Votrelci útočia

(TV film)
  • Česko Příšerky útočí (viac)

Dvadsaťročná Drea (Tashiana Washington) zdráhavo prijme miesto opatrovateľky u profesorky z univerzity, kam sa chystá nastúpiť. Aby zabavila jej deti Trissy (Ava Preston) a Jakea (Jack Fulton), aj svojho mladšieho brata Phillipa (Jaeden Noel), vezme ich na prechádzku do lesa. Netuší však, že blízko pristáli záhadné mimozemské stvorenia, ktoré požierajú všetko živé, čo im príde do cesty. Zatiaľ čo sú im krvilačné stvorenia v pätách, Drea a deti narazia na rozkošnú, zdanlivo neškodnú Biancu, chlpatú príšerku urodzeného pôvodu, ktorá utiekla svojmu druhu. Keď areál školy začnú obliehať malé huňaté monštrá, Drea a deti spoja sily s Biancou a snažia sa ich zastaviť... (TV Markíza)

Marze

Fanoušci této záležitosti zřejmě dostali co chtěli. Critters Attack! mohou bavit fanoušky béčkových hororů, ale scénář je napsán mdle. Tvůrci vědí, že hlavní přitažlivost těchto filmů jsou monstra. Ale krvavé násilí těchto stvoření není dost, aby jste tomu věnovali hodinu a půl, Postavy jsou prázdné a zábava přemrštěná. V závěru mě pobavila zahleněná ústa příšerky, nevím jestli to tvůrci zamýšleli jako vtípek. Celé mi to přijde jako sociální kritika hnědých španělských slimáků, kteří také zaplavují naše zahrady. Nebo že by dokonce nekorekně invaze Afričanů a Arabů do demograficky vymírající Evropy? Jako fanouškovi žánru Sci-Fi mě začalo vadit slučování žánrů horror a Sci-Fi. ()

Djoker

Nebudeme si nic nalhávat, předchozí filmy také nejsou žádný zázrak a divák musí být naladěný na stejně ujetou notu jako tvůrci. Critters byli v dětství moji velcí oblíbenci, takže jsem si další pokračování nemohl nechat ujít. Vata kolem nich je o ničem, herci nezajímaví, ale příšerky samotné znovu pobaví. Ve skrytu duše jsem doufal, že přijde pocta kultovní scéně s valícími se Critters a jsem rád, že moje přání bylo vyslyšeno. ()

Jane18CZ

Miluju Critters :D na tom jsem vyrůstala a jako malá se bála :D červené oči a chlupaté koule pod postelí.. za mě skvělý bubák a vždycky jsem tajně doufala, že přijde někdo, kdo si tenhle námět vezme do parády a udělá z toho pořádný horor! No mé přání vyslyšeno bohužel nebylo a tak tu máme opět KOMEDIÁLNÍ horor... no možná spíš jen komedii :D Je to velká škoda, podle mě critters mají skvělý nevyužitý potenciál. Lovci odměn tam taky mohli být více, ne jen na konci. Tenhle film je opravdu ptákovina :D ale pobavila mě a měla pár ikonických scén, hudbu rádoby z 90. let, za což dávám palec nahoru. Možná bych šla s hodnocením ještě výš, ale posledních 15 minut už na mě bylo moc :D Původní díly jsou stejně nejlepší a byly super a nikdo mi to nevymluví! Třeba se ještě někdy dočkám řádného hororového zpracování - naděje umírá poslední :D ()

D.Moore

Původní Critters si pamatuji přesně takhle - jako záměrný brak s nepříliš zajímavými herci, zato s roztomilým černým humorem, který obstarávali titulní všehoschopní žrouti. Na novém pokračování/restartu, který se tak trochu veze na vlně Stranger Things, je mi navíc neskutečně sympatické, že tvůrci nepoužívají digitální efekty, ale klasické loutky.... A o to je to celé vtipnější. Jasně, není to žádné veledílo, ale proč hned tak přísné hodnocení? ()

JohnnyD

5/10 Nič svetoborné, remeselne zručne nakrútený výplach, ktorý hrá na nostalgiu za osemdesiatymi rokmi (ten soundtrack!). Critteri tu majú podstatne väčší priestor ako v trojke a štvorke, ale aj tak je tu príliš veľa hluchých miest. Jedine, čo ma teší, je, že konečne aj takéto nízkorozpočtové brečky sú vizuálne zručne nakrútené. Na trojke a štvorke vidieť, že pred tridsiatimi rokmi to ešte štandardom nebolo. ()

• Ve filmu se ve vedlejší roli objevuje Dee Wallace, která v původním filmu Critters (1986) ztvárnila matku Helen. Neoficiálně se jedná o stejnou postavu, ale nemá to vliv na příběh. (jenovef)
  • Jedná se o dosud nejkrvavější díl ze všech. První z řady, který byl v rámci filmového ratingu MPAA klasifikován jako R. (jenovef)
  • Celý film se natáčel v Kapském městě v Jihoafrické republice. (jenovef)