce, napětí či nějaké lepší jízdy. Navíc plno postav mi přišlo až moc pitomích a plno scén až moc přitažených za vlasy. A i když se jedná o jeden z nejslabších filmů pana Bonta, tak to šlo. Ale nic převratného to nebylo. ()

Tosim

Ze začátku to docela šlo, pak už to nešlo. První akce, sladká Sandra, ohava-terorista Willem, ale záchrana cestujících či další ta omáčka kolem byla fakt k uzívání, takže se toho dalo hodně dělat (jít na záchod či pro čaj, podívat se ven, zdali tam neprší, protáhnout se, začíst se do své oblíbené knihy, atd. atd.) PS ze svých oblíbených činností libovolně doplňte, na kterou jsem, podle vás, zapomněl ;-) ()

Vojcl odpad!

To, že nastavovaná kaše nebývá nejkvalitnější a více méně se jedná jen o marketingový tah producentů vyždímat z úspěšného díla ještě více peněz, je již obehranou písničkou. V tomto případě, ale všechno platí desetinásobně!! Velice, velice ubohé pokračování bez hlavy a paty.. Při scéně kdy několikatunová loď vklidu projíždí skrz město a zabije ještě víc lidí než přepravuje, jsem se sám sebe ptal, jestli to scénárista a režisér mysleli vážně.. Keanu Reeves asi věděl proč se druhého dílu nezúčastnit, a já jen kroutím hlavou nad tím jak tenhle naprosto nezvládnutý film mohl vůbec spatřit světlo světa! ()

T2

Rozpočet $160miliónovTržby USA $48,608,066Tržby Celosvetovo $164,508,066║ Po prvej perfektnej Nebezpečnej rýchlosti prišla teda riadna sprcha. Príbehová tlápačka beznádejne smerujúca do preplácaného cieľu, taká nešťastná sebaparódia. Neskutočne vyhodení rozpočet do premrštenej báchorky. /30%/ ()

• Při finální scéně se Annie Porterová (Sandra Bullock) téměř srazí s autobusem linky 33, který směřuje do Downtownu. V autobusu stejné linky se odehrával děj předchozího filmu Nebezpečná rychlost (1994). (bejkovec)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?

20.03.2006

Představitel Nea z matrixovské trilogie, Keanu Reeves, a manželskému svazku neustále vyhýbající se herečka Sandra Bullock jsou v jednání ohledně účinkování v dalším pokračování akčního kinohitu… (viac)