Krvavá noc

Mladý pár David a Amy (James Marsden a Kate Bosworth) sa sťahuje do malebného južanského mestečka. Dokonalé miesto sa ale čoskoro mení na peklo, keď na povrch začnú vyplávať temné tajomstvá a smrtiace vášne. Dvojica sa stáva terčom niekoľkých miestnych nemravníkov vedených bezcitným Charliem (Alexander Skarsgård) a obaja musia prežiť noc plnú útrap a nekonečného krviprelievania. Zachránia sa iba v prípade, že budú ešte surovejší než ich neľútostní trýznitelia. (TV Markíza)

Cervenak

Prepáč, Sam. Vieš, že tvoju tvorbu vysoko uznávam, hoci si bol šovinistická prepitá sviňa. Ale táto nová verzia sa tvojej minimálne vyrovná. Áno, je to v princípe zbytočný film. V princípe. Má však plnokrvné a plnokrvne zahrané postavy, "gradácia k prúseru" funguje bezchybne a finále je napínavé a intenzívne. Každá puška v príbehu vystrelí. Nebyť Skarsgarda, ktorý v polohe "som nadržaný a prebúdza sa vo mne zlo" iba tupo zíza do neznáma, nemám výhrady. (Mimochodom, Kate je hnusná, ale tým sedlákom to asi nevadí.) ()

JASON_X

Originál jsem neviděl, protože ty sedmdesátkový thrillery mě většinou zklamávají. Ale tenhle remake se mi dost líbil, a tak si někdy možná pustím i původního Hoffmana. Děj je prostý - další variace na staré známé téma "vyměklý jouda z města a jeho žena ve spárech vylízaných a násilnických jižanských buranů". Tentokrát ovšem vše navíc vyšperkováno slušnou filmařinou, působivými lokacemi i výpravou, skvělou hudbou, dobrými (uvěřitelnými) herci a jednou dobrou a zároveň tuze pěknou heterochromickou blondskou. Snad už si z toho filmu konečně ti měšťáci vezmou ponaučení, že na venkov se v pěkném autě a s pěknou babou prostě nejezdí! A když už tam přijedete, musíte ze sebe dělat co největšího dementa, aby vás místní vymaštěná vidlácká hovada nepovažovala za namyšlence, a vaše drahá nesmí s kdekým na potkání flirtovat a producírovat se venku oblečená jako štětka, protože pak si ji místní nadržení balíci prostě vezmou do parády. No a úplně to nejhorší co můžete udělat je, že se pokusíte zabránit zdejším domorodcům v jejich tradiční lidové zábavě - ve spravedlivém... vlastně v nespravedlivém lynčování! Poslední půlhodina a závěrečný kulervoucí gag s medvědí pastí, při kterém jsem se málem připochcal smíchy a pustil si ho asi pětkrát za sebou, byly na pět hvězd. / Po zhlédnutí původní verze z roku 1971 tenhle její remake ještě víc vynikne, všechny nešvary které jsem kritizoval na originálu jsou pryč. Měli to ovšem tentokrát Amíci jednoduché - vzali otřesně špatně zpracovaný dobrý námět a zpracovali ho lépe, moderněji a s lepšími herci, žádná velká věda. ()

Karamanlis

Solídny, aj keď vlastne úplne zbytočný remake, nakoľko Straw Dogs z roku 2011 v podstate verne a bez snahy o nejakú inováciu kopíruje Peckinpahov originál. Ako tu už bolo spomínané, James Marsden je v porovnaní s jedinečným Dustinom Hoffmanom herecky úplne niekde inde a čo mi vadilo ešte viac, bola pre mňa nesympatická, zdutá Bosworthka, nesiahajúca chutnej Susan George z pôvodnej verzie ani po členky. Prínosom boli naopak švédsky Adonis Alexander Skarsgård stvárňujúci rešpektovaného vodcu buranov Charlieho a James Woods v roli prechľastaného "Kouča". ()

cukorek

Výborné knižné spracovanie režiérom R. Lurieom, ktoré sa blyslo výborným strihom (prelínanie poľovačky a pánskej návštevy atď.) a kvalitnými zábermi, ktoré celý čas držali moju pozornosť ako pevné reťaze z ocele, ktoré nič neroztrhne. Celý film sprevádzala dobrá hudba sedemdesiatych rokoch a filmu dodola ten správny šmrnc. Napriek tomu, že príbeh už na začiatku naznačí, že adaptácia pána " hollyvooda" do malomestskej dediny medzi miestnych nebude ľahká ich spor medzi nimi sa vyhrotí až do ozajstnej drámy. James Marsden podal pre mňa ozaj prekvapivý výkon, ktorým zapadol do tejto časovanej explózie a tým tiež pridal na kvalite filmu. Našli sa aj klasické hororové momenty (nastreľovačkou priklincovať ľudom ruky či zabíjať pascou na medveďou), ktoré tomuto thrilleru len polichotili. Zaslúžených 80 %. ()

Spooner

Totálně zbytečný a bezkrevný remake, který starýmu dobrýmu Samovi nesahá ani po kotníky. Atmosféru zapadákova zde nefunguje stejně jako vztahy a interakce mezi postavami, které jsou všechny do jednoho nesympatické a to i ty, co by sympatické být měly. Marsden se Skarsgardem se to celé snaží nějak uhrát, ale nemají bohužel moc co hrát, jelikož první z nich má popis postavy ,,hodnej ale blbej" a ten druhý pro změnu jenom ,,zlej, tupej a nadrženej". Kate Bosworth se zde navíc opět snaží všechny marně přesvědčit, že je hezká a James Woods tu vypadá jak po třech infarktech. Takže pro příště nechte Samova díla radši spát, když k nim nemáte co nového říci. ()

• Filmovalo sa na viacerých miestach v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)
  • Ve scéně v hospodě se jako "pravý" Budweiser objeví i české pivo Budweiser Budvar. (Indy21)

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

15.07.2011

Byl by asi hřích, kdyby mu dříve nebo později taková role nespadla do klína. Stellanův syn a hvězda seriálu Pravá krev se ze všech sil snaží rozběhnout filmovou kariéru. Po Melancholii, remaku Straw… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo

24.04.2009

James „Cyclops“ Marsden se vyřádil v několika komediích (a v každé předvedl, že má pro tenhle žánr opravdu talent), ale teď zkusí něco drsnějšího. Nejdřív jej uvidíme v hororu Richarda Kellyho The… (viac)