10 ročný Jimmy žije na vzdialenej farme spolu so svojimi rodičmi a troma mladšími súrodencami. Jeho otec je kamionista a preto býva často mimo domu. Jimmy si jedného dňa všimne, že s jeho každodenne stresovanou matkou nie je čosi v poriadku a upozorní na to otca, ten ho však uchlácholí s tým, že na jej správaní nie je nič neobvyklého. Počas jedného večera, keď otec musí opäť odísť s nákladom, sa matkin duševný stav výrazne zhorší - prepadne popôrodnej depresii a rozhodne sa zavraždiť svoje deti. Jimmy rýchlo rozozná, že nepríčetná beštia, ktorá sa mu snaží siahnuť na život dávno nie tou matkou, ktorú tak miloval a preto musí s psychotičkou zviesť nerovný boj o prežitie. (Karamanlis)

Vančura odpad!

Odpudivá sračka, která mě dokonale otrávila, ten film je naprosto nesnesitelný, divácky nepříjemný (vraždění dětí a zvířat je prostě na mě fakt moc), strašidelné to není ani trochu, je to prostě jen stupidní pseudošokující amatéřina, která člověku absolutně nic nedá, je to jen vrstvení hnusu. Vrcholně dementní - a krajně nepravděpodobný - závěr tomu jen nasadil korunu - přece není normální, aby chlap, kterýmu manželka povraždila 3 děti, ji ještě omlouval, že byla nepříčetná, a až se "uzdraví", že se vrátí domů! Takhle znechucený jsem byl myslím naposledy někdy u filmu Nekromantik, a i ten měl něco do sebe, na rozdíl od téhle slátaniny, která neměla nikdy vzniknout. ()

Forsberg11

Po technickej stránke nemám takmer žiadne námietky: nádherná kamera, zručná réžia, kvalitný a sympatický herci či dobrý výber hudby...tu sa skutočne nemáme o čom baviť. Ale kde je preboha tá "hororová pecka", ktorú tu ospevujú niektorí moji kolegovia? Kde sú tie napínavé atmosferické pasáže a scény siahajúce do extrému? Ja som ich SKORO nikde nevidel. Áno je to dobrý horor/thriller a má to aj dobrú zápletku, ale nič viac než mierny nadpriemer od toho nečakajte. Dá sa povedať, že Baby Blues je až tuctový horor akých boli a budú nakrútené mraky. Pár momentov síce skutočne stojí za to a aj mňa pri nich (ne)príjemne mrazilo, nuž ale bol som navnadený na omnoho viac. Nemôžem si pomôcť, u mňa vládne viac sklamanie ako spokojnosť. 60 %! ()

honajz2

Zvláštní. Nechápu, kde se stala chyba, ale na jednu stranu mě tenhle film poněkud nudil a na druhou stranu mi v něm některé scény přišli skvělé. Navíc matka pak byla správně psycho, stačilo jen, aby méně "hláškovala" a neměl bych jejímu hereckému výkonu co vytýkat, ale i tak mě ten film prostě nudil. I přes tu krátkou stopáž. Možná jsem jen nebyl ve správné náladě a proto mě to nepohltilo, byť některé scény jsou fakt povedené. Proto nerozumím tomu, kde se stala chyba. Asi to bude chtít ještě jedno zhlédnutí, ale vzhledem k tomu, že to ve mě nějaké výraznější dojmy nezanechalo, asi to nebude zrovna brzo. 3* ()

darkrobyk

Co je horší než magor ženská? Magor matka. A je něco horšího? Jistě, magor otec, co si myslí, že matka bude magor jen dočasně (asi jako u nás byla dočasně okupační vojska). Opravdu hnusný film o tom, jak se maminka, ve volných chvílích čtoucí Bibli, rozhodne popravit své drahé ratolesti a každého, kdo se jí postaví do cesty, včetně rozličných hospodářských zvířat. První část je spíše rodinné drama, které pak ale sklouzne ke slasheru se všemi klady a zápory. Nojo, jsou tu klasická klišé - utíkám před vrahem, a co čert nechtěl, šlápnu na hřebík; volám o pomoc, ale ten, kdo by mě mohl slyšet, jako na potvoru neslyší; na vraha se sesype kopice harampádí, co by uzemnila slona, jenže on hup na nohy! a jede se dál.... Nesmyslná klišé se vrší přes sebe a chce to vypnout mozek, aby člověk nevypadl z rytmu. Ovšem ubodání syna na zápraží je vskutku úděsné. I přes hloupý konec jsem se vůbec nenudil, což se u těhle filmů počítá (jiný důvod je točit není), a pokud by na konci stálo ono otřepané: ,,stalo se", dalo by se tomu věřit, jelikož tohle se bohužel děje. V době, kdy matky u nás dávají pít malým dětem fridex...., asi tak. ()

tomeek

Malý Jimmy je asi opravdu ta nejduchapřítomnější dětská postava všech dob (až na nelogické úkryty v místech s jediným východem) a je tahounem celého filmu. Herecký výkon matky je skvělý, věřil jsem jí všechno, i Jimmymu, ale neskutečně mi vadily klasické hororové klišé, jako pád při útěku a následná neschopnost pohybu, kvůli ODŘENÉMU koleni. Ano, bylo jim zhruba šest, ale za to se přece nemůžu jako autor schovávat a zakrývat tím svoje scénáristické "berličky". Masakr bez obalu, slušná atmosféra, kterou ale bohužel na konci zabije stupidní pointa (díky otci, který to vážně nemá v hlavě v pořádku), kvůli které jsem chvilkama uvažoval i o dvou hvězdách... 3* ()

• Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z 20.6.2001, kedy Američanka Andrea Yates utopila vo vani svojich 5 detí. (FREEWHEELER)
  • Vo Veľkej Británii vyšiel film pod názvom The Cradle Will Fall. (FREEWHEELER)