Pekelně zábavná variace na osvědčenou zápletku „monstrum ohrožuje nesourodou skupinu lidí daleko od civilizace“. Krvavá hostina si pohrává s konvencemi tohoto žánru a s tím, co od něj zkušený divák očekává. Ale jen proto, aby ho pak zavedla jinam. Stejně tu už všechno bylo, takže jde jen o to, jak to k sobě poskládat, a hlavně se u toho dobře pobavit. Potoky krve, těsná trička hrdinek, plky místních ochmelků, zrovna nefungující telefon, záhadný cizinec a monstrum neznámého původu. Všechno je tak, jak má být, a přece jinak. Odkud se vzali? Kam jdou? Podobné nesmysly se v tomto filmu určitě nedozvíte. Ovšem plátno se rychle zbarví doruda, jak se příšery prokusují svým krmivem. Dočká se vůbec někdo rána? (Festival otrlého diváka)

T2

Rozpočet $3,2miliónaTržby USA $56,131Tržby Celosvetovo $658,573Tržby za predaj DVD v USA $3,520,689 //počet predaných kusov 203,836║ V prvom rade povedať, že tento počin nie je nič nové pod slnkom čo sa námetu týka. Ale zas na druhú stranu je to fanúšikovský počin, v určitom zmysle sa dá poveť že to je amatérske béčko čo sa v dnešnej brutálnej krvavej produkcii nestratí a teda keď neprináša nič nové aspoň svojou svižnosťou nenudí, na to že sa po celý čas odohráva len priestoru jedného bohom zabudnutého baru niekde v pustine. Nájde sa tu zopár fajn dialógov, aj vtipných. /40%/ ()

D.Moore odpad!

Největší podvod na diváky, jaký jsem v poslední době viděl. "Děláme si z toho srandu, lidi, a všechna klišé, která uvidíte, jsou záměrná," říkají tvůrci. Mazaně. A kdo jim na tuhle fintu skočí, tomu je jedno, že se během celého filmu nedočká ničeho jiného než klišé a zase jen klišé, a že namísto snímku, který se měl smát všem těm vyvražďovacím hororům, sleduje prostě další z nich. Navíc v příšerně stupidním balení. Humor tu a tam sice probleskne (vyprávění historky starou ženou, která "ví"), ale každý takový náznak vzápětí něco bleskurychle potopí. Dílo zkázy dokonává zblblá kamera a střih, který ze scén, v nichž se něco děje, dělá nepřehledný šmouhatý guláš, laciné a trapné sexuální narážky všeho druhu (příšera a vycpaná sobí hlava, příšera a příšera, vykastrovaná příšera...) a písňový soundtrack, z něhož krvácí uši. ()

Oktavianus

Ultimátní jízda. Skvělá zábava, skvělá akce, skvělá úvodní představovačka, parádní postavy (včas vyčištěné od potenciálně nesympatických po úvodní představovačce), pár nechuťáren a červíků - zkrátka dohromady to hodí skvělej film (u kterýho sice dovedu pochopit, proč se někomu nelíbí, ale rozhodně nejde o můj případ). Srovnání s Od soumraku do úsvitu se nevyhnu, jednak podobou příšer, jednak zábavnými, rychlými a údernými dialogy. Samozřejmě, že opus Rodrigueze a Tarantina při porovnání dopadne lépe, ale Feast mu je důstojným soupeřem. Zábavné hraní si se spoustou klišé, úchylně ujeté vtipné nápady, neustále hláškující všechny postavy, podivný příšery, co ho chtějí vrážet do všeho, co se hýbe i nehýbe...co chtít víc? Já se bavil, a to víc než dost. ()

JASON_X

Poklesle béčkový skvost! A to mi hnil dlouhou dobu na exteráku, protože jsem myslel, že to bude jakási bizarní poloamatérská pitominka. A ona je to zatím výstavní prvoligová "rodriguezovina"! No nic, tak sice pozdě, ale přece. Skvělé postavy, skvělé dialogy, skvělý scénář, skvělá monstra, skvělý Henry Rollins v růžových teplácích, až potud čistokrevná pětihvězda. Ale bohužel byl můj zážitek z filmu notně pohnojen (jako už obvykle) divokým střihem a hlavně skákající vyzoomovanou kamerou, která v kombinaci s mizerným osvětlením přizabila zhruba polovinu záběrů. Takže nakonec "jen" nějakých 80%, ach jo. Věčná škoda, protože tenhle kousek by jinak patřil na piedestal vedle třeba From Dusk Till Down, nebo podobných kultovních fláků. Z množství skvělých gagů, hlášek a postav (z nichž mnohé bohužel vůbec nedostanou šanci rozvinout svůj velký potenciál), mě asi nejvíc pobavila scéna hrdinského proslovu Hrdiny, který byl poněkud netradičně zakončen. ()

Nick Tow

"Coolovosť" tohto dielka naozaj (ako píše aj Faye) vyprchala s úvodnými titulkami. Dlho som rozmýšľal, k čomu by som tento nevydarený pokus prirovnal. A jediné, čo mi napadlo je asi toto: Feast vyzerá ako zlepenec nepoužitých scén, ktorý po sebe zanechal v strižni Tony Scott (potom, čo sa rozhodol, že z nakrúteného materiálu, ktorý točil s dvojnásobnou dávkou snehu v nose, radšej žiaden film nezlepí). ()

• Jason Mewes stvárnil sám seba. (HUMOOOO)
  • Přibližně v 29. minutě je v záběru možné zahlédnout mikrofon. (Terva)

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Již po třetí se ve dnech 13.-18. března na plátno pražského kina Aero vrací přehlídka filmového nevkusu, hnusu, ošklivosti, strachu i smíchu a bizarností všeho druhu v podobě oblíbeného Festivalu… (viac)