Pohled do světa oslnivé leč pomíjivé filmové slávy odkrývá i její odvrácenou tvář - aféry, korupci a nevyřešené záhady. Jednu z nich – údajnou sebevraždu úspěšného představitele Supermana George Reevese – vyšetřuje soukromé očko (Adrien Brody), detektiv bez peněz a zaměstnání. Nevěří, že „ocelový muž” by byl schopen tak zoufalého činu a rozhodne se dokázat, že se stal obětí nečisté hry. Klíčem k pátrání je Georgeova skandální milostná aféra. V detektivním příběhu z blyštivého prostředí hollywoodských studií 40. a 50. let excelují Adrien Brody (držitel Oscara za hlavní roli ve snímku Pianista), Ben Affleck a Diane Lane. (oficiálny text distribútora)

Morholt

Zvolna ubíhající krimi, beroucí si na paškál prostředí Hollywoodu se všemi jeho zápornými stránkami. Soukromé očko se zde snaží osvětlit údajnou sebevraždu George Reevese, představitele Supermana z kraje 50tých let. Během svého vyšetřování se zamotává do osidel milenek, manažerů či agentů, kteří by z různých důvodů mohli mít na Reevesově smrti zájem. Výborný Adrien Brody, ale marná sláva, já ho pořád vidím v Pianistovi a ani tentokrát se téhle nálepky nezbavil. Affleckův výkon neurazil, ale pro mě byla největší hvězdou Diane Lane. 80% ()

Slarque

Smutné a bezútěšné drama, které se dost dlouho tváří jako detektivka. Jen je na jeho konci vlastně úplně nepodstatné, kdo vlastně zastřelil slavného představitele televizního Supermana. Trochu mate, že něco z toho, co se tváří jako retrospektiva, jsou jen představy hlavního hrdiny. Pomalé tempo se k vyprávění hodí, ale chtělo by to výrazněji zkrátit. Příběh mne zase nezaujal tolik, abych s ním musel strávit dvě hodiny (50%). ()

Nathalie

Země cesmínových lesů a pozlátkových krás uvádí vraždu? v retrospektivě. Autenticky dojemný Ben Aflleck jako televizní Superman a Adrien Brody jako detektiv vyšetřující jeho záhadnou smrt. Rekonstrukce života a smrti rytíře smutné postavy v červenomodrém dresu očima soukromého očka, s jehož životní pozicí to vypadá podobně bezútěšně. Hollywoodland zanechá jen matnou vzpomínku na vcelku povedené žánrové pseudonoir dílko, u kterého jsem na Febiofestu ani kolem půl třetí ráno neusnula. Průměrná podívaná, kterou nelze s čistým svědomím doporučit jinak než jako snímek, kde Ben Affleck svou roli slušně UHRÁL. 5/10 ()

genetique

O hollywoodskych svinstvách sa tunajší divák dozvedá len prostredníctvom takýchto filmov. Keďže doteraz (pokiaľ som film videl), nebola na ČSFD ani zmienka o Georgovi Reevesovi, ktorý stvárnil prvého hraného Supermana, myslel som, že pôjde len o ďalší fiktívny krimi príbeh. Na mušku vzatý skutočný prípad je spracovaný trošku netradične v noirovom tempe. Na tento štýl vznikli v roku '06 okrem tohto ešte dva snímky ('Lonely Hearts' a 'The Black Dahlia'), no žiadny z nich neprerazil do červených čísel a aj tento vyčnieva z priemeru len výnimočne. Popri pomalom tempe sa však divák nenudí, za čo divák vďači hlavne pútavému prerozprávaniu a hercom. 75%. ()

Anderton

Hollywood je disneyland. Vtipný a výstižný názov filmu je jedným z jeho najväčších kladov. Skromnejšia a dejovo diétnejšia verzia L.A. Confidental. Brodyho postava naväzuje na noirové súkromné očká, zbalí osudovú staršiu ženu a preplieta sa prehnitou hollywoodskou smotánkou, aby vyšetril nejasnú smrť jednej stredne úspešnej filmovej hviezdy. Na konci ho čaká prekvapenie, ktoré dáva filmu hlbší zmysel a vďaka tomu nemáte pocit premárneného času aj po iba mierne nadpriemernom filme. ()

• Alternatívnymi názvami snímky boli aj názvy Truth, Justice, and the American Way a Untitled George Reeves Project. (MikaelSVK)
  • Okrem kalifornského mesta Los Angeles pracovali filmári aj na viacerých miestach v kanadskej provincii Ontario. (MikaelSVK)
  • Fľaša likéru, z ktorej popíja detektív Simo (Adrien Brody), je označená čiarovým kódom UPC, ktorý sa začal používať až na začiatku 70-tych rokov. (MikaelSVK)

Zaškatulkovaní (?) jinoši

Zaškatulkovaní (?) jinoši

29.03.2009

Robert Pattinson a Zac Efron. Každá průměrná dorostenka by některého z nich ráda viděla v roli otce svých dětí. Jaké role jim ale nabízí Hollywood? Pattinson se právě proslavil, takže se ještě nemůže… (viac)