Koho by napadlo, že nepatrný mládeneček Kulihrášek dokáže na královském zámku udělat pořádek. S loupežníky si poradí, zbabělé prince znemožní, princeznu vysvobodí ze zajetí. Tak malý a tak chytrý a statečný...? Tolik složité to zas není. Láska ke krásné princezně v něm znásobila odvahu poprat se s hloupostí a zbabělostí a udělala z něho velikána, který se dostal do pohádky. (oficiálny text distribútora)

rakovnik

Proti této studiové televizní pohádce se dá říci snad jen to, že je někdy příšerně natahovaná. Některé scény by se daly odbýt pár vteřinami, ale tvůrci natahují čas, co se dá. Pohádky jsou pro děti, takže laciné triky se dají omluvit a rozhodně nevadí, obsazení je více než uspokojivé a i když herci dost přehrávají, je to prostě taková veselá mela. ()

Untentrauer

Kdo jsem, abych zpochybňoval názory a hlavně reakce dětí? Takže ať už je to jaké chce, děti chtějí vidět to zelené mimi! Opět jsem si uvědomil, jak trapný člověk může být, když recenzuje film pro děti a hledá v něm cosi, co prostě nemůže sám vidět, pokud se nepřepne do té malé dušičky....Takže nebuďte trapný! ()

honajz

Cítil jsem to přesně, jak píše kingik - divné loutky, jak Kulihrášek, tak hlavně čaroděj s naprosto předimenzovaným kostýmem, neuvěřitelné přehrávání herců (dnes bychom řekli diblíkování jak od Trošky), a i když normálně Andreu Elsnerovou můžu hodně, tady mi jí až bylo líto, co za podivnost to musí hrát. Rodiče nejsou ani trochu Kulihráškem překvapení, berou to jako fajn, super, je tady, paráda, sice je zelený jak UFO, ale máme ho hned rádi, hlavně se nedivit. Pak ty přechody - Kulihrášek jako malý mluví a jedná jako děcko v noční košilce, pak vyroste z lásky a je z něho mladík bez noční košilky, ale v zelené kamizolce - jak k ní kurnik přišel? - a pak je zas malý a chová se jak děcko a tak furt dokola... Hodně stopáže tvoří, jak Kulihrášek někde fňuká a neví, co má dělat. Aby pak najednou byl statečný - ale kde se mu za zády vzali ti biřici, kteří nakonec loupežníky spoutali v pokladnici, to už vysvětleno není, a přitom bez nich by prd zvládl. Vážně mám pocit, že v té době v ČT zkoušeli nějaké drogy nebo točili permanentně pod vlivem. ()

Jezinka.Jezinka

Kulihrášek jako splněné přání dvou chudičkých venkovanů, kteří jaktěživ peníz nespatřili, ale přesto bydlí v načančaném, plně vybaveném domečku. Kouzelný dědeček nahradí neplodnému páru dnešní metodu in vitro metodou in ... nepátrejme raději v čem (napadá mě slaný nálev z konzervy Bonduelle). Chudák Kulihrášek má vyrůst až láskou (ach ty metafory), ale srazí se při každé zlé myšlence a skutku. I myšlénkou hřešíš, jenže tady je špatná i pochybnost a něco, co je pochopitelný omyl někoho, kdo není starý ještě ani 24 hodin. Jak mohl Kulihrášek vědět, že vzít z hromady mincí jeden královský penízek je špatné? Čaroděj je opravdu děsivý, sice roztřepený po okrajích, jako všechny animace z téhle pohádky, ale strašidelný mi připadal ještě dnes, jako dítě bych z toho měla noční a možná i denní můru. Hodně patrný je ten počítačový amatérismus u Kulihráška v okovech a pak prakticky celou dobu u čaroděje doma, ale vzal to čert, cílová skupina takové věci nejspíš nepostřehne a nerozebírá. Pěkné hlášky má tradičně král Nárožný, výborný je kouzelný dědeček i vůdce loupežníků a čaroděj se svým: "Neházej můj život slepicím" taky nepatří mezi nejméně vtipné bytosti českých kulisovek. ()

soukyd33

Kdo by dokázal žít tak skromně, jako dobří lidé, co dostanou největší dar ze všech. Náhodou jim totiž do jejich chaloupky zamíří hledat útočiště, kouzelný dědeček. Kulihrášek je vytvořen sice kouzlem, ale má srdce na pravém místě. Princezna je krásná, a je to jeden z důvodu, proč se Kulihrášek kvůli ní mění. (Kdo by se nezvětšil, že? 😄) Černokněžník je zde udělán sice zajímavým způsobem, ale hrůzu nahání všem v okolí. (Potkat ho v noci...) Kulihrášek se zde musí rozhodnout. Bojovat za lásku k princezně je správná věc, ale takového protivníka asi proti sobě nechtěl ani on. No a loupežníci budou jen takovou třešničkou na dortu. Poznámka: Pohádka se mi líbila už jako malému. Hvězdiček 4 ()