Černé zrcadlo

Veľká Británia, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvorcovia:

Charlie Brooker

Rory Kinnear, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Rupert Everett (viac)

Recenzie používateľa MFloyd k tomuto seriálu (9)

Černé zrcadlo (2011)

I když dávám 4*, tak je to jeden z nejoriginálnějších počinů, co jsem viděl. To, že každý díl využívá úplně jiné hrdiny, zasazení do doby, technologie, to je super a zároveň oceňuji následné propojování určitých nápadů v dalších dílech, aniž by ale člověk potřeboval vidět díl, na který je zde odkazováno. Potom je tu pár dílů, které bych vypíchl nad ostatní a to je 15 miliónů meritů, Lovná zvěř a Bílé Vánoce. Dále spousta velmi dobrých dílů no a pár průměrných (ačkoliv měli nápad, tak mě nijak neokouzlili). Ale co mě trochu mrzí, i když s tím asi opravdu nejde moc dělat, je že většina skvělých nápadů, které by mohli posloužit i plnohodnotnému celovečeráku, tu dostanou málo prostoru a tím pádem nevyužijí potenciál. Každopádně jde určitě o jeden z nejlepších seriálů a kazí to tedy jen pár slabších dílů. ()

Národní hymna (2011) (S01E01)

Tenhle díl jsem viděl celý až po dokončení 4. série. V podstatě téměř každý mi říkal, že ho mám přeskočit, protože je to nejslabší díl. Vlastně nejsou daleko od pravdy, hlavně to není úplně Black mirror, který každý už očekává – blízká budoucnost, nápaditá technologie a následné zneužití a potom i překvapivé rozuzlení. Tady spíše satyra na společnost, která ale celkem funguje a myslím, že už jsem viděl slabší díly. ()

Železná vůle (2017) (S04E05)

Tohle je určitě zklamání, pokud by to nebylo black mirror, řeknu si fajn survival s celkem vypjatými scénami. Bohužel je to black mirror a když nedostanete alespoň nějaký mindfuck, konečné rozuzlení, z jakého důvodu se to či ono děje, tak jste samozřejmě zklamaní. Já bych to do úplných pekel neposlal, ale určitě jde o nejslabší díl seriálu. ()

Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (S05E03)

Trochu jsem se obával, ale nakonec to není tak hrozné, jak to podle hodnocení vypadá. Spíš je to více teenage drama, které se vyvíjí přesně tak, jak fanoušci Miley Cyrus chtějí... bohužel už ne tolik jako fanoušci Black Mirror. V podstatě to využívá pár starých nápadů, ale překvapivé rozzuzlení nečekejte. ()

Joan je hrozná (2023) (S06E01)

Skvělý start, který skvěle kombinuje děsivou budoucnost a humor, včetně Salmy Hayek, která to dokázala dobře okořenit. Možná i jeden z top dílů celého pořadu. ()

Loch Henry (2023) (S06E02)

Jakože dost drsný, ale zároveň skvěle gradující. Tahle série startuje opravdu dobře. ()

Beyond the Sea (2023) (S06E03)

Díl odkazující na Mansona, Vesmírnou odyseu apod. Sice delší, ale o to více údernější. Funguje zde skvěle ta počáteční jasná a jednoduchá zápletka, která se ale začne zvrtávat až do psycha. Asi nejlepší díl série. ()

Mazey Dayová (2023) (S06E04)

Tak tohle mělo za mě našlápnuto celkem dobře... než se to zhroutilo k absolutně nelogické sra... no a konec úplně mimo. Myslím, že Metalhead byl právě překonán... ve špatném slova smyslu. ()

Démon 79 (2023) (S06E05)

2,5* ve skutečnosti... díl který působí jako thriller, ale není thriller... horor už vůbec ne. Spíš táhnoucí se nuda. Zatím co Beyond the Sea bylo dlouhé, ale skvěle gradující, tady mám pocit, že jsem čekal celou dobu na rozuzlení jestli odpověď je A, nebo B a jedno z toho prostě vyšlo a skončilo to. Není to tak hrozné jako Maze Day, ale rozhodně to je totálně zbytečné. Jediné, co na tom chválím, je stylizace do retra, ale ta funguje na začátku a pak jsem úplně zapomněl, že to nějaký styl má. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

19.05.2019

Dva oceňovaní filmoví tvůrci John Hillcoat (Cesta, Triple 9) a Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) oznámili spolupráci, které by teď měl věnovat pozornost nejspíš každý hororový fanoušek. Natočí… (viac)

Netflix nabídne interaktivní zážitek

Netflix nabídne interaktivní zážitek

03.10.2018

V nové řadě netflixovského seriálu Černé zrcadlo se diváci dočkají speciální interaktivní epizody. Tzv. „choose-your-own-adventure“ typ vyprávění spočívá v tom, že tvůrci natočí několik… (viac)