He's Out There

• USA Scarecrow (pracovný názov)

Na dovolenke v kanadskom dome pri jazere musí matka a jej dve mladé dcéry bojovať o prežitie po tom, ako sa dostali do strašnej a bizarnej nočnej mory koncipovanej psychopatom. "John" čakal v tieni roky, kým rodina prišla na dovolenku a dokonca nechal detskú knihu s fotografiami, aby im pomohla vyrovnať sa s hrozným scenárom, ktorý starostlivo naplánoval. Bude sa môcť manžel Shawn dostať do domu a včas zastaviť krviprelievanie? Môže miestny majster Owen zastaviť šialenstvo? (INDYANA)

Lucasion

Zpočátku velmi dobrý horor, který svojí atmosférou opuštěného domu u jezera dostane. Maminka a dvě děti odloučené od otce a velmi nefér přístup náhodného kolemjdoucího. Ovšem situace se přiostřuje a venku čeká zlo. Marně pak vzpomínám na The Strangers (2008), kterým se povedlo naprosto perfektně stvořit děsivý horor, který má skvělou pointu. Ovšem čím tady déle koukám, tím film přestává být děsivý, protože pointa mi chybí. Skvělá Yvonne Strahovski, která hraje matku přesně tak, jak divák žádá. Jenže jakmile tu není zajímavý vrah, tak jde atmosféra do kopru. Tím spíš, že na diváka čeká mnoho naprosto "neuvěřitelných" scén. Finále mě pak odradilo a je jedno, s jakou intenzitou film začínal. Další poloviční zážitek. A to může být ten náhodný kolemjdoucí i podobný legendárnímu Jasonovi. Ve výsledku, to nic nezmění. (50 %) ()

Chrustyn

Ze začátku to působí jako další nudný, nízkorozpočtový horor, ale nakonec se z toho vyklubal takový menší zázrak v rámci žánru. Ne, že by film přišel s nějakými výraznými novinkami, ale již viděné dokázal zpracovat nečekaně atraktivně a dokonce i postavy dokážou diváka zaujmout natolik, aby měl o ně strach. ()

darkrobyk

V rámci žánru nevítaná domácí návštěva se jedná o průměr, který rychle uteče, atmosféru místy má, několik scén je napínavých. Ocenil jsem, že útočník je zcela neznámý, v masce působil až nelidsky. Zamrzí tedy vyzrazení totožnosti ve zdejším obsahu. Mé výtky směřují k hlavní postavě. Hloupá blondýna, co dělá jednu chybu za druhou. Tedy to tahání ječících dětí z baráku za svitu baterky a zase zpět bylo komické. Scéna u dveří to pak zazdila. Nebudu vypočítávat hovadské chyby matky, ale bylo jich nepočítaně. Ostatně otec rovněž moc rozumu nepobral, i když ho alespoň částečně omlouvá únava. Konec byl jak ze série Pátek 13., kdy jsem čekal, že se budou nahánět postavy jedna s kudlou v hlavě a druhá se sekerou v zádech. Kdyby zařvali úplně všichni, v což jsem jednu chvíli tajně doufal, přihodil bych hvězdu. Na jedno podívání dostačující. ()

silentname

Možno som po včerajšom a štvrtkovom filme optimistickejšie naladený. Možno som si "He's Out There" reálne užil. A možno oboje. Osobne poviem, že po tom, čo som si odsedel od začiatku do konca "Party Bus To Hell" chcem byť optimista. Chcem byť lepšie naladený a asi budem možno aj niektoré veci trošku odpúšťať. Minimálne už za fakt, že mám pre Yvonne Strahovski trošku slabosť. Včera toho v "The Predator" moc nepredviedla a keď sme tu mali horor, kde bola posadená do hlavnej role, bol som celkom zvedavý. Osobne najprv odstráňme pár negatív v tomto filme, ktoré jednoznačne zabraňujú tomu, aby bol niečím lepším. V prvom rade bude počas filmu Maddie chorá. A napriek tomu potom akosi vďaka jednej (asi) zázračnej tabletke vyzdravie a bude v poriadku. Hoci sa tam spomína, že budú asi musieť ísť do nemocnice. Takže nechcem byť zlý, ale toto neberiem. V druhom rade je film trošku klišé. Vieme odhadnúť čo sa stane, vieme ako to asi na konci dopadne, no nemal som moment pri filme, kde by som to zase vidieť nechcel. Vizuálna stránka filmu osobne neponúka nič. Dokonca ten obraz je miestami poriadne bledý. Neviem či to malo niečo spracovať, no reálne to nepomohlo filmu nijako. A čo mala znamenať tá scénka s fotkou, keď jedine Laura nemala zoškrabanú tvár? Nijaký zmysel to neskôr filmu nedá. A videl som, že niektorí písali, že Laurine dcéry im prišli trošku otravné alebo riadne otravné. A hoci nemôžem povedať, že by som tomu nerozumel, tak minimálne sú dve veci, ktoré tu oceňujem. Prvou je fakt, že ich hrajú skuotčné dve sestry. A myslím si, že to je aj reálne vidno, že dievčatá si snažia pomôcť. A potom je tu ešte fakt, že majú tak 5 - 7 rokov a ide po nich šialený vrah. Ja na ich mieste by som sa asi bál rovnako. A ich myšlienky nie sú neuvážené. Neviem. Ja som tam problém nevidel. Celkom sa mi tento home-invasion štýl v tomto filme páči. Myslím si, že hlavná trojica funguje dobre a pôsobia uveriteľne. A dokonca aj žiaľ, ktorý bude v jednom momente Laura prežívať pôsobí dosť úprimne. Záverečný boj je podľa mňa dobrý, ale takisto treba povedať, že Laura bude mať v jednej chvíli sekeru v boku a o pár scénok na to nemá problém chodiť a bojovať. To sú také veci, že nemôžem ich akceptovať. Myslím si, že film sa snažil. A to mu kvitujem. A rozhodne lepšie, než posledné dva filmy čo som hodnotil. Ale ako som povedal. Po filme ako bol "Party Bus To Hell" to môže ísť iba hore. Hodnotenie: B- ()

verbal

Tam venku je úchyl! A je to neskutečný deviant a debil, protože mít na lopatě Yvonku♥, a chtít ji dva dny v kuse živočišně píchat jen nožem a naklepávat ji pánev výhradně sekerou, to může napadnout jen totálně ujetého bukanýra a notorického plýtvače. Ale jinak je to jen takové obvyklé a vcelku nenápadité honění v chatě u jezera v sobotu čtrnáctého, sice slušně natočené a dokonale ozdobené, ovšem zcela bez pevného podkladu, výraznější atmosféry a jakýchkoliv hrůzných souvislostí. Yvonka♥ však jako vždy aspoň dokonale zabavila mou pravačku, takže o jednu za to vytvrzení výjimečně přitvrdím. ()

• Písnička, která hraje na konci filmu, je „Hey Boy In The Pines“ od Public Domain. (Duoscop)