Kliatba domu slnečníc

• Česko Prokletí domu slunečnic (viac)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiálny text distribútora)

oje

Spíše horrorová atrapa pro teenagery, kteří se chtějí pochlubit, že sledovali horror, ale zároveň se u filmů nechtějí moc bát. Jinak jde o klasického zástupce žánru s prokletým domem, několika duchy a průhlednou zápletkou, který se ze škatulky ani nesnaží vymanit. Příběh rodiny není zajímavý a rádoby děsivým scénám chybí silnější atmosféra i napětí. Snímek tak ničím neurazí, ale zároveň však ani nic zvláštního nenabízí, a to ani v případě, kdy nehledáte primárně strach. ()

LIVINGDEAD

Zaujala mne upoutávka na tento horror, kde se říkalo, že duchové nemusejí strašit pouze v noci, ale také přes den. A že většina akcí se děje uprostřed slunečného dne! Tak jsem si říkal, že to musím vidět! ++++++++++++++++++++ A můj dojem ? Skvělé herecké obsazení, pěkné prostředí, slunečnicové pole, starý dům, temný sklep...... až na konci se dozvíte, že ti duchové nejsou zlí, ba naopak varují vás před neštěstím. Filmu nechybí napětí, efekty a zvuk je opravdu na úrovni. jednou větou : "Jsem rád, že jsem ten film viděl"! A všem ho doporučuji! ()

Falko

Ducharsky horor, ktory mal podla mna na viac, scenaristicky slabe a prilis kratke, co je len na skodu. Trosku mi pripominal (The Amityville Horror - 3:15 zomries) ale ten bol podla mna natoceny omnoho kvalitnejsie. V kine sa divaci na Prekliati domu väcsinou smiali a na konci filmu zaznel taky ironicky potlesk, takze predpokladam, ze tiez neboli moc nadseny. Avsak nemozem povedat, ze by som sa nudil, ale je to tak na jedno pozretie a pri takom pocte hororov, ake sa dnes natacaju, na tento urcite rychlo zabudnem. ()

honajz

Průměrný, nic nového nepřinášející horůrek, kterému by prospělo pár zvratů navíc, protože takhle vypadá jen jako jeden z dílů nějakých Krajních mezí. Kamera i režie jsou solidní, ale celkově skutečně začne film po čase nudit, a když něco nudí, člověk začne přemýšlet a klást si takové divné otázky po logice děje, což není dobře. Protože proč například ti duchové šli po té holce, proč nestrašili taky rodiče, proč ti havrani (kde se vzali, kdo je poslal, nebo jsou sami od sebe nadaní nějakou nadpozemskou spravedlností?), proč ten traktůrek? Atd atd. --- Hororů o strašidelných domech napočítáme hodně. Tento má sice hezkou atmosféru a kameru, ale nijak ze zavedeného rámce nevybočuje, ani nemá nic navíc. Tatínek koupil farmu a bude zde pěstovat slunečnice. Farma je pěkně z ruky, barák nic moc, všude havrani. Manželka, dospívající dcera a malý synek, který nemluví (a teprve později zjistíme, proč a čí je to vina a jaké trauma tato rodina má - nejde o žádné velké odhalení, nebojte) se pokoušejí tady zabydlet. Jenže najednou se začnou ozývat podivné zvuky, nejprve synek vidí podivné stíny (ale nemluví, takže to nikomu nepoví), na zdi se objeví prapodivná skvrna. Ano, v tom domě se odehrála tragédie a duchové se vracejí, neb hledají pomstu. Omšelé a otřelé téma ničím nevybočuje z řady podobných příspěvků, snad jedině nelogičností některých scén (např. proč se duchové snaží dostat tu holku?). Na úvod disku se spustí nemilovaný protipirát, trailery na filmy Next, Katakomby, Vlci, Vdáš se a basta, reklama na jednu televizní stanici, v bonusech najdeme audiokomentář tvůrců bez titulků, trailer (2:24) a film o filmu (26:14), oboje s CZ titulky, přičemž film o filmu je takový ten hřejivý záznam toho, jak se všem na place líbilo a měli rádi pány režiséry. ()

Phobia

Být tohle první horor, který jsem kdy viděla, mohla bych se tady dušovat, jak jsem si strachy prochcala pyžamo, jak jsem šťastná, že nemáme sklep ani stodolu, jaká je to úleva, že je domek nový a tudíž nezatížený drastickou minulostí, kvůli které by nám ze zdi lezly hnusné plesnivé ksichty a ve stínech pobíhali nasraní golumové. Bohužel, tohle není můj první horor a když jsem schopná film odvyprávět dlouho dopředu, něco je špatně. Ale nemám potřebu se ošklíbat, "Prokletí domu slunečnic" má prostě smůlu, že jde o jeden z mnoha natočených filmů zcela stejného typu, kde jsou noví nájemníci nemovitosti terorizování předchozími, převážně mrtvými obyvateli - prostě ničím překvapivý žánrový průměr. Zdejších 53% sedí jak pinďour do šprcky. ()

• Na vývoji filmu se podílel také Čech. Ota Bareš byl najat pro práci s vránami. (sir-dave)
  • Postava chlapca Michaela Rollinsa je hraná dievčaťom - Jodelle Ferlandovou. (rador)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 48. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)