Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. (Trash)

PetrPan

Tip na tenhle seriál přišel jako blesk z čistého nebe a navíc od uživatele, který tedy není zrovna klasickým vyznavačem filmové hrůzy ( viď rejžo:) a musím říct, že tohle byla zas jednou trefa do černého. Pětidílný masakr o celkové délce něco k 2 a půl hodinám jsem dal na jeden zátah a pozor,já u toho neusnul ! A toho si cením v současné době asi nejvíc, trpím totiž dočasným únavovým syndromem mnohonásobných otců, teď je pro mě usnutí -neusnutí tedy docela dobrým měřítkem toho jak moc mne daný film zaujal. Hypnos mne tedy nechal zcela na pokoji a já se po celou dobu kochal touhle zombie nádherou s herci přímo k sežrání. ()

DwayneJohnson

Už námět sám o sobě skoro nemá chybu. Big Brother je v plném proudu a do toho vypukne venku zobmie apokalypsa, která se mílovými kroky nezadržitelně blíží k účastníkům soutěže. Hodně svěží, rychlá a ujetá podívaná, v čele s výborným Patrickem, která nám servíruje zábavu přímo za čerstva, snad aby se maso nezkazilo:-) Konec, absolutně bez chyby a celkově hodnotím tuto minisérii velmi pozitivně. ()

schizmo

Kam jen ten svět spěje, říkám si, když už i do televizní zábavy, jako jsou seriály, jsou implementované nakolik okrajová témata jako zombies??? Tohle je zatraceně úzké téma, které lze sotva rozšiřovat, kombinovat nebo roubovat něčím dalším, takže vše podstatné bylo řečeno někdy na konci 80' let (naposled) a od té doby se spolehlivě jedná o recykláty, falsifikáty či revivaly a to v notně nepovedeném duchu. Snad jen s vyjímkami v podobě želízek v ohni 28 dní / týdnů nebo Rec, které se pojetím i produkcí lehce vymykají a přináší tak poměrně svěží vítr. Zbytek je více či méně povedený průměr, který těží ze 666x řečeného / natočeného, ostatní jsou nedozírná nuda, balast a ztráta času. Co jiného taky čekat, když příběh, který se dá našlapad do 80ti zábavných napínavých minut, natáhnete na 5 dílů, dohromady o dvojnásobné stopáži? V případě Dead Set se jedná o vlajkovou loď zombie bezpohlavního plagiátorství s velice mizernou britskou produkcí a nezachrání to ani nakombinování s pořadem Big Brother :D. Pokud máte rádi vyseděný důlek ve své pohovce, přeji příjemnou tupou zábavu, vy ostatní raději sáhněte po klasikách žánru natočených pře 40-20ti lety :). ()

vorheese

Nekompromisní minisérie o celkové stopáži jednoho delšího filmu, která nezná lítost a slovo "naděje" by asi musela hledat ve slovníku. Nebere si servítky opravdu s ničím a zvlášť poslední epizoda skloubí explictní násilí s psychoterorem tak, aby trnul jakkoli otrlý divák. Jediná moje čistě osobní (a pro vás ostatní nepodstatná) výtka směřuje k brzkému objasnění situace soutěžícím ve vile. Na jejich pídění se po informacích, co že se to děje se světem tam za plotem, jsem se těšil asi nejvíc. ()

Genero

Kdyby Usain Bolt a Jarmila Kratochvílová byli zombíci, neujelo by jim lidstvo ani na kole a byla by po něm veta. Zombíci ze seriálu Mrtvá souprava sice nejsou žádní rekordmani, stovku zaběhnou za zcela průměrných 10:72 a stačí jim strčit pod nohy vozíčkáře, aby vám přestali funět za zády, přesto dokáží udělat ve vile Velkého bratra pěknou rotyku. Kde jsou ty Romerovy časy, když se oživlé mrtvoly potácely jako na výletě klubu anonymních alkoholiků a zdrhli jste jim i o berlích. Jinak chválím dokonalou zápletku. Je skutečně zábavné, když se skupinka dementů z reality šou chová pod tlakem a v ohrožení života jako skupinka dementů z reality šou. Úplně vidím útok na vilu VyVolených (z fuj fuj pořadu, který nikdy nikdo nesledoval), jak Vladko piští jako nadraná šlapka, Regina živé mrtvé likviduje Biolitem a Petr Zvěřina všechny vypíčuje a unikne na babetě do Prahy. ()

• Při premiéře na Channel 4 vidělo pilotní epizodu 1,5 milionu diváků. (Chatterer)