Skupina turistov sa rozhodne stráviť noc strašidelnou plavbou po bažinách New Orleans. Legenda hovorí, že tam straší duch Victora Crowleyho. Victor Crowley sa narodil zdeformovaný, deti sa mu posmievali a preto bol neustále zavretý v dome. Jeho otec sa vraj raz pomiatol a rozťal mu tvár sekerou, čím ho zabil. Po tom, čo loď uviazne, sú výletníci donútení vyjsť na breh a už čoskoro zistia, že to možno nie je iba legenda, ale že sa to naozaj stalo. A možno nie úplne tak, ako im to povedal sprievodca. Je však jasné, že nie všetci sa dožijú rána. (pivo)

darkrobyk

Šťavnatá výprava určená milovníkům močálů, džungle a rudých fontán. Robert Englund je vyvržen hned na začátku a stane se tak noční můrou své dcery, která se ho vydá hledat. Mám rád bažinaté snímky s bujnou vegetací, hladovými krokodýly, deštěm, nemilosrdně bičujícím hladinu, bahenními plyny, připomínajícími duše zemřelých, a zlem, co se zjevuje v záři blesků a za burácení hromů. Ohyzdný sekerník se nevzdává! Lítají hlavy, ruce, nohy, torza... a člověk se u toho dusí smíchy (u tohohle filmu je dobré popcorn vynechat), až mu slzy stříkají z očí. Při naháněčce mezi hroby jsem přes uslzené oči téměř neviděl. Do toho vtipné hlášky, co nešetří dvojsmysly a současně se nebojí jít pro vulgarismus daleko (přitom však neurazí). Zezačátku odhazují spousty dívek trička a vrtí vesele pigmentkami na kameru v rytmu M.Mansona, prostě takový karneval vášní a tance. Pak už se svlékají jen dvě naivky, co netuší, jaká výprava je čeká. A konec? Luxusní - takhle by měly končit horrory jedno, zda jsou vážné, nebo rozverné. ()

kingik

Perfektní slasher a byla by velká škoda, kdyby zůstalo jen u dvou pokračování. Devítičlenná skupinka turistů si vyjede na noční výlet do louisianských strašidelných močálů, aby zažili něco extra a nenudili se. Jsou zde dva sympatičtí kámoši, dvě kamarádky, z nichž jedna je extra vymaštěná blondýna, postarší manželský pár, perverzní "filmař", vypočítavý průvodce a sympatická holčina hledající své dva ztracené členy rodiny. A nudit se opravdu nebudou. V močálech řádí ohavný primitivní zabiják VICTOR CROWLEY. A je to dost charismatik, který by nakopal zadek vyměklému Jasonu Vorheesovi a Mike Myersovi, než by si stačili vzít své sečné zbraně, Victor si v nich taky libuje, ale taky je rád střídá třeba s motorovou pilou a když nemá zrovna nic po ruce, tak utrhne hlavu klidně holýma rukama. Režisér Adam Green si troufl do hustého slasheru na crazy humor, který chrlí jednu hlášku za druhou, aniž by to v kontextu s dokonalými gore efekty nějak rušilo. Všichni herci se zhostili svých rolí perfektně, a ač to tento subžánr přímo nevyžaduje, tak svým postavám vtiskli herecký projev. Konec si jasně řekl o druhý díl, který si jdu okamžitě opatřit. Doufám, že vznikne stejně nekonečná série, jako tomu bylo u jiných hororových ikon. ()

FritoleXx

Z nadšení u drcení hlav, trhání končetin a stříkání krve v každé scéně jsem už asi vyrostl a na lahůdky typu zvracení z úst do úst asi nejsem dostatečný gurmán. Přesně takový Hatchet je, ve všech ohledech obyčejná slasherová komedie, která občas zaperlí nějakým tím povedenějším vtípkem, ale jednoduše jsem už viděl i vtipnější kousky. Na nepochopitelné chování postav si asi každý u tohoto žánru zvykl a zde se nic nemění. Napětí a strach byste hledali asi těžko, každopádně sem tam se usmějete a na Tamaru Feldman se dobře kouká. ()

eraserhead666

S příběhem a zápletkou si nikdo moc práci nedával, ale naštěstí je to okořeněno několika povedenými kousky – buď humornými, nebo krvavými. Hatchet je hodně lehká oddechovka, u které se pravděpodobně nejvíce nasmějete, ale jde vidět, že to asi byl účel. Musel být, protože jednoduššího, odfláklejšího, poměrně nezajímavého a nudného záporáka jsem již nějaký čas neviděl. Jako kdyby se zbláznil Toxie a přešel na temnou stranu. Vyděsilo by mě to snad jen v případě, že by mi bylo zase 11 let. Chuť natočit si nějakou krvavou prdel zde byla evidentně mnohem větší, než schopnost a chuť dát té prdeli nějaký hlubší obsah. Ale možná jste tolik koziček v jednom horroru už dlouho neviděli. Jen jestli jich tam pro jistotu nemělo radši být ještě více. Bylo to fajn, ale něco tomu prostě chybělo. Asi už jsem těma jednoduchýma, bezobsažnýma, rychlokvaškovýma horrorama přesycenej. Možná bych rád zase zjistil, že když roztrhnu ten barevný obal, tak uvnitř něco bude. K dobru filmu je však třeba podotknout, že se nijak nesnažil tvářit se jinak, než jakým byl. ()

SOLOM.

Byl jsem docela překvapený. Tahle hororová slasher komedie mě dostala především svýma hláškama, které z úst vypouštěly ty dvě adeptky na soft porno. Zbytek herců už tak okouzlující nebyl, ale to už tak u většiny filmů bývá, že jsou tu jen do počtu. Začátek mě příjemně navnadil svou brutalitou a dokonce i gore scény ušly. Potom už sice takový frkot nebyl a sem tam se dostavila i nuda, ale ve finále jsem byl dá se říct spokojený. Gumovitost monstra mi nevadila, ba co víc jsem si připadal jako při sledování nějakého béčka z 80.let, které mám hodně rád. 7/10 ()

• Ve filmu je v čase 11:43 zmiňována Marie Laveau, proslulá vúdúistka z New Orleansu, která žila v letech 1794–1881. Po ní pojmenovaná prodejna vúdúistických potřeb plus další zmínka o této osobě v pozdějším ději (v rozhovoru v autobusu) ukazuje, že vzpomínka na ni je v USA dodnes živá. (Adramelech)
  • Pracovný názov filmu bol Love Rodeo. (ShortyIC)
  • Ve filmu se sešli tři slavní hororoví herci. Kane Hodder je představitel Jasona Voorheese ze série Pátek třináctého, Tony Todd je známý jako Candyman a Robert Englund se proslavil jako Freddy Kruger z hororové série Noční můra z Elm Street.  (LION-MR.T)