Pro rodinu Brownových končí legrace – na jejich farmě v Kansasu se totiž bez pozvání objevila smrtící smečka masožravých mimozemských potvor. Vyděšení Brownovi, prožívající skutečnou noční můru, musejí s útočícími krvežíznivými monstry bojovat o život, jejich boj je ale předem prohraný – dokud nedorazí dva vesmírní šerifové, odhodlaní vykopat ohavné nestvůrky z planety! Je to mimozemské dobrodružství, plné akce – a hemžící se Critters! (Magic Box)

lykan9

Já jsem odkojený na hororech podobného typu a zbožňuju takové filmy i nyní v dospělém věku. Critters jsou však výjimkou, která mě nikdy nezasáhla. Ne, že by se jednalo o špatný horor, ba naopak žánrově je velice povedený, ale já osobně se u něho nebavím, jak bych měl. Herci jsou prakticky nezapamatovatelní a necharakterní. A přesto, že film sám osobě má jen 82 minut a neměl by mít teda prostor pro nudná místa, tak se v něm přeci jenom nějaká taková místa najdou. Samotné postavičky Critters jsou však skvělé a vesmírní lovci také nejsou vyloženě špatní. ()

easaque

nostalgické -4* Další z kultovních snímků 80tek, který se snažil přiživit na úspěchu gremlinů. Tentokrát však příšerky přišly z vesmíru a mají velký hlad. Nebýt humoru, tak by asi zapadl mezi ostatní béčkové a céčkové horory, ale takto si vydobil místo i u mně a v mých vzpomínkách to byla zábavná jízda, kterou si třeba zopakuji. Kupodivu se mi líbil docela i druhý díl, který jel na stejné vlně a proto si ještě průměrnou známku zaslouží. A další pokračování? Nějak už na ně nebyla chuť a podle zdejšího hodnocení jsem udělal nejspíš dobře :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Gorehound

Stále veľmi zábavná, nostalgická 80s klasika, ktorá veľmi obratne kráča medzi komédiou a hororom, navrch pridáva perfektné prostredie malého mestečka a farmy, sympatické postavy a plné hrste 80s atmošky. Critters sú perfektne rozpohybovaný, bez jediného CGI efektu a tých cca 80 minút stále utečie ako voda. ()

Jordan

na tento film som sa dosť tešil, kedy si ho konečne pozriem a doženiem tento závažný rest... ale bol som patrične sklamaný... príšerky, aj keď ich je tu málo a nejak extra sa nečinia (teda - na môj vkus a očakávanie) sú síce pekne zlato-desivé a desivo-zlaté, ale inak je to hrozne nevyvážené, mám pocit, že režisér, herci, skladateľ aj herci neparticipovsali na úplne rovnakom filme a tá nekonzistencia vyplýva z ich odlišných predstáv, ktoré sa nepodarilo napokon zladiť do úplného konca... premrhaný jasný béčkový potenciál, gremlinsom to nesiaha ani po kotníky... ()

ARI50

Moc výborný nápad na film, protože prostředí opět výborné to já rád a hlavně doba a herci dost slušní, a tak začala jízda nenažraných ježku, kteří jsou dost dobře krutí je škoda že dostali málo prostoru ale konec je nejlepší, a co chybělo k dokonalosti, jejich nebezpečná banda co je pronásledovala protože mě moc neseděla jinak ve švech ohledech super. ()

• Helen Brown (Dee Wallace) pustí tanier na zem, ktorý sa následne rozbije, a uteká k oknu. Keď sa vráti, črepy sú už na pulte. (beso74)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh