Drobní zubatí chlupatí a lidožraví vetřelci zaútočili na městský věžák v Los Angeles a zakousli se do jeho obyvatel. Josh (Leonardo DiCaprio) se pustí do bitvy o záchranu planety s cílem konečně porazit Critters!  Jste to, co oni jedí! Leonardo DiCaprio bojuje s masožravými chlupatými vetřelci, kteří se vrátili a hodlají zaútočit na obyvatele velkoměst. Osiřelí Critters volně pobíhají po Los Angeles… vzpurní vetřelci bez rodičů terorizují sešlý městský činžovní dům a používají triky, které se naučili z pořadů americké televize. Začíná třetí kolo boje o naši planetu, přičemž největší trofejí pro chlupaté vetřelce budou mozky, srdce, plíce a další lidské orgány, na kterých si pochutnávají nejraději. (oficiálny text distribútora)

Adam_Musil odpad!

Žádný předchozí díl této série jsem nezhlédl. Tento film mě zajímal jen z toho důvodu, že jsem chtěl vidět první herecký výkon mladého Leonarda DiCapria, který nebyl úplně špatný, ale mohli mu před natáčením říct, že se nemá koukat do kamery :). A teď k filmu. I jako horor pro děti je snímek velmi slabý, scénářem, hereckými výkony i celkově námětem. Nemohu jinak, než hodnotit jej odpadem. Critters je trapný výmysl a nespatřuji žádný smysl v tom natáčet další pokračování, která předpokládám budou stejně ubohá. ()

Homerking

Céčkové pokračování série Critters. Zdá se že pár jedniců tohoto druhu přežilo a náš vesmírný lovec alias alkoholik Charlie je nahaní po lese, náhodou zde narazí na partu dětí které se vzdálily od rodičů parkujících poblíž, Charlie jim odvypráví svůj příběh a znalosti o crittech, ty se dětem budou hodit protože si z lesa odvezou černé pasažéry, kteří s nimi doputují až domů do činžovní budovy v Los Angeles. V tomhle filmu je bohužel skoro všechno špatně, nezachránil to ani Leo ve své první roli, mám ho samozřejmě rád ale tady stál za dámské přirození stejně jako většina obsazených herců, atmosféra nulová a critteři vypadali snad nejhůř z celé série. Mimo pár vtipných okamžiků nám toho třetí díl moc nenabídne. ()

Xmilden

Critters terorizují obyvatele jednoho činžáku a jaksi postrádají nějaké větší ambice škodit a žrát. Opět se setkávají se svým králičím nemesis. Třetí díl se mě kdysi líbil mnohem více. Hlavně tedy jejich řádění v kuchyni. Musím ovšem uznat, že se jedná i přes účast DiCapria o díl bez kterého bychom se vklidu obešli. Obětmi jsou jen 2 zloduši. 40% ()

kingik

Třetí Critters mají jednu raritu. Vedle toho, že jsou ještě zoufalejší než dvojka, se tady také objevil mladý a začínající Leonardo DiCaprio. Byl jedním z nejsvětlejších bodů. Film dostala k realizaci úplně neschopná režisérka Kristine Peterson, pro kterou je tohle její nejlepší film, a to se tedy nemá čím chlubit. Film Gremlins vykrádá tak nepokrytě, až mně bylo hanba, dokonce celý námět byl téměř identický. Pak se film zkouší zase hodit do sebeparodické roviny, když se na scéně zjeví vesmírný lovec žravých potvůrek, ale ani to nepomáhá a všechno jde vniveč. Nevybavuje se mně žádná dobrá scéna, kterou bych chtěl zmínit. Je to jen zbytečné dojení naprosto vyčerpaného námětu, kdy se mělo maximálně dojít ke dvěma dílům a konec. Ještě se mně nestalo, aby se mně v nějaké sérii nelíbil ani jeden díl. Critters si však tohle nelichotivé privilegium vysloužili. 20% ()

Meteorista

Film, který už není pokračováním celkem známé série. Spíše mi to připadalo, jako by se tento snímek snažil divákům připomenout, na jakou že sérii to vlastně navazuje, protože dělat resumé dvou předešlých dílů se mi zdá jako ubohost. Tohle dělají seriály, ano. To tam rovnou mohli tvůrci napařit slogan "V minulých dílech jste viděli..". A DiCaprio byl k smíchu. ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)
  • Filmový debut Leonarda DiCapria. (HellFire)

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Dennis Lehane je jeden z mála spisovatelů, kteří se nemůžou stěžovat na filmové adaptace svých knih. Filmy jako Sbohem, baby, Tajemná řeka nebo Prokletý ostrov byly úspěšné komerčně i u kritiků.… (viac)