Na trhu se objevuje nový výrobek. Nikdo přesně neví, co vlastně obsahuje, ani jak se vyrábí, ale zákaznící čekají ve frontách před obchody. Jedno je jasné - věc je k jídlu a má výbornou chuť. Jednou večer si osmiletý Jeison přišel do kuchyně vzít svou oblíbenou lahůdku a s úžasem vidí, že... ožila. Výrobce pěny angažují Davida (Michael Moriarty), bývalého inspektora FBI, aby zjistil oč jde. (Fine Production)

-bad-mad-wolf-

Jogurt zabiják! Supradementní polokomedie zaujme zejména tím, že je vtipná nechtěně v těch chvílích, kdy chce být vtipná chtěně. Její pokusy o humor jsou totiž topornější, než výraz Stevena Seagala po celodenním natáčení a tváří se u toho uvědoměleji, než patos Michaela Baye. Jako kulisa úžasná záležitost, protkaná dávkou vypečených hlášek a zhola absurdních momentů - podmínkou je, že buď nebudete moc pozorní, nebo si obstaráte několik promile. Kde jinde ovšem uvidíte scénu, v níž agent oznámí vojákovi, že práskl ženě jeho nevěru, načež se ho voják zeptá "dá se vám věřit?" Dá, je to úžasně debilní zábava! (poznámka: velkou porci švandy dost možná obstaral český dabing) ()

Raziel_cz

Grindhousový film, který se seknul dobou vzniku. A který český dabing posunul na úplně jiný komediální level (Jan Čenský v roli asi osmi postav), než tvůrci zamýšleli. Pěna zabiják vyvěrá ze středu země, zkouší nás ovládnout pomocí prodejců jogurtu a nejefektivnější způsob její likvidace je ji zapálit. Co na tom, že ji zrovna máte na ksichtě jak facehuggera. Jo, je to absurdní a často i nechtěně komické a připomíná to The Blob a Invazi zlodějů těl, kdyby vycházely jako rodokaps, ale je to neuvěřitelná prdel. A průmyslový agent "Mo" Rutherford a jeho sidekick "Chocolate Chip" Charlie, s pěstmi registrovanými jako smrtící zbraně, si vyloženě říkali o sérii podobně brakových hororů. Škoda, že jsme ji nedostali. ()

Vampireman

Haléé! Každý občas potřebuje sníst krém na holení. Říkejte mi Moe a moje vlastnost je taková, že když mi něco dáte, tak chci víc. To tam žereš sníh? Ne, pojď se podívat, je to vopravdu dobrý, to budeme prodávat a vyděláme balík! Nesahejte na mě, moje ruce jsou registrovaný na policejní stanici v Matenu jako smrtelný zbraně a bělochy si dávám k snídani. Je to fakt, já jsem toho už dost zažil. A teď žerte, komunistický hajzlové. Byl jsem největší, nejsilnější, nejchytřejší a nejkrásnější, vy prodáváte ty sračky, prodejte taky mě! Omlouvám se, trochu jsem vám to tady pozvracel. ()

TERRORDROME

Ono je to nakoniec taká decentná satira, kde miesto roztekajúcich sa tiel úraduje hlavne slizký Michael Moriarty s kovbojskými čižmami. Keby ste niekde našli zo zeme vyvierať nejakú lepivú sračku, prvá vec čo by vás napadla by bolo začať to žrať, to na betón. Potom krajinu zachváti šialenstvo, lebo tá "hmota" je tak úžasne chutná, diétna a nenecháva ani fľaky. Iba jeden chlapec TO videl v pohybe a nenechá sa opiť jogurtom. Vazelínová mafia uchvatiteľov čriev vystrkuje rožky s maslom, ale hrdina Mou s chlapcom a ženštinou z reklamy ( plus nejaký bláznivý čoko kráľ ) zmobilizujú militantných buranov/buranských militantov a rozšľahajú im vajcia. Obalom avízované vytekanie peny z rôznych telesných otvorov je v celom filme prítomné len vo veľmi stopovom množstve ( hlavne "zívajúci" čoko kráľ vo finále ) ale napriek tomu mi film solídne utiekol a jemne pobavil trochou priblblého humoru. Takže film samotný je ako oná pena tatiež diétny a nenecháva fľaky. ()

folklorman

Velice zábavný horor s netradičním záporákem v podobě chutné pěny. Děj už je zmíněný výše, tudíž přejdu rovnou k hodnocení. Průměrný scénář, kamera, hudba a opět tupé dialogy. Situace, kdy pěna pronásleduje hlavní postavy, vás určitě dostane do kolen. The Stuff je průměrná záležitost vykrádající lepší a hororovější – The Blob. Od Larryho Cohena doporučuju jiné filmy např: Ambulance nebo trilogii o zmutovaných dětech. ()

• Mezi ingrediencemi, jež tvůrci použili ke stvoření pěny, nechyběla např. zmrzlina, jogurt či hasicí pěna. (-bad-mad-wolf-)
  • Scéna z motelového pokoje, v níž pěna teče po zdi, byla natáčena ve speciální místnosti, jež se mohla otáčet vzhůru nohama - tak bylo dosaženo efektu pěny, tekoucí po zdi nahoru. Tatáž místnost byla použita ve filmu Noční můra v Elm Street (1984). (-bad-mad-wolf-)