V roku 2007 vstúpil do kín formou celovečerného filmu klasický komiksový fenomén Alvin a Chipmunkovia, ktorý za posledných päťdesiat rokov svojej existencie tešil a zabával už niekoľko generácií fanúšikov. Hudobný producent Dave Seville (Jason Lee) objaví tri neobyčajné veveričky, ktoré dokážu nielen hovoriť ľudskou rečou, ale aj výborne spievať. Zo spievajúcich Chipmunkov Alvina, Simona a Teodora urobí svetovú senzáciu a nekontrolovateľné trio hlodavcov sa mu odvďačí tým, že mu neustále devastuje dom, ohrozuje skvelú kariéru a prevracia život hore nohami. Vo filmovom pokračovaní z roku 2009 veveričí bratia Alvin, Simon a Teodor opäť bojujú s dôsledkami svojej popularity, povinnou školskou dochádzkou, ale aj s nečakanou hudobnou konkurenciou, ktorou je spievajúce dievčenské trio Chipettky. Aj naďalej však spoľahlivo fungujú ako „demolačná čata“ svojho kamaráta, hudobného producenta Davea Sevillea a zabávajú divákov svojimi bláznivými dobrodružstvami. (TV JOJ)

banks47

Tak si tady pročítám vaše kometáře a nestačím se divit. Vrtalo mi to hlavou až do chvile než se mi pod ruku dostala nadabovaná verze!!! Která mi přijde víc než zkažená.... Český dabing doslova film drtí.. Je to sice pro děti ale z tohodle jim musí prasknout hlava!! Vždyť originalní hlasy jsou absolutně na jiné úrovni jak mentální tak akustické. Jinak to neni tak strasny takova jednoduchá jednorázová podívaná pro mladší diváky nebo jen pro ty méně náročne co si chtějí odpočinout od neustálého dění na filmovvé scéně. Česká verze odemě dostáva 1/5.. A ENG verze 4/5 protože nemůžu říct že by se mi to nelíbylo pořád to má svoje kouzlo a ty počty v dolarech které film vytěžil asi o něčem mluví... ()

mai

Když jsem poprvé zlkoukla jedničku, přišlo mi to jako dost dobrý a originální nápad, to ale neznamená, že by měli tvůrci ihned začít s dvojkou ( o trojce už radši vůbec nemluvím...). Většina pěkných filmů nebo pohádek natočí jakoby původní verzi filmu, tedy jak by si přáli, jak by film měl začít, a taky SKONČIT. Ale "bohužel" se rozhodli, pravděpodobně kvůli sledovanosti, nuceně nastavit příběh... -_- a to už potom - slušně řečeno - není ono. ()

SOLOM.

Chipmunkové jsou zpět a s nimi další upištěná podívaná. Vzhledem k tomu, že je tento kousek určený hlavně pro děti, nebudu se tu nějak rozepisovat o trapnosti tvůrců. Až na pár scének a hlášek je to téměř nestravitelná komedie, ve které mě nejvíc sraly ty zpívající pasáže. Pro někoho to je možná terno a v Americe obrovský hit, ale já héliové vystoupení Chipmunků a jejich kolegyň už vidět a hlavně slyšet opravdu nemusím… ()

someone

To si snad už dělaj ..... :-)))) Veverka (pardón čipmank - cožeto vlastně je? Čtěte zde http://chipmunk.navajo.cz/) hrající americkej fotbal?? Tak to je mazec i na scénáristu po lobotomii, kterej musel tenhle skvost nejspíš napsat (i když honička s motorkou a vrtulníkem ke konci filmu patří bezesporu mezi to nejlepší, co jsem v akčních filmech kdy viděl:-)))) Ovšem chápu, že je to zřejmě pro malý děti, ale ty z toho nebudou mít taky ani ...., protože celej film (pardón blbina) je zasazenej do americkýho středoškolskýho prostředí a většinu událostí, které se tam na obrazovce mihnou, nemůžou český dětičky absolutně pochopit (nejspíš ani ty americký) a žádnej normální středoškolák by na tohle určitě nešel! To jenom my dospělí blbci, potažmo naše nejmenší ratolesti, zřejmě očekáváme, že se u takovejchhle "událostí roku" budeme bavit. No zvládnul jsem to až do konce, ale musím říct, že takhle vymytej mozek bych neměl ani po shlídnutí všech dílů Esmeraldy - a to bez přestávky! (její fanoušci mi jistě prominou:-)) Hvězdičku dávám za to, že ve filmu vystoupí podle mě jedna z nejtalentovanějších zpěvaček současnosti - Charice Pempengco. P.S: Slovenštinu jako jazyk mám rád, ale tady mi snad poprvý v životě vysloveně vadila! Kéž by ty čipmančí samice mluvily třeba vietnamsky - i když možná i na tenhle jazyk nejspíš brzy dojde, protože jestli se budou v příštích pokračováních tyhle potvory množit geometrickou řadou, tak bude zřejmě obsazen každej světovej dialekt:-D ()

maty39

Nevim, ale hodnocení někoho nad 10 let je silně zavádějící. Mě to taky nenadchlo, ale přeci jen mám trochu soudnosti a uvědomuji si, že toto dílo nebylo určeno pro mě. A kdo si tento film pustí s úmyslem najít zde nějaké hlubokomyslné dílo nebo snad nějakou tu zábavu pro odrostlejší je ten nejnaivnější tvor pod sluncem (nebo recenzent) a dostane poprávu, co si zaslouží. Obzvláště, když většina viděla první díl. To vám to lidi vážně po prvním díle a trailerech nedošlo? ()

• Premiéra byla původně naplánovaná na 19. března 2010, nakonec však světlo světa spatřil již o Vánocích roku 2009. (KucC)
  • Film vyhrál v roce 2010 Kid's Choice Awards a BAFTA Children's Awards: Kid´s Vote. (J*A*M*A*L)
  • Film obsahuje medzititulkovú a potitulkovú scénu. (EvilMatus)