Tulák z vysokých plání

• Slovensko Tulák zo šírych plání (viac)

Do malého, bohom zabudnutého mestečka na Divokom západe prichádza tajomný cudzinec. Ľudia v meste sú vystrašení z neznámeho pištoľníka, no on sa napriek tomu rozhodne, že v meste chvíľu pobudne. Obyvatelia si ho napokon najmú, aby ho zbavil troch zloduchov, terorizujúcich mestečko. (oficiálny text distribútora)

genetique

Eastwood už vo svojich režisérskych začiatkoch ukázal, že s ním treba aj v tejto pozícii rátať a tento western pojal z trošku inej stránky, než na aké sme od neho boli dovtedy zvyknutý a než na aké bol asi zvyknutý aj on sám. Samozrejme svoj imidž neľútostného chlapíka s vražedným pohľadom si vziať nedal, hlášky strieľal častejšie ako náboje zo svojho kolta a mužská časť publika tak bola spokojná. 80%. ()

Slarque

Ač zápletka vypadá westernově jednoduše, napětí do ní vnáší titulní postava, kterou je bezejmenný cizinec hrající vlastní hru se skrytými kartami. Clint Eastwood je jako mlčenlivý drsňák dokonalý a jako režisér mísí styl spaghetti westernu s americkou klasikou. I po více než půlstoletí pořád pozoruhodný kousek. ()

MM_Ramone

Americký herec Clint Eastwood je najlepší filmový pištoľník. O tento post ho už zrejme nikdy nikto neoberie. Bol dokonalým predstaviteľom drsných, mlčanlivých, tajomných hrdinov, ktorí pekelne rýchlo tasia kolty a mieria vždy presne. Moc toho nenarozpráva, za neho hovorí olovo. Odštartovalo to kultovou dolárovou trilógiou talianskeho režiséra Sergio Leoneho ("Za hrsť dolárov", "Pre pár dolárov naviac", "Dobrý, zlý a škaredý"). Neskôr sa Clint Eastwood podujal svoje pištoľnícke western movie režírovať aj sám. Prvým jeho zárezom na pažbe bol snímok "Tulák z vysokých plání" (High Plains Drifter), ktorý natočil v roku 1973. Nebolo to špatné, ale predsa len je z toho ešte tak trocha cítiť, že s réžiou iba začínal. Začiatky bývajú vždy ťažké, náročné. Pán Eastwood zvládol ten svoj režisérsky na tri hviezdičky. *** ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,700,000Tržby Celosvetovo $15,850,000Vitajte v pekle! Postupný rozklad psychiky obyvateľov malého mestečka Lago "HELL" je bravúrne zvládnutí, Eastwood príbehovo prekvapuje a ponúka nezvyčajný western o pomste na všetky strany. /90%/ ()

StarsFan

Koukatelné, byť kvalit dollarové trilogie to nedosahuje ani náhodou. Možná jsem divná, ale pointu jsem odhalila kdesi v polovině filmu, asi i proto, že mi kdosi řekl, že se nejedná o úplně tradiční western. Několik scén je patřičně drsných, například úvodních dvacet minut s rozstřílením bandy hajzlů a téměř-znásilněním potěšilo zkaženou část mé duše (je příjemné vidět, že hlavní hrdina nemusí být 100% klaďas), jenže kdesi v druhé polovině už se film strašně vleče. Kdybych hodnotila samostatně, bylo by to na 4*, ve srovnání s jinými Clintovými westerny ale musím jednu ubrat. ()

• První western, který si Clint Eastwood i sám zrežíroval. (-bad-mad-wolf-)
  • Filmové městečko Lago, ve kterém se film odehrává, postavili tvůrci na břehu jezera Mono. To je ve skutečnosti jakýmsi mrtvým mořem, jehož voda byla odvedena, aby napájela pitnou vodou neukojitelné Los Angeles. Na stavbě městečka pracovala 46členná posádka techniků a deseti dělníků deset hodin denně po dobu osmnácti dnů na stavbě čtrnácti domů a dvoupatrového hotelu. (ClintEastwood)

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)